Jussi Adler-Olsen “Atpirkimas”

2015-09-10

Jau esu rašiusi, kad šio autoriaus knygos man skaitosi kažkaip sunkiai. Aš mėgstu ir pagrindinį veikėją Karlą, ir jo padėjėją Asadą, ir jo sekretorę Rouzę (ne, ji man įdomi mažiausiai, nors šioje knygoje atsiskleidė viena įdomi detalė), bet kažkas tose istorijose nelimpa. Ir vis tiek nusipirkau popierinę knygą vos tik pamačiau, kad ji išleista. Kodėl? Geras klausimas. Buvau pasiilgusi gerėlesnio detektyvo, bet ir vėl likau nesupratusi, ar knyga man patiko.

Jussi Adler-Olsen knygos yra detektyvai be detektyvinio elemento – tu nuo pat pradžių žinai, kas yra žudikas. Tik nežinai, ar jį laiku pagaus. Ar iš vis pagaus. Jei kuri nors dalis baigtųsi ne taip, kaip tikiuosi, gal intrigos būtų daugiau. O dabar vėlgi – daug dėmesio detalėms (pašalinė byla, asmeniniai reikaliukai), bet nėra to didelio kablio, kai skaitai ir svarstai “tai kaip gi čia, tai kodėl gi, tai kas…”. Trečdalis knygos skaitėsi labai sunkiai. Bet turiu pripažinti, kad likusią dalį surijau su malonumu. Vadinasi, nėra ir blogai :)

Šįkart Karlas bandys pagauti vyriškį, daug metų grobiančiam vaikus iš įvairių religinių sektų narių. Religiniams fanatikams esu alergiška, taigi smagu, kad bent kažkur parodoma, kad visgi susuktas protelis nėra gerai. Ir minėdama tą protelį galvoje turiu ne žudiką.

Detektyvų skaitytojams turėtų patikti. Ir šiaip gerai parašyta :)

Kategorija: Knygos | Komentarų: 3

Jolanta

2015-09-15 17:33

Tai negi visa knyga apie paveikslą? :)

Jolanta

2015-11-20 17:54

Perskaičiau. Apstulbino viena detalė apie banditiškos išvaizdos plėšikus iš LIETUVOS !!!! Ir frazė, kad Balkanų šalių nusikaltėliai tokie pat žiaurūs kaip ir iš Rytų Europos….
Liūdna.

loveforsophie

2017-06-25 19:20

AnkeNicol England CharleyHi
YasminHei BVB Borussia Dortmund ChaunceyK
AngelinaM Mexico HarveyKee
MadonnaLi Mexico FloyAlvar
NealToney Argentina RaleighHo
DonDamian AC Milan MercedesS
LuannYura Manchester United EWYYettal
MarceloPd Seattle Sounders Catharine
JoshFairb Schalke 04 AugustusH
DanteRyla Wales PhoebegyG
Elizbethy Manchester City MelodeeMo
DaneDambr West Ham United BethanyDe
Kassandra Olympique Lyonnais LorieggXp
LoydVerre Inter Milan MeghanSch
NiklasDes Uruguay JedNewhou