Rohinton Mistry “Trapi pusiausvyra”

2015-12-27

Kai prekybcentriuose pamatau 30-40 proc. nuolaidas knygoms, kojos pačios neša prie lentynų, nors ir nieko nenoriu pirkti. Paskutinį kartą akys užkliuvo už šios knygos, o ypač už prierašo “Šantaramo” gerbėjams”. “Šantaramas” man labai patiko, taigi nusipirkau. Drąsiai galiu pasakyti, kad abi šios knygos bendro turi… Na… Abi jos apie Indiją. Ir abiejose paminėti lūšnynai (lyg kur nors minint Indiją nebūtų minimi lūšnynai). Daugiau bendro neradau :)

Pati istorija gera, smagiai sudėlioti knygos skyriai. Pagrindiniai veikėjai – du siuvėjai, nors viskas iki smulkmenų papasakojama apie visą jų aplinką – jų kaimą, visą istoriją nuo pat senelių, jų mokytoją, jų darbdavę, jų draugus ir nedraugus. Gražiai įpinta informacija apie kastų susiskirstymą, sudėtingą politinę situaciją (prieš maždaug 40 metų), religiją, šeimos santykius, lūšnynus, elgetas, žodžiu, užgriebiama nemažai Indijos problemų.

Skaitanat nuolat truputį liūdna. Nes žinai, kad net jei veikėjų gyvenime dabar geras periodas, viskas tikrai nesibaigs gerai. Ir žinoma, nesibaigia.

Rekomenduoju mėgstantiems smulkmeniškas ilgas istorijas ir knygas be laimingos pabaigos. “Šantaramo” gerbėjams – nelabai :)

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

Daymoms

2018-06-11 9:36

labai gera knyga

christian louboutin shoes

2019-11-15 13:07

Your place is valueble for me. Thanks!?