Kalbantys radiatoriai

2007-08-06

Radiatoriai čiaudi, kosėja, pyksta, groja muziką ir žiūri televizorių. Tai – ne iš fantastikos srities, o realybė sename blokiniame name, kuriame dabar gyvenu. Pasirodo, radiatoriai – itin geras garso laidininkas. Kadangi mano lova stovi šalia jų, naktį galiu pasiklausyti, dėl ko ginčijasi kaimynai iš viršaus.

Kas gi nėra šaukštu barškinęs į radiatorius, kad kaimynai suprastų, kad šiek tiek per daug triukšmauja? O štai gyvenant nuosavame name mano bobutė iš antro aukšto barškindavo į radiatorius ir taip perduodavo signalą, kad jau galiu ateiti pas ją pavalgyti. Taip, radiatoriai – puikus garso perdavimo šaltinis.

Deja, senuose namuose garsą praleidžia ne tik radiatoriai, bet ir sienos, lubos, rozetės bei visa kita. Įsitikinti, kokios plonos sienos name teko, kai su draugu keitėme rozetę. Išėmus ją pamatėme čia pat įstatytą kaimynų rozetę, o pro skylutes netgi apžiūrėjome jų kambarį. Taigi turbūt nieko nuostabaus, kad puikiai girdime, kokį televizijos kanalą kaimynai žiūri. Kartais, jei žiūrime tą patį, galime visai išjungti garsą, nes girdime jį kuo aiškiausiai per sieną.

O štai pirmo aukšto gyventojai (mes gyvename trečiame) labai mėgsta klausyti popso. Jį gerai girdime net per du aukštus. Kartais jie klauso įtartinai ramios muzikos – gal atvažiuoja aplankyti tėvai? Kaimynai iš viršaus maudytis eina 12 val nakties. Po to garsiu bumbtelėjimu ištiesia lovą. Ačiū Dievui, kad vėlesnius garsus sienos visgi izoliuoja…

Kartais ima nervinti nuolatinis kaimynų gyvenimo pažinimas. Juk norisi ir tylos. Iš tiesų tai nesuprantu, kodėl kai kurie butų gyventojai visiškai ignoruoja tą faktą, kad sienos garso nesulaiko ir savo bute jaučiasi kaip tvirtovėje, kurioje 3 val. nakties gali rengti koncertus. Gyvenu pagal moto “Nedaryk kitiems to, ko nenorėtum patirti pats”, taigi nesuprantu kaimynų elgesio. Nejaugi jiems patinka neišsimiegoti naktį, nes kažkam būtinai reikia visu garsu žiūrėti rusišką filmą?

Nežinau, kaip būna naujuose namuose (girdėjau, kad su garso izoliacija irgi ne pyragai), tačiau keikiu rusus už tuos šlykščius blokinius namus, kuriuose apie privatumą galima tik pasvajoti. Kartais netgi norisi sugriauti visą namą. Visai kaip čia.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 9

dewlinaz

2007-08-06 10:00

|Nežinau, kaip būna naujuose namuose
|(girdėjau, kad su garso izoliacija irgi ne pyragai)
Nebijok, gipskartonis irgi gerai garsą leidžia. :)

Džiaugiuos, jog gyvenu sename raudonų plytų name, su minimum kaimynystės ryšių. };)

efk0nas

2007-08-06 10:24

O man keista, kad daugiaaukščiuose gyvenantys žmonės dar reiškia kažkokias teises į privatumą. Išsirinkot gyventi “kolūkyje”, tad priimkit ir tokio gyvenimo minusus. Norit privatumo – marš į nuosavą namą.

Evaldas

2007-08-06 10:44

Tyla daugiaukščiuose yra brangus malonumas. Jeigu nori tylumos, pradžiai reikėtų įsirengti plaukiajančias grindis, sienas izoliuoti specialiomis garsą izoliuojančiomos plokštėmis, na dar galima permontuoti rozetę į kitą vietą. Neseniai vieną statybos įmonė (nepamenu kuri) pastatė tylų daugiaukštį. Kaina aukštesnė už rinkos vidutinę tokio tipo namo. Viskas turi savo kaina.

Laura

2007-08-06 10:49

Man tai keista, kaip gali būti aukštesnė kaina už tylą. Juk tai ne privalumas žmogui, o būtinybė. Tas pats, kas įrengtų kanalizaciją ir už tai prašytų daugiau pinigų…

Man blokinis daugiaaukštis yra ne pasirinkimas, o laikina gyvenamoji vieta, taigi tikiuosi ateityje negirdėti kaimynų :)

Machaonas

2007-08-06 12:00

Padidintas triukšmas kenkia sveikatai, todėl net gyvenantys daugiabučiuose turi teisę į tylą nakties ir vakaro metu.
Todėl jei 18-6 val. girdite šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą, grojimą muzikos instrumentais ir t.t. – galit skųstis (jei nebijot kaimynų). Kaimynai pirmąkart tikriausiai gautų įspėjimą, antrąkart- baudelę 300-1000 Lt.
O skundimasis, ko gero, pats tikriausias būdas pasėti nesantaiką tarp kaimynų:)

Jolanta

2007-08-06 15:55

Ar problema tik neslypi musu kultūroje (tiksliau, ne-kultūroje),o ne sienų izoliacijos storume :) Darau , ką noriu, o kiti dzin! Teko skaityti, kad Šveicarijoje naktį net po dušu praustis daugiabutyje nenueisi, nes gerbiama kaimynų ramybė. Galiu patvirtinti, kad Liuksemburge ši taisyklė taip pat galioja.O apie muzikos klausymą labai garsiai net minties nėra. Ir ten niekas nenustebtų, jei apie triukšmautoją be jokių ceremonijų ir auklėjamųjų pokalbių būtų pranešta policijai.

Novum » Blog Archive » Keisti tie kaimynai

2007-12-28 9:06

[...] suprasti kaimynų elgesio. Čia jau net nekaltos plonos sienos ir puikiai garsą leidžiantys radiatoriai. Tiesiog žmonių [...]

Sigita

2008-05-29 0:51

As ir daugiabuti gyvenu laikinai aisku, bet jau baigiu nuproteti nuo visu mano laiptinje gyvenanciu zmoniu. Gyvenu 7 aukste muzika girdziu nuo 1 auksto is visu pusiu, virs manes laksto vaikai kaip arkliai, apacioje kaimynas karts nuo karto muzika paklauso, naktim kazkas maudosi, kazkas skalbia.Pagyvenus puse m darau ta pati nes jau uzkniso kai tu stengiesi vaiksciot ant pirstu galu o kitiems dzin,Gerai kad jau pirkome naujos statybos buta su keliais kaimynais uzmiestyje, tikiuosi bus ramiau

real madrid trøje

2017-03-04 16:45

OKLEvant Polen ChloePidd
StephenBo England ClaudiaOa
SherrillB Uruguay RobbinBer
FBRBrigid Atletico Madrid Ernestina
LeonorHar BVB Borussia Dortmund Hildegard
BertieSom Schweiz MaudeCosf
ChiCoughl Paris Saint Germain JocelynFi
AdolphSam Juventus BettinaEv
MerriEuip West Ham United MichealBo
MerriHarc Italien RubinBran