Pirkimo ypatumai

2007-12-27

Labai keistas tas metas tarp Kalėdų ir Naujųjų. Važiuojant į darbą net kamščių nebuvo, o dirbti nėra jokio noro. Žinoma, galima daug ką nudirbti į priekį, kad po švenčių nebūtų streso, bet negi čia draskysiuosi. Per tas kelias laisvas dienas pripratau daug valgyti, gauti dovanų ir visai pamiršau kompiuterį. Užtat akys atsigavo :)

Atsigavo ir nervai, kai vakar ryte nuvažiavau į parduotuvę. Stovėjimo aikštelė tuščia, žmonių nėra, eilių nėra. Galima su vežimėliu privažiuoti prie pat reikalingos lentynos. Anksčiau tekdavo jį palikti kur nors “priparkuotą” ir laviruoti tarp piktų, alkūnėm mosikuojančių žmonių. Arba išjungti dalį smegenų ir pasijausti zombiu. Kitaip pasiusčiau iš pykčio toje maišalynėje.

Geriausia buvo, kai parduotuvės nedirbo. Tada žinojau, kad niekur nevažiuosiu ir nieko nepirksiu, nes nėra kur. O kai negalima, tai ir poreikio nėra. Tiesa, važiuodama į svečius sulaukiau prašymo nupirkti mineralinio (gavau jo degalinėje). O kitas žmogus man pasakė, kad taip ribojama jo teisė pirkti. Bet juk tai nėra kažkokia Konstitucinė teisė. Kaip prekybos centrai ją suteikia, taip gali ir atimti. Be to, mes negalime savo poreikiais riboti pardavėjų teisės švęsti.

Po švenčių bus malonu stebėti tuščias parduotuves ir krentančias kainas – prekybos centrams juk reikės kažkaip atsigriebti. Mat dabar visi labai turtingi. Perka tą, ko reikia ir dar daugiau to, ko nereikia. O po to laukia nesulaukia atlyginimų. Suprantu, kad švenčių metu galima sau leisti daugiau. Bet daugelis sau leidžia daugiau, nei gali.

“Akropolyje” ir “Europoje” prieš Kalėdas jaučiausi kaip Pilies gatvėje per Kaziuko mygę. Lyg ir einu, bet kojom žemės nesiekiu – minia neša. O reikia tik kokio niekučio, kurį pamiršau nupirkti anksčiau. Deja, nieko neradau, nes lentynos nušluotos. Moterys pilnais maišais grūdasi į troleibusus, o stovėjimo aikštelėje porelė iš nuo svorio lūžtančio vežimėlio prekes meta teisiai į automobilio bagažinę. Jei dauguma neatsiskaitytų kortelėmis, į kasas turbūt pinigai netilptų.

Metas iki dienos-kai-nedirbs-parduotuvės priminė man dieną prieš rugsėjo pirmąją. Tuomet visi maišais nešė alų, o dabar tempė degtinę, silkę ir mandarinus. Juk per šventes tiesiog būtina pravalgyti visus pinigus. Tuo labiau, kad nedirbs prekybos centrai. Kad nenumirtumėme badu tą baisią dieną, valgyti reikia pradėti dar prieš savaitę. Žiūrėsiu, kaip bus prieš sausio 1-ąją. Ar paskutinę šių metų dieną bandysime išleisti viską iki paskutinio cento?

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 8

Salomėja

2007-12-27 10:25

Būtent man pirkinių vajus baigiasi prieš Kalėdas. Per naujus dovanoti kažką man neįprasta, o vakarėlius mes visada darom susineštinius, arba tokius, kur mažai vargo ruošiant. Ne daugiau nei prieš kokį gimtadienį. Apsipirkti teks, bet tai nekirs labai piniginei:).

+ simonas

2007-12-27 10:52

Kalėdos yra gerai tuo, kad valgau vieną patiekalą, kurio po to laukiu visus metus – lietiniai su džiovintais grybais. Jei jų nėra, Kalėdos nesiskaito. Šįmet užskaitau. 6 net liko kitai dienai. :-)

Laura

2007-12-27 11:14

Skaniai skamba. Ypač kai valgyt norisi :)

Machaonas

2007-12-27 11:14

Maisto produktus Kalėdoms pirkau naktį, niekas nestumdė:).
Dovanas- susirinkau lapkritį.

Bikas Minkis

2007-12-27 12:30

Koke pikta rašitoje.

Jolanta

2007-12-27 14:15

Maisto produktus pirkau vėlai vakare, todėl baisu nebuvo :) Kitais pirkiniais stengiausi apsirūpinti iš anksto.Bet visgi tas beprotiškas visų lakstymas po miestą varo iš proto. Beje, didieji prekybos centrai nedirbo ne savo noru, o todėl, kad Seime buvo priimtas toks įstatymas: kad žmonės galėtų bent vieną dieną susikaupti :)

Martynas

2007-12-27 15:31

Ačiū Dievui, bent per Kalėdas tos vargšės kasininkės galėjo pailsėti. Ir kokia dar sumauta teisė pirkti kada nori? Visiems norintiems siūlyčiau patiems įsivaizduoti save Kalėdų dieną prie kasos aparato stovinčius.

Kokioj Danijoj dėl darbuotojų teisių apsaugos įstatymo sekmadienį negalėjau nusipirkti suvenyrų – ir aptarnavimo sferoje dirbantys yra žmonės, kurie irgi sekmadienius mėgsta leisti namie drauge su šeima (išimtis vos keli savaitgaliai prieš didžiąsias šventes).

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #12

2007-12-27 23:04

[...] apie prieššventinius pirkimo ypatumus, o taip pat šventinio stalo prisiminimai… Šilo bloge rasite informaciją, kur reikia [...]