Vojarizmas ir ekshibicionizmas

2009-03-02

Smagus tas gyvenimas daugiabučiuose. Ypač, kai priešais stovinčio namo kaimynai laikosi pozicijos “O kam man tos užuolaidos”. Galvoja, va, gražus mano naujas butas – tegu visi mato. Nėra čia ko slėpti. Tai aš ir žiūriu. Pasakysit, vojaristė? Nagi tokia pati vojaristė, kaip kaimynai ekshibicionistai.

Skaitydama Qemm įrašą apie užuolaidas ir jų bereikalingumą, visiškai pritariau. Galvojau, pripranti be užuolaidų ir niekam jų nereikia. Bet įsirenginėjant butą supratau, kad neuždengusi nakčiai langų gyventi negalėčiau. Realybės šou dalyvauti nenoriu.

Bet kas mėgsta žiūrėti tokius šou – 20:00 gali išjungti šviesas kambariuose, pasistatyti kėdes prie lango, dar pasiimti kokių spragintų kukurūzų ir… atitraukti užuolaidas. Kadangi butų be užuolaidų yra ne vienas, netgi galima pasirinkti, kurį realybės šou žiūrėti.

Aštuntame aukšte gyvena pora merginų. Ant sienos – nuolat įjungtas nemažas LCD televizorius. Laiko trumpaplaukę katę, žaidžia stalo žaidimus, miegoti eina apie 22:30. Prieš miegą laksto su chalatais po butą. Arba be chalatų. Kitos laiptinės devintame aukšte porelė atsitvėrė kambarį pertvara. Jų virtuvės niša nudažyta mėlynai. Man negražu, bet idėja nebloga. Jie dažnai kartu ruošia maistą. Penktame aukšte gyvenanti porelė dažnai pykstasi. Vaikinas po namus vaikšto vien su apatiniais. Kai rengiasi, būtinai išeina į labiausiai apšviestą buto vietą. Mėgsta landžioti į šaldytuvą. Septintame aukšte – mistinis butas. Nes vienas langas uždengtas roletu, o kitas ne. Ten nuolat daug žmonių: vaikų ir suaugusių. Ten dažnai vyksta tūsai, kurių metu visi apsikabinę dainuoja, po to baubia rūkydami balkone. Ten nuolat betvarkė. Antrame aukšte mergina groja gitara. Pirmame kažkas nuolat naršo “YouTube”.

Matot, kiek daug sužinau, vos žvilgtelėjus vakare pro langą. Prieš eidama miegoti atitraukiu katinui roletus (tas tai tikras vojaristas) ir sužinau, ką veikia kaimynai. Išėjusi į balkoną irgi matau. Žiūriu, kokia temperatūra – matau. Žinau, kada jie miega, kaip apsirengę vaikšto namie, kada lygina, žiūri TV, kada pykstasi. Žinau net, kokių spalvų apatiniai. Nuogų dar nemačiau. Bet turbūt pamatysiu. Kai nėra užuolaidų, pamiršti kreipti dėmesį į tai, ar kažkas tave mato. Gali pamiršti ir apsirengti.

Dabar visi tie, kurie gyvena be užuolaidų, pasakytų: žiūrėk sau, jei patinka. Bet aš, žinokit, specialiai nežiūriu. Kai būnu prie lango, galiu stebėti arba Pašilaičių šviesas, arba savo kaimynus. Šviesos ne tokios įdomios. Ir jei kiekvienam sutiktam ekshibicionistui pasakyčiau, ką žinau apie jį vos kelis kartus pažiūrėjusi pro langą, esu tikra, pasijaustų nejaukiai.

Jei kaimynai matytų, kaip aš žiūriu TV ar skaitau knygą, ką ruošiu valgyti – man tas pats. Bet nenorėčiau, kad jie žinotų absoliučiai viską. Tam man ir namai, kad jausčiausi juose saugi. Štai aš tyčia kaimynų nestebiu. Bet gi yra žmonių, kuriems tai vienas maloniausių užsiėmimų. Ar jausčiausi saugiai nuolat stebima? Turbūt ne.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 43

DNR

2009-03-02 13:06

Labai įdomu man čia.

Laura

2009-03-02 13:07

Nu va, dar vienas iškrypėlis :)

DNR

2009-03-02 13:09

Ne, man šiaip įdomu. Kaip kokį realybės šou skaičiau šį įrašą. Čia panašiai kaip žurnalą “Žmonės” skaityti (atsiprašau už reklamą).

Jolanta

2009-03-02 13:28

Reiktų įsigyti tokius pastatomus žiūronus, vat tada tai gal net azartas apimtų, stebint kaimynus :)) Juk kiek kino filmų “susukta ” šia tema!

Laura

2009-03-02 13:34

Mhm, o po to belieka tapti serijiniu žudiku :))

Originalas

2009-03-02 13:58

“Pirmame kažkas nuolat naršo “YouTube”.” Tai čia tikrai su žiūronais žiūri ar namai kas 10cm? :D

Aš tai nors ramiai miegu, nes pro mano langą nesimato kitų langų, ir manęs nieks nemato. Kaime, tai yra Vilniuj gyvenu, :D bet tik prūdas ir nuosavi namai matos, bet per toli, kad įžiūrėtum ką nors. :)

PinkCity

2009-03-02 14:48

Kai gyvenau dvyliktame šešiolikaukščio aukšte, kur prieš langus plytėjo parkas ir tvenkiniai, neturėjau langų apdangalų ir nenorėjau. Erdvę mažina, miesto žiburių margumyną ir mėlyną vaiskų dangų užstoja. Kai atsikrausčiau į devynaukštį, prieš kurį lygiai toks pats stypso, per mėnesį langus roletais užsidangsčiau. Žiūri-nežiūri, bet savo nuogybių demonstruoti už dyką nesiruošiu!

Liutauras

2009-03-02 17:45

sakyčiau, tema tikrai įdomi. tik aš truputį kitaip matau pasaulį. kodėl kažkas mane mato pro savo langą (o tikrai mato, nes kaimynų langas už kokių 15-20m)? iš biednumo, nes statybininkai pagailėjo erdvės ir namus sukalė su minimaliomis sanitarinėmis zonomis. taigi, mane (ir aš juos) kažkas mato iš biednumo, nes neturi pinigų butui su atviru vaizdu. ką jie pamatys neįprasto? nusikaltimus? nuogybes? bučinius? neabejoju, jog šiais laikais internete gali rasti bet kurio iš mūsų daugiau privačios informacijos. tam tikra prasme man vis tiek, ar kažkas žiūri – tol, kol jie nėra nusikaltėliai, galintys tą info panaudoti piktam.

Laura

2009-03-02 17:59

Na, namas, grubiai paskaičiavom, už 30-40 metrų :) Panašiai, kaip ir senos statybos “kvartaluose”. Bet matosi čia aiškiai, geriau negu ten, kur esu gyvenusi.
Atvira erdvė dabar – deficitas. Džiaugiamės, kad kol kas jos matom irgi pakankamai :)

ežiukai

2009-03-02 18:11

:) aš irgi netraukiu naktinių užuolaidų… tegul… bet kaimynai pakankamai toli ir mano dieninės užuolaidos sudaro tokią miglą, kad sunkiai ką įžiūrėsi.

Adis

2009-03-02 20:18

Užuolaidos sucks, tik dulkes renka.

O va žaliuzės – gerai. Beveik įmanoma riboti apšviestumo laipsnį, kai reikia.

O dėl exhibovoyarizmo – laimei, artimiausi langai už pusės kilometro, tai kažkaip ir neaktualu.

Užtat dažnai susiduriu su kita, akustinio pobūdžio problema. Nors šiaip jau gyvename “chruščiovkėje”, kur sienos teoriškai storos.

Įdomių dalykų galima atrasti. Atsimenu, prieš kokius penkerius metus, trečią valandą nakties galėjau mėgautis Sepulturos, leidžiamos daugmaž 75% mėgėjiškos garso sistemos galingumu, garsais, o garbaus amžiaus kaimynės, naiviai klapsint akytėmis paklaustos, ar joms “mano muzika netrukdo”, nuoširdžiai sakydavo, kad jos nieko nė nepastebi, apie ką jūs čia kalbat?

Dabar va toms kaimynėms palikuonys padarė kapitalinius remontus, ir aš vakrais jau girdžiu, kaip jos klapsi šviesos jungikliais, bet po kokios audringesnės tusovkės, kurios metu “mitalas liejasi laisvai”, paklausius, “ar mes ne pernelyg triukšmavom vakar?”, sulaukiu lygiai tokio paties nustebusiu žvilgsnio.

Išvada: į senatvę su mūsų klausa tikrai kažkas darosi. TAD MĖGAUKIMĖS GARSU, KOL GALIM!!!! \m/

Vidmantas

2009-03-02 20:24

O pas mus iš abiejų namo pusių – kalnas, tai pasilypėjęs gali kad ir penktą aukštą apžiūrinėt. O gyvenam pirmam, tai nelabai malonus jausmas, džiaugiamės kad nuomojamės ir kad kada nors iš pirmo aukšto dingsim :-)

Karvė

2009-03-02 20:36

Skandinavijoje, dauguma gyvena be užuolaidų. Žmonėms neįdomu ar juos kas mato ar ne, o kitiems neįdomu žiūrėti kaip nepažystami gyvena.

Manau yra savotiškas tautinis bruožas – žmonės gėdijasi savęs, savo kūno, savo buities, visada norime pasirodyti geresni nei esam (teisingiau nei kiti), todėl realybė kompromituoja :)

Eimantas

2009-03-02 21:29

rekomenduoju dar tokį filmą ‘rear window’ pasižiūrėt. Viso filmo veiksmas – vaizdas pro langą :)

Alla

2009-03-02 21:38

Aš viena iš tų, kur su roletais nors ir dieną gyventų vardan privatumo. Gyvenu 4 aukšte, o visos gatvės namai yra maximum 3 aukštų, tai esu aukščiusiai visų – juos matau, jie manęs – ne :) Vieną kartą pusnuogė atėjau į virtuvę – plangės aukštos, net krūtinę pridengia, o ten ant priešais esančio namo stogo sėdi jo savininkas – taiso stogą :D galvoju fuuuck dabar reikės rengtis visada, o tai karšta vasara buvo. šiaip irgi pastebėjau, kad madinga pasidarė, keliuose mados žurnaluose skaičiau, kad čia naujas dalykas toks :))) madinga supranti? anyway, mano kambary užuolaidos visada užtvertos, nes gyvenu saulėtame Londone (skamba keistai ane? bet čia saulės tiek, kad užknisa, vasarą miegot neleidžia ryte), tai ta saulė man vis atsispindi kompo ekrane, nieko jame nematau :)

praeivis

2009-03-02 21:38

Karce, dar pamiršai paminėti, kad užuolaidas būtent lietuviiai ir išrado dėl tavo minėtų priežasčių.

Alla

2009-03-02 21:42

Pritariu Karvei, Anglijoje irgi niekam nerūpi kas juos mato. Pirmam aukšte daug žmonių gyvena, nes visur 2-3 aukštu namai su 1-2 butais per aukštą. Eini gatve ir matai kas ką per TV žiūri, kas mėgsta pusnuogis namie vaikščiot :)

Originalas

2009-03-02 21:53

UK kažkaip juokingai, kai Lietuvių kvartale laikraščius ant langų gali matyti, tikriausiai neįperka užuolaidų, bet noros slėptis iš gimtinės atvežtas. :DD

Kirvis

2009-03-02 22:28

Jep pašilaičiuose gerai priešais stovintys 9-aukščiai matosi. Ir pats kartais norom nenorom gyventojus namuose pamatau.

Tautvydas

2009-03-02 22:41

slėptis nesilėpt, o kas skirta tik vienam konkrečiam žmogui visai nebūtina kitiem matyt. ne dėl to, kad gėdyčiaus, tiesiog kai kurios akimirkos priklauso tik dviem. Ir nemanau, kad čia tautinis mentalitetas kaltas, greičiau jau auklėjimas.
Tuštinimasis irgi natūralus ir suprantamas dalykas, bet kažkodėl ši patalpa ne stiklo sienom aptverta;) o gal UK kitaip? ten gi visi sumiesčionėję, ne taip kaip mes, “kaimiečiai lietuviai” :D

Dina

2009-03-03 0:27

O mums užuolaidų nereikia – priešais tik aukštos įtampos stulpai stypso, tolumoje pilaitės plentas, spaudos rūmai, garažiukų krūvos. Bet užuolaidas turime ir dienines ir naktines – pirmosios trijų spalvų kad būtų linksmiau, antrosios dėl to, kad mūsų siena viena stiklinė kaip ir balkonas, todėl kai lauke -14 ir šviečia saulė, balkone +29, o namie šiltnamis – todėl nusipirkome dvi didžiules ilgas užuolaidas (ilgesnes nei 4m) ir dengiamės. Beje, iš tiesų tai man daug jaukiau užsidengti kamputį vieną kitą, bet porą mėnesių gyvenome be užuolaidų, tai nebuvo nei baisu, nei ką. Ir pusnuogė laksčiau, ir šiaip. O aukštas – 3ias.

Evil

2009-03-03 2:46

Kai vakare išeini į balkoną parukyt, smagus užsiemimas pažiūrėt ką kaimynai veikia. Nors jų ir keli tik. Dar pastebejėjau, kad dažnai kažkas ir į mane mėgsta pažiūrinėt, kai balkone būnu. Antram aukšte, priešais, žaliuzės prasiskleidžia šiek tiek :)) (me gerą regėjimą turi)

Kukas

2009-03-03 9:11

Nu ką čia slėpt – aš tai žiūriu ir įdomu man :).

Balkone rūkau, o priešais didelis 12-auštis kaip ant delno.

dzejus

2009-03-03 10:50

Kaimynai daug ka mato bet kaimynų vaikai mato VISKĄ :DDD
o, kad jie neapaktų užsidėjom roletus – vis tik pirmas aukštas :)

Jolanta

2009-03-03 11:47

Gyvenu nuosavame name, apsidangsčiusi užuolaidomis, kaip ir visi kaimynai (šalia esančiuose privačiuose namuose). Lyg ir nelandžiojame vieni pas kitus bei nesidomime kaimynišku gyvenimu, nes saikingai pažįstame vienis kitus jau daug metų. Bet štai mūsų gatvės bobutės viską gali papasakoti apie kiekvieną ir dar pridėti :) Štai čia tikrasis lietuviškas mentalitetas. Manau, kad jei kaimynai atsikėlę į naują gyvenamąją vietą susipažintų su kaimynais, tai nereiktų pro žaliuzių tarpelį stebėti, o kas ten rūko tame balkone ir kaip atrodo :) O susipažinti galima kad ir “amerikietiškai” : ateini prie durų su pyragu ir paskambini :)

Kaiminas

2009-03-04 15:12

as gyvenu senamesti. turiu jauna kaimine, viena tamsu ziemos ryta atsikeliau kambari buvo tamsu, paziurejau pro langa koks ten oras ir pamaciau kaimine su vienai apatineis ruosiancia pusricius, ligtais nekuo ipatingo bet buvo idomu stebet, i darba pavelavau.

Rhodopsin

2009-03-12 14:02

Sveiki, mielieji vojaristai ir ekshibicionistai, džiugu, kad temos pavadinimas jums patiko taip pat, kaip ir man, nes tiek komentarų šiame bloge būna toli gražu ne prie kiekvieno posto (paskutinį karta – praeitų metų gruodį, to be exact) :D Mane tai pastoviai vieni pagyvenę kaimynai stebi, nes iki jų namo ~8 metrai. Laukiu progos pasiklaust ką gero pamatė :) Nesu iš paranoiškai užtraukiančių visas įmanomas užuolaidas, bet kai darau ką nors intymaus ar nelegalaus (bet nieko blogo :D) dažniausiai apriboju galimybę tai matyti kitiems, nes ir be paranojos žinau, kad norinčių pamatyti tikrai yra :)

Aš žinau, ką veikei vakar vakare… - Tavo IT naujienų šaltinis - topzone.lt

2009-04-25 16:41

[...] vienas internetinis džiaugsmas visiems stebėtojams.. Jei neturi langų, pro kurios matytus, ką veikia kaimynai, tai belieka juos stebėti internete.. [...]

http://tinyurl.com

2019-11-23 20:03

Hi there! Quick question that’s totally off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird
when browsing from my iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to
correct this issue. If you have any recommendations, please share.

Cheers!

tinyurl.com

2019-11-24 19:47

Ahaa, its nice dialogue concerning this paragraph at
this place at this weblog, I have read all that, so now me also commenting at this
place.

ps4 games

2019-11-29 1:06

I take pleasure in, result in I discovered just what I used to be taking a look for.
You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you
man. Have a great day. Bye

quest bars cheap

2019-11-30 7:23

Quality content is the important to interest the visitors to visit the web site,
that’s what this web site is providing.

quest bars cheap

2019-12-01 13:10

Hi excellent website! Does running a blog similar to this require a
large amount of work? I have virtually no expertise in coding however I was hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
I understand this is off subject however I simply needed to ask.

Cheers!

quest bars cheap

2019-12-02 6:53

Hi there this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors
or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have
no coding expertise so I wanted to get advice from
someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

quest bars cheap coupon twitter

2019-12-03 19:31

Link exchange is nothing else but it is simply placing the other
person’s weblog link on your page at appropriate place and other person will
also do similar for you.

quest bars cheap

2019-12-04 2:52

Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!
Very useful info specifically the last part :) I care for such information much.
I was seeking this certain information for a very long time.
Thank you and best of luck.

Las Vegas SEO services

2020-02-07 10:48

… [Trackback]…

[...] Read More Information here to that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

dianabol

2020-02-09 19:59

… [Trackback]…

[...] There you can find 1749 additional Information to that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

안전놀이터

2020-02-11 13:49

… [Trackback]…

[...] Read More here on that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

https://serwispodrozniczy.pl/forum/

2020-02-13 18:01

… [Trackback]…

[...] Find More on that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

https://sportzdrowie.com.pl/forum/

2020-02-13 18:57

… [Trackback]…

[...] There you will find 90811 additional Info on that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

บริษัท ทิป ท็อป เอ็นจิเนียริ่ง จำกัด

2020-02-17 17:20

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/vojarizmas-ir-ekshibicionizmas [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.