Žurnalisto įvaizdis

2008-03-18

Mūsų redakcijai reikia eiti į vieną renginuką, bet visi šiek tiek tingi, taigi išsisukinėja kaip įmanydami. Štai iš vyrų pusės pasigirdo tokie motyvai: “Aš net jokio švarko neturiu… Va, čia visi mano rūbai, kaip aš eisiu”. Bet žmogus, įkalbinėjantis mus eiti, mestelėjo frazę, kuri man itin nepatiko: “Taigi jūs gi žurnalistai, galite eiti ir taip apsirengę”.

Pratrinti keliuose džinsai, nutįsęs megztukas, sportiniai bateliai… Žinoma, redakcijoje, kai nereikia niekur eiti, taip sėdėti patogu. Neįsivaizduoju, ką daryčiau, jei tektų visą dieną išsėdėti prie kompiuterio su kostiumėliu. Žinoma, merginos, kurių pas mus yra visiška mažuma, kartais apsirengiame gražiau. Na, visgi, mes moterys, rengiamės pagal nuotaiką. Norisi pasipuošti, tai ir pasipuošiame, net jei ir nepatogus tas siauras sijonas iki kelių.

Bet kasdieninis žurnalisto garderobas visgi apsiriboja džinsais ir megztuku ar marškinėliais. Tai suprantu, kai neini kalbinti žmogaus, neini į spaudos konferenciją, neini į renginį. Tačiau dauguma, ypač vyrų tarpe, su tais pačiais megztukais keliauja visur. Todėl iškart renginyje minioje žmonių atskirsi, kuris jų yra žurnalistas – tas, prasčiausiai apsirengęs.

Žurnalisto įvaizdis – nusmurgęs, susivėlęs ir su diktofonu rankose. Jis nebe toks, kaip Klarkas Kentas iš “Supermeno”. Suprantu, kad ne įvaizdis lemia straipsnių kokybę. Bet įvaizdis lemia autoritetą. Na, kaip gali žmogaus su nuskalbtais marškinėliais mintys būti gerbiamos?

Todėl manau, kad bent jau į viešumą nereikia lįsti taip, kaip atrodo redakcijoje. Tam nebūtini švarkai ir marškiniai krakmolytomis apykaklėmis. Bet švarkelis tiek vyrui, tiek moteriai suteiks šiek tiek elegantiško. Atsimenu, kaip mama pasakojo apie viena konferenciją, į kurią susirinko PR’o atstovai ir žurnalistai. “Iškart matėsi, kur yra kurie. Ryšių su visuomene specialistai buvo pasitempę, su kostiumais, moterys su sijonėliais, o žurnalistai visi kaip ką tik iš lovos išlipę”.

Skaudu man girdėti tokius žodžius, nes pati atstovauju “nusmurgėlių” pusę. Todėl stengiuosi viešumoje dirbdama savo darbą atstovauti savo leidinį ir neatrodyti “kaip ką tik iš lovos išlipus”. Ir už tokius žodžius, kuriuos minėjau pirmoje pastraipoje, pykstu. Jei žurnalistas, tai nereiškia, kad gali atrodyti netvarkingai. Matau, kad mano karta labiau pasitempusi, o štai vyresnieji žurnalistai… Atrodo, kad jie negerbia savo darbo. Tik kažkodėl tikisi pagarbos iš kitų.

Kategorija: VIP | Komentarų: 39

Salomėja

2008-03-18 20:58

Na nepersistenk. Ten labiau akcentuot norėjo, kad nebūtina oficiali apranga:))
Aš vat irgi svarstau ką rengtis jei visgi sumanysiu ten eit. Nes iš karto po darbo…
O šiaip jei arčiau temos. Netenka man daug su žurnalistais susidurti, bet kiek matau mūsų pagrindinio leidyklos leidinio darbuotojus, tai tikrai dauguma padoriai atrodo (hm., išskyrus fotografus).

Laura

2008-03-18 21:52

Na, kai jų vyr. redaktorius nuolat su kostiumu vaikšto, tai gal ir kiti stengiasi. Bet pažiūrėjus į kitų leidinių darbuotojus… :)

Salomėja

2008-03-18 21:59

Kai nebuvo vyr. redaktorius, su šortais po leidyklą lakstė :)))))

scania

2008-03-18 22:00

Pažįstu vienos įmonės buhalterę – visą dieną prasėdi prie kompo ir visą laiką elegantiška. Jokių džinsų ir jokių ,,dabar niekas nemato” :) Moterys – gražioji pasaulio pusė. O gal didžioji dalis :)

Salomėja

2008-03-18 22:05

O moteris su džinsais negraži? Matyt netinkami džinsai :)

scania

2008-03-18 22:26

Džinsai gal ir elegantiški, tik taip subtiliai aš nesugebu :) Mano netikusia nuomone džinsai gali būti gražūs, seksualūs ar dar kokie. Bet ne elegantiški :)

Priegaidis

2008-03-18 23:14

Nežinau ar į temą čia parašysiu, bet prisiminiau irgi tokį pastebėjimą. Kai pradėjau mokytis univerkoj mano dėstytuvai daugumoj irgi buvo su įvairiais megztukais ir kalbėjo taip fainiškai. Paskui kai prasidėjo ten ta jau mada nauja, kai kurie pradėjo rengtis prabangiais kostiumais (tada jau buvau pabaigęs vargus toj mokymo įstaigoj). Tai kai pamatydavau juos kur nors per televizorių ar kokiam renginy, tai taip jau falšyvai atrodydavo, net bjauru :) Čia kalbėjau apie filosofijos fakultetą.

PinkCity

2008-03-19 8:12

Per TV žinių reportažus matau žurnalistus, tai iš ties labai netvarkingai atrodo kokioj prezidentūroj ar Seime su tais nusmurgusiais megztiniais, nemalonu žiūrėt.

Aurimas

2008-03-19 10:23

Reikia palaikyti stiliuką, idant kad žmonės sutikę pirmą kartą susidarytų teisingą įspūdį.

cgedas

2008-03-19 10:52

Ypač sutinku su sakiniu:”Jei žurnalistas, tai nereiškia, kad gali atrodyti netvarkingai.” Mano galva, atrodyti būtent taip – tvarkingai – yra svarbiausia. Tačiau vis dėlto neatimkim iš žurnalistų to naivaus romantikos gabalėlio – tegu nors aprangos stiliumi jie išlieka laisva profesija:) Aišku, su sąlyga, kad laisvė neperaugs į anarchiją, t.y. nusmurgėliškumą.

Jolanta

2008-03-19 11:05

Prisimenu vieną seminarą žurnalistams ir PR atstovams (kartu), kurį organizavo LŽS. Tai galima buvo pirštu parodyti, kas PR , o kas žurnalistas ar fotografas :)) Bet pripažinkime, kad žurnalistai save priskiria (mentaliai) tokiai lyg ir bohemai, kuriai leidžiama atrodyti ne “pagal protokolą”. Bet kad visa tai būtų harmoninga, reikia , kad ir mąstymas būtų neprotokoliškas. Manau, kad kiekviena profesija turi savo aprangos tradicijas. Bet man visgi taip pat norėtųsi, kad žurnalistai rengtųsi šiek tiek atsakingiau :)

Blogorama #368 : nežinau.lt

2008-03-19 20:37

[...] Smurgimas. Pamatei apiplyšėlį? Tikriausiai bus žurnalistas… [...]

Adis

2008-03-19 22:09

O kaip renginyje atpažinti fotografą, jei jis rankose vis neturi kameros?

Jis apsirengęs dar prasčiau/laisviau, nei žurnalistas :D

Hau.

Labas.blog

2008-03-20 0:15

Žurnalistai tai žurnalistai, bet operatoriai! Va čia tai laukas neartas neakėtas!

Jie net ir D.Britanijoje taip pat atrodo kaip Lietuvoje!

Frederico

2008-03-20 17:00

O kur dirbi Novum jei ne paslaptis, kad moterų mažuma? Aš tai dažniausiai susiduriu su matriarchatu visose redakcijose :) O dėl aprangos, tai teisingų pastebėjimų yra. Kartais vertėtų daugiau dėmesio į ją atkreipt ir man pačiam. Paskutinį kartą kostiumą matyt buvau užsitempęs prieš pusmetį priėmime Vyriausybėje :) Labai teisingas pastebėjimas, kad fotografai ir operatoriai dar didesni “nutriušėliai”:) Tačiau ir užsienyje situacija beveik analogiška. Prieš keletą mėnesių teko lankytis L’Equipe, tai vyr redaktorius kaip mūsiškiai morozėliai apsirengęs buvo, treningiukai tik gal geresni. tiesa tą dieną oficialiai nedirbo :) O šiaip kostiumas tai politikos korespondetams labiau, na dar ekonomistams praverčia karts nuo karto. Visi likę bohema:) Tiesa, tokios institucijos kaip seimas, prezidentūra ar rimti susitikimai su verslo atstovais įpareigoja. Nors ir tai kaip papuola, ne visada gali gi progozuot kur tą dieną teks reportažo daryt lėkt. Komfortas svarbiausia ;)

Laura

2008-03-20 18:58

“Computer Bild Lietuva” dirbu :) Nors kitur tai tiesa, matriarchatas :)

Eziukas su kedais

2008-03-23 13:18

gal net ne nuo aprangos pradėti reiktų…
kelis kartus bandžiau kaip blogeris eiti į produktų pristatymus ar šiaip įdomesnes susibūrimo vietas. tai žurnalistų ne apranga, bet šlykštus naglumas ir nesiskaitymas su aplinka į akis krito. su vienu net susitumdžiau, kai tiesiog pastūmė į šalį su fraze “vaikeli, aš darbą dirbu – tu vėliau pažiūrėsi”. daugiau nemalonumų buvo, bet šitas labiausiai įstrigo. tikiu, kad ne visi tokie, tačiau iš asmeninės patirties pamačiau, kad ne aprangą, o būtent elgesį žurnalistams reiktų tvarkytis.

e.f.i.

2008-03-26 10:53

Siaip jau apranga – etiketo dalis. Nori to ar ne, bet apranga atspindi tavo poziuri tiek i save, tiek i aplinkinius. Ponai i visokius priemimus su kostiumais ir smokingais vaiksto ne del to, kad neturi kitu drabuziu ar su megztuku jauciasi nepatogiai – nein, jie zino, kad ju apranga demonstruoja aplinkiniams ju poziuri i tuos pacius aplinkinius.

Kaip bebutu, bet jei i interva ar i susitikima atkeliauja pilietis susiveles ir apsirenges kaip is baro, tai gal jo ivaizdis akyse ir nesmunka – bet ir nepakyla tiek, kiek galetu.

Nesakau, kad jis turetu buti su kostiumu. Bet yra simple taisykle, kuria zurfake deda i galva dar pirmam kurse: turi renttis taip, kaip rengiasi avo pasnekovas. Pas prezidenta eini su kostiumu. apybraiza is taxistu gyvenimo gali imti ir dvokdamas rukalais, vakaryksciu peregaru ir apsivilkes menesi neskalbta megztuka. Visiems kitiems taikytini tarpiniai variantai. Finale pats zurnalistas gauna geresni rezultata, nes siek tiek kitaip i ji ziures saltinis.

beje, dazna klaida – manyti, kad su kostiumu nepatogu. Anaiptol, is patirties zinau, kad su juo patogu, o geras kostiumas, batai, marskiniai ir fancy kaklaraistis padeda jaustis daug geriau:) rimtas bajeris… nors kazkada neisivaizdavau yenimo be megztuko iki keliu… :)

Manchester United drakt 2019

2019-08-08 7:59

What’s up to every body, it’s my first go to see of this webpage;
this blog includes remarkable and actually fine information in support
of visitors. Manchester United drakt 2019 ElyseDsyk maglie calcio a
poco prezzo AhmadRebe

balenciaga sneakers

2019-11-16 0:03

Your house is valueble for me. Thanks!?

air max 2018

2019-11-19 5:41

I am usually to running a blog and i actually recognize your content. The article has really peaks my interest. I’m going to bookmark your website and preserve checking for new information.

nike air max 2019

2019-11-22 5:53

There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain good points in features also.

vans shoes

2019-11-25 11:15

Hi there! I just want to give a huge thumbs up for the good info you’ve got here on this post. I shall be coming again to your blog for more soon.

ps4 games

2019-11-29 6:45

For latest news you have to pay a visit the web and on web I found this website as a finest website for most up-to-date updates.

quest bars cheap

2019-12-02 8:02

Woah! I’m really digging the template/theme of this blog.

It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that “perfect balance” between usability and
appearance. I must say you’ve done a excellent job with this.
In addition, the blog loads extremely quick for me on Safari.
Exceptional Blog!

nike huarache

2019-12-02 22:27

This really answered my problem, thanks!

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 3:40

I like what you guys are usually up too. This type of clever
work and reporting! Keep up the fantastic works guys I’ve added you guys to my
personal blogroll.

generic cialis no doctor's prescription

2020-04-29 6:59

generic cialis no doctor’s prescription…

Novum » Žurnalisto įvaizdis…

https://www.globalhealthmedshop.com/shop/buy-morphine-online/

2020-05-26 11:41

… [Trackback]…

[...] Here you can find 896 more Info to that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

chloroquine brand name

2020-05-27 4:57

chloroquine brand name…

Novum » Žurnalisto įvaizdis…

Alayna

2020-05-29 12:01

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

ayo gabung

2020-05-30 17:16

… [Trackback]…

[...] Find More on on that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

abc taxis aylesbury number

2020-05-31 6:59

… [Trackback]…

[...] Read More on that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

legal document preparation

2020-06-04 20:14

… [Trackback]…

[...] Information to that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

Miami bucket list

2020-06-12 4:30

… [Trackback]…

[...] Read More on to that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

us dedicated server

2020-06-15 9:48

… [Trackback]…

[...] Here you can find 99218 additional Info on that Topic: novum.lt/zurnalisto-ivaizdis [...]…

canadian healthcare viagra

2020-08-02 13:12

canadian healthcare viagra…

Novum » Žurnalisto įvaizdis…

buy hydroxychloroquine online

2020-08-09 22:18

buy hydroxychloroquine online…

Novum » Žurnalisto įvaizdis…

india generic viagra lowest price

2020-09-18 2:24

india generic viagra lowest price…

Novum » Žurnalisto įvaizdis…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.