Zombių armija ir Kubilius

2009-07-08

“Kaip čia taip yra, kad įmokas Sodrai padidinom, o biudžeto vis tiek nesurenkam”, – krapšto Kubilius plikę susimastęs. “Davai, padidinam dar įmokas ir sumažinam pensijas!“, – iškelia pirštą virš plikės nušvitęs Kubilius.

Nu jau nebegaliu. Kai jau ima atrodyti, kad Lietuvos ekonomika mato mažą šviesytę tunelio gale, staiga garbioji valdžia užtrenkia tunelio galą šarvuotomis durimis. “Ne ne ne, kol nesurinksit biudžeto, neišleisim”, – burba išrinktųjų zombių armija. Na, atsiprašau, už palyginimą, bet man jie tikrai atrodo kaip zombiai. Eina rankas į priekį ištiesę ir kartoja paskui Kubilių “biu-dže-tas… biu-dže-tas… biu-dže-tas…”.

Ar jie tikrai visiškai nemąsto, ar apsimeta? Čia visai ne retorinis klausimas, man tikrai pasidarė įdomu. Nes jei nesupranta, tai gali kas nors gi paaiškinti. O jei apsimeta, tai siūlau… na, riaušių kurstyti viešoje erdvėje negalima :) Dar didesni mokesčiai – dar daugiau bankrotų, algų mažinimų, dar daugiau bedarbių, dar daugiau bedarbių pašalpų ir dar mažiau surenkamų mokesčių. Su tais mokesčių didinimais toks “lengvas” atvirkštinis efektas gaunasi.

Džyzus, legalizuokit prostituciją ir žolę, iškart ekonomika atsigaus. Vartos tiek pat, bet bent mokesčių surinksit.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 24

Vytas

2009-07-08 15:30

Novum, ar manai, kad būdamas Kubiliaus etoje pavarytum geriau? Tavo pasiūlymai atodo kaip sapalionės ir spangimas. Pagaliau kas esamą valdžią išrinko? Už Kubilių balsavai? Ne? Išvis ar balsavai? Ar Tavo draugai ir artimieji balsavo?

Vytas

2009-07-08 15:32

P.S. šiaip vertinu Tavo blogą , dėl to ir feedą prenumeruoju :)

Laura

2009-07-08 15:45

Balsavau, ne už Kubilių. Nemanau, kad jo vietoje pavaryčiau geriau, todėl ir neinu į politiką.

Be to, mano blogas, noriu ir spangstu :)

P.S. Aš ne jis, o ji.

g12

2009-07-08 16:10

Aš tai labai dėkingas Kubiliui. Už tai, kad padėjo išsivaduoti iš religinių gniaužtų. Pradėjau svarstyti ką aš duodu taip jau linksniuojamai tėvynei ir ką ji man duoda ir koks ryšio su ja tikslas. Dabar gaunasi taip, kad ta tėvynė melžia kiek pajėgia, o tikslas vienas – papenėti bandą prasisukusių tinginių.
Parašysiu jam asmeninį padėkos laišką, garbės žodis. Kai tik galėsiu emigruot.

a

2009-07-08 17:17

http://www.vz.lt yra interviu su naujaja finansu ministre – paskaityk.

Garbane

2009-07-08 17:25

Butent! Mane irgi stebina lietuvos elgesys.. Tarkim cia JK valdzia stengiasi isgyventi recesija besiskolindama – milziniskas deficitas, uztat naujos darbo vietos, mazinamas VAT, kiti mokesciai ir t.t.
Kita vertus, reikia atsizvelgti i tai kad lietuva – maza valstybele, kuriai skolintis zymiai sunkiau, be to pernelyg prasiskolinus gresia valiutos devalvacija. Zodziu siek tiek aklaviete, taciau visgi manau kad daznai pradedama ne nuo to galo..

Ruvi

2009-07-09 11:29

Suprantu Lauros neviltį. Kaip ją išreiškė, ne esmė.
Jau tiek smaugia žmones mokesčiais, kad darosi neramu – negali atiduoti to, ko neturi..
Ir.. rėžia akį neatitikimas to, ką daro ir kaip elgiasi patys.. Nu netaupo jie ir nieko sau nemažina. Galėtų, kaip ir jaunoms mamytėms pasiūlė – sumokėti išmokas po kelių metų, taip ir sau algas išsimokėti po kelių metų. Nesimato solidarumo su tauta sunkmečiu jų darbuose – tas rėžia akį..

scania

2009-07-09 22:03

Visame šitame reikale smagiausias dalykas, kad tie garbūs ponai pripažįsta, kad milijardais pavagiama per viešuosius pirkimus, milijardus per viešąsias įstaigas, ir nieko, toliau dusina žmogelius, kad toliau vogtų. Milijardus! Nors iš mūsų tepaims tik keliasdešimt milijonų…
Vagis iš valdžios susodinus už grotų – galima būtų pensijas pakelti net ir krizės metu.

Ruvi

2009-07-10 8:39

:) scania, kaip taikliai..
Manau, įvedus vienintelį kriterijų – sąžiningumą – viskas labai greitai susitvarkytų ir valdžios vyrai pradėtų dirbti savo liaudžiai..
Ir lėšų pakaktų, ir neiškiltų visokių slaptų sandėrių, už kuriuos slaptai apdovanojama..
Nesmagu klausyti, kad įstatymai yra pas mus perkami. Ir labai norėtųsi sulaukti tiesos valandos – kad už savo darbelius visi deramai atsakytų..

ak

2009-07-10 10:19

o ko jūs norite iš valstybės, kuri neturi nieko? net atominę ir tą pastatė sovietai, o ta pati europa atėmė. su tokia valstybe išgyventi tas pats, kaip iš pensijos bandyti nusipirkti namą turniškėse. per 20 metų pastatyti valstybę, tai ne batą apmyžt, o per tuos 20 tikrai ne visi prie vairo buvę mokėjo vairuoti. ne kiekviena lietuvė eitų į kariuomenę 1,5 metų tarnauti, kaip izraelyje, o gyventi gerai kažkodėl visos nori. na, su vyrais, žinoma tas pats. valstybę stato ne tik valdžia, bet ir piliečiai. kas ginklu, kas mažesniu savo poreikių šaukštu.

Ruvi

2009-07-10 11:28

Kiekvienos valstybės turtas – jos piliečiai. Valdžios užduotis – sukurti sąlygas piliečiams dirbti ir gaminti tai, ko piliečiams reikia išgyvenimui, pragyvenimui – taip kuriamas nacionalinis turtas ir vertybės.
Dabar gi gaunasi, kad piliečiai savo mokesčiais išlaiko valdžią, kuri.. visi žinom, ką daro.
Jei bus taip toliau, tai tik himnui ir susivienysim pagiedoti iš įvairių šalių..

ak

2009-07-10 11:47

blah blah blah. sukurti sąlygas iš ko?

ak

2009-07-10 11:48

ir nepamirškim auksinės taisyklės – kiekviena visuomenė yra verta to, ką patys išsirinko.

ak

2009-07-10 11:59

ir apskritai.. kiek galima verkšlenti? visuomenės poreikiai orientuoti į materialinį gerbūvį, jam tenkinti naudojamas ekonominio augimo modelis. kokie poreikiai, tokie ir modeliai. ir jų problemos. su visomis pasekmėmis. cause and effect.

DNR

2009-07-10 13:09

O, čia dar geresnis. Laura įsismagino an vasaros. Su tuo ją ir sveikinu. Smagu skaityt. Tačiau pykt ant jų nereikėtų, tokią jau santvarką turime. Geriau tą energiją skirti savo ir aplinkinių gerovei (ir kuo daugiau, tuo geriau). Gal gi dings tie zombiai kažkada.

Laura

2009-07-10 13:19

DNR, o aš jau pradedu tikrai pykti. Pykstu, kad sugeba skirti milijonus litų Lietuvos įvaizdžio paieškoms ar šimtus tūkstančių vienai svetainei sukurti, o po to bando tuos pinigus susigrąžinti iš pensininkų ar motinų su mažais vaikais. Kai ateina laikas ieškoti kaltų – kalta būna buvusi vyriausybė, krizė, sausra ar dar kas nors.

DNR

2009-07-10 13:45

Na aš visad miniu, kad šią situaciją reikia keisti. Ne iš karto, o po truputį, mažais žingsneliais. Kaip ir grubiai ir daug kaip neįtikinamai daug kam skambėtų, valdžia tėra dar viena mafija. Tai reikia taip į ją ir žiūrėti. Ne pykti, ne šaukti, o tiesiog priimti šią situaciją tokią, kokia ji yra ir po truputį iš jos vaduotis. Ar mes galime staigiai šią valdžią nuversti – greičiausiai ne. Tačiau manau pradžiai mes galime maksimaliai apriboti savo priklausomybę nuo jos (čia nesiplėsiu kaip aš tai matau). O tuomet galbūt tie zombiai tiesiog bankrutuos?

Laura

2009-07-10 13:58

Na, kaip tu tai matai, aš žinau :) Ir pritariu.

ak

2009-07-10 16:18

Laura, čia juk kaip kyšiuose – ima tie, kuriems kažkas duoda. Kažkas savo stumia svetainės projektą už 100K+atkatas, stumia stipriau, nei tas už 10K. Nu ir ima. niekas neduotų, nebūtų ką imti.

Jolanta

2009-07-10 16:43

Juk konservatoriai labai nori “medalio” ant krūtinės.., kad eurą įsives.Mat i ES ir NATO socialodemokratai “įstatė”, nors konservatoriai ligi tol kaip ir sėkmingai vedė. Jau seniai visuomenė ruošiama šiam žingsniui, tik reikia kritiškiau paskaitinėti ir paklausyti. O kad sureguliuoti biudžetą iki 3%, tai patikėkik, prireiks dar ne vieno mokesčio didinimo ar naujų įvedimo. Italija, Vokietija,Prancūzija planuoja biudžeto apie deficitą apie 7%,sumažino mokesčius, akcizus ir dar dovanų duoda, kad tik žmonės pinigų i kojinę nekištų. Liūdnoka situacija ir nematau jokių prašviesėjimų. Niekada nepritariau emigracijai, bet dabar, jei galėčiau, tikrai ieškočiau tokios šalies gyventi, kur gerbiamas pilietis.

ak

2009-07-10 17:35

ai atsipeikėkit jūs medaliai. jav bankrutuoja didžiausi koncernai, skandinavai tuoj liks be bankų, vokietijoj ir italijoj mažėja bvp, pinigų verslo šakų gelbejimui mažėja, prancūzijoj bvp paaugo vos vos, bet tik investicijų dėka į verslą 2008, o investicijos 2009 mažės. visos šios šalys turi vidines rinkas ne 3mln. vartotojų ir tom rinkom ne 20 metų. daryti lengvatas verslui? kamon, pažiūrėkit į verslo šimtuko apyvartas. kas pirmieji jomis pasinaudos ir išstums mažuosius? taip, reikėjo kadaise sodrą priverst investuot pinigus, o ne atiduot bankams, žinoma nereikėjo sutikti uždaryti elektrinės, bet tik nereikia kliedėti lietuvoje didžiųjų europos šalių lipimo iš krizės mechanizmais. lyginkit save su islandija, o kas joje nutiko, jau žinot.

ak

2009-07-10 17:41

jums dar nė 60ies nėra, o jūs jau su beretėm..

Jolanta

2009-07-10 18:11

na, ma dar tikrai nėra 60-ies ir nejaučiu jokios beretės :)) Bet prieš porą dienų bendravau su tikrai originaliai mąstančiais vokiečių globalios ekonomikos specialistais ir jie man pasakė tą patį: nereikėjo lietuviams lipti ant to paties grėblio, t.y. krizių buvo ir bus, bet kitos šalys jau pasimokė ir nepuolė per naktį didinti mokesčių ir gąsdinti verslo.Lietuvos negalime lyginti su Islandija, nes iš banko sektoriaus negyvename. O ir prasiskolinimas mūsų piliečių per 20 metų ne toks jau baisus buvo, kaip ,pvz. Vokietijoje arba JAV. Šiaip verslas Lietuvoje ir dabar sukasi gana neblogai (išskyrus problemines šakas), bet tik niekas nenori garsiai kalbėti, kad jam sekasi.. Juk negali to būtiĄ :)) Aš to neišsigalvoju – tai yra vieno patyrusio verslininko žodžiai.
O tas vokietukas dar pamąstė, jog toks betodairiskas žmonių smaugimas išsilieja (istorinis dėsnis) labai netikėtomis formomis. Tai ir nacionalizmo apraiškos, revoliucijos, karai ir t.t. Sakė, jog dabar belieka tik stebėti ir laukti,kur ir kaip pratrūks.

ak

2009-07-13 10:43

kiekvienam specialistui atsiras bent po vieną kontrargumentuojantį specialistą.