Anna Todd “After. Kai mes susitikom”

2016-02-02

Skaitau ar neskaitau aš kokią populiarią paaugliškų knygų seriją, bet bent jau žinau apie ją. O čia… Pamačiau knygas pašte laukdama eilėje. Dėmesį patraukė spalviškai gražūs viršeliai, taigi perskaičiau anotacijas (čia vienas iš galimų atsakymų į klausimą “O kaip tu išsirenki, ką skaityti?”). Supratau, kad skaitysis gerai, o pagooglinusi sužinojau, kad tai dar vienas neblogas fanfiction . Šįkart knygos veikėjai susiję su “One direction” grupės nariais. Bet aš absoliučiai nieko, išskyrus gal dvi dainas, apie grupę nežinau, tai subtilybių ir nežinau.
Blogai tik tai, kad iš tos saldainiukų grupės pagrindiniu veikėju pasirinktas štai šitas narys :(

Kadangi man 30, o ne 11, tai manau, kad nieko labiau netinkančio prie pagrindinio veikėjo charakterio negali būti. Jei skaityčiau knygą nežinodama, ką galvoje turėjo autorė, įsivaizduočiau Hardiną visiškai kitaip.

Iš tiesų tai knyga apie… na, kaip ir visos – apie santykius, skirtumus, nesusipratimus, psichologines bėdas ir panašiai. Vadinti bloga ar “apie nieką” jos negalima. Visos knygos yra apie žmonių santykius, tik parašymo stilius kitas. “After” skirtas paaugliams. Beje, veikėjams jau 18 ir daugiau, tai yra sekso. Daug. Beje, knygoje be proto daug panašumų į “50 pilkų atspalvių” – vaikino naktiniai košmarai, gerai miega tik su savo gyvenimo meile, mergina iki jo buvo nekalta, visai durnelė meilės reikaluose, netgi sekso scenų elementai panašūs ir frazės panašios. Kadangi ką tik perskaičiau “Grėjų”, tai panašumai iškart matyti. Aišku, iš kur Anna Todd sėmėsi įkvėpimo.

Sakyčiau, kad “After” serija yra paaugliams skirta “50 pilkų atspalvių” (šitą supratusi paskaičiau internete atsiliepimų – dauguma sako tą patį). Bet tai nėra blogai. Knyga skaitosi lengvai, per vakarą-du greičiau skaitantys ją įveiks be problemų.

Rekomenduoju paaugliams ir paaugliškų knygų mėgėjams. Ir dar tiems, kurie nori pramušti neskaitadienius :)

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Martynas

2017-06-26 14:45

Puikios mintys!