Isterija dėl nieko

2007-09-02

Iš to, kiek isterijos sukėlė bealkoholinė rugsėjo 1-oji, sprendžiu, kad lietuviai yra šiek tiek nesveikuojanti tauta, kuriai diena be alaus lygi dienai pragare. Kad visi puls pirkti alkoholį diena anksčiau, buvo aišku iš anksto. Bet kad tokiais kiekiais, apie kuriuos pasakoja Vidmantas Nuolaida, nemaniau.

Na, bent jau Rimi rugsėjo 1-ąją buvo visus butelius sustačiusi į lentynas ir aptvėrusi STOP juosta. Užtat pavakary parduotuvėje buvo neįprastai ramu ir tuščia – tik keli vaikai sukišę nosis prie alaus butelių stebėjosi, kodėl jų negalima pirkti. Atrodytų, kad gyvename tikrai blaiviai – niekas nesipiktina, niekas nesiveržia pro juostas ir nečiumpa butelių nuo lentynų (įdomu, o kas būtų, jei čiuptum? Šaudytų?). Keli “berniukai” pirko įtartinai daug čipsų, sulčių ir Coca Colos. Matyt, užkanda rugpjūčio 31-ąją pasirūpinti pamiršo.

Draudžiama zona

O aš stumiu vežimėlį palei šaldytuvus su žuvimi ir galvoju: nejaugi negalime nė vienos dienos be alkoholio? Keista buvo tai, kad dieną prieš draudimą jo pirkti ėjo visi – nesvarbu, ar reikia, ar ne. Maždaug su mintimi “O jei prireiks ir neturėsiu?”. Na jau, ar dažnai būna taip, kad staiga prireikia alaus ar kažko stipresnio? O jei ir prireikia, nejaugi negalima be to ištverti?

Klubinės kultūros atstovai taip pat puolė į paniką, kaip reikės atsipalaiduoti be degtinės+Red Bull? Gerai, kad tikros linksmybės prasideda vėlai, taigi po vidurnakčio nusigerti buvo galima legaliai. Valdžios vietoje, parduoti alkoholį būčiau uždraudusi nuo rugsėjo 1-osios ryto iki rugsėjo 2-osios ryto. Tada nebūtų bent jau naktinių paauglių nusilakimų, kurių šiemet buvo netgi rekordiškai daug.

Būtų daug protingiau nuolat griežtai drausti alkoholio pardavimą nepilnamečiams, nei vieną dieną jo neparduoti visiems. Lentelės “Alkoholio ir tabako gaminių asmenims iki 18 metų neparduodame” jau seniai niekam neberūpi. Kaip eina paaugliai apsikrovę buteliais pro kasas, taip ir išeina. Bilietus į kino filmus nuo 16 metų griežčiau pardavinėja nei butelius su laipsniais.

Šis draudimas nepasiteisino, užtai pamatėme, kad elgiamės keistokai. Juk nėra tokio dalyko pasaulyje, be kurio neištvertum nė dienos. Gali ir nevalgęs būti, ir negėręs (vandens), bet taip masiškai pulti pirkti alkoholį, vien dėl to, kad vieną dieną to nebus galima daryti – tai jau lengva pamišimo forma.

O jei uždraustų savaitei?

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 16

Armandas

2007-09-02 23:03

Nepamąsto gi žmonės. Nemąsto ar jiems reikės to alaus, ar jie jo norės. Negalima – reikia. Ir viskas.

Machaonas

2007-09-03 8:37

Draudimus smagu laužyti. Ypač, kai kilo palaikantis suaugusiųjų pasipiktinimas. Nors abejoju, ar daugumai besipiktinančiųjų suaugusiųjų rugsėjo -oji buvo šventė, verta aplaistymo.

ispanas

2007-09-03 9:33

Autorės nuomonė labai kategoriška, su kuria nesutinku. Draudimais niekada nieko neišspręsi, ypač tokių dalykų. Aš asmeniškai specialiai iš vakaro nusipirkau krūva alaus, vien tam, kad parodyčiau valstybei, kad jos įstatymai yra mažų mažiausiai neveiksmingi. Antras dalykas – garantuoju, kad šis įstatymas turi tvirtą užnugarį šešėliniuose sluoksniuose. Prisiminkime Amerikos sausąjį įstatymą. Kas praturtėjo labiausiai? Mafija. Ką išsprendė įstatymas? Visiškai nieko. Taigi, verta apmastyti, kas ir kodėl nori, kad toks sausasis įstatymas galiotų. Trečia. Nuvažiavęs už miesto 40 kilometrų ir užėjęs į kaimo parduotuvėlę nusipirkau to pačio alaus be didžiausių problemų. Išvada – idiotiškais draudimais nieko neišspręsi. Drauskit savaitei – nusipirksiu iš anksto, kad užtektų mėnesiui..

Laura

2007-09-03 10:18

Keista, kad žmonės nesupranta, kas yra draudžiama ir kada. Juk jeigu draudžiama, gal reikėtų susimąstyti, kodėl taip yra? Juk ne tam uždraudė, kad prisipirktum alkoholio mėnesiui, o tam, kad pabandytum bent vieną dieną nenusigerti ir nenugirdyti moksleivių :)

g12

2007-09-03 10:31

Bet argi draudimais priversi žmones mąstyt?

Laura

2007-09-03 10:34

Aišku, kad ne. Bet nei socialinė reklama, nei auklėjimas kol kas nepadeda…

g12

2007-09-03 10:45

Reikės daug įdirbio su visuomene. Greitai tik pas Sadamą galima :)

Jolanta

2007-09-03 11:38

Kuo čia dėti draudimai? Alkoholikų tauta , ir dar nemąstanti. Kam protestuoti ,kad uždraudė gerti VIENĄ DIENĄ? O kodėl neprotestuoja niekas, kai visa viešoji erdvė taip ir siūlo gerti alkoholį? (Reklama, visuomenės nuomonė, iškreiptos tradicijos)

Slave

2007-09-03 11:58

Priimtas įstatymas buvo visiškai kvailas ir per daug “sausas”, kad nebūtų kilę pasipiktinimo ir to tyčinio pirkimo. Neabejoju, kad kitais metais jį patvarkys. Prisipažinsiu, nusipirkau ir aš tą vakarą alaus, nes šeštadieniais man smagu jo turėti šaldytuve. Visą savaitę dirbu, o savaitgaliais noriu pailsėti ir tokie suvaržymai mane piktina. Galėtume čia kalbėti apie demokratiją, tačiau nenoriu per daug iškelti tos problemos, nes jos nebuvo. Tikrai galime pabūti dieną be alkoholio, bet tas “bandos instinktas” daro savo :)

Šiaip bent klubuose galėjo leisti prekiauti.. gi ten publika prafiltruota idealiai ir nepilnamečių nepamatysi.

Jei uždraustų savaitei, tuomet, pas mane bloge atsirastų didelis ir piktas straipsnis :-)

Slave

2007-09-03 12:06

+ “Bilietus į kino filmus nuo 16 metų griežčiau pardavinėja nei butelius su laipsniais.” – labai teisingai pasakyta.. Problemas valdžia sprendžia visiškai ne nuo to galo. POPSAS :)

Jolanta

2007-09-03 12:30

Pritariu, kad problemos draudimais neišspręsi. Ir kad ,pirmiausiai, reiktų laikytis jau esamų įstatymų bei nepardavinėti alkoholio nepilnamečiams. O už girtus nepilnamečius turi atsakyti jų tėvai.
Bet visgi protesto vardan gerti tikrai nereikia :) Nors tokia jau žmogaus prigimtis :)

Tio

2007-09-03 14:43

pataisau Jolantą – tokia jau lietuvio prigimtis :)

Jolanta

2007-09-03 14:45

:))

Lucy

2007-09-03 18:39

Man tai visai į naudą tas draudimas – visą dieną išbuvau be alaus! Reiks sau ordiną pasidovanoti :)

saulia

2007-09-04 10:53

visai pritariu autoriui – keistas buvo ir man tas supanikavimas. Kaip cia mes gyvensim diena be alkoholio?! Tikiuos, bent dalis tautieciu pagavo save ir ironiskai susimaste – “blyn, ka as priklausomas?” :)
zinoma, kad nevykes tas “sausas” sprendimas, bet pilieciai tai irgi sureagavo bereikalingai karstai

Novum » Blog Archive » Pirkimo ypatumai

2007-12-27 9:48

[...] iki dienos-kai-nedirbs-parduotuvės priminė man dieną prieš rugsėjo pirmąją. Tuomet visi maišais nešė alų, o dabar tempė degtinę, silkę ir [...]