Veronica Roth “Divergentė”, “Insurgentė”, “Lojalioji”

2014-12-05

Vejuosi perskaitytas knygas toliau :) Štai čia iš tiesų net visos trys. Nelabai iš vis suprantu, kam leisti trilogijas, kurių istoriją galima sukišti į vieną knygą. Na, blogiausiu atveju – į dvi. Bet madinga ir pelninga dabar po tris. Ir filmai tada trys gaunasi. Kai kam atrodo, kad kokybę galima ir paaukoti.

Veronica Roth “Divergentė”, “Insurgentė”, “Lojalioji”

Paaugliai. Nors teigiama, kad “young adult” amžius yra 18-22 metai, visi jauniems suaugėliams skirtų knygų pagrindiniai veikėjai nesiekia pilnametystės. Arba tokį amžių pasiekia istorijos pabaigoje. Gaila, nes tada būna labai daug seiliojimosi ir “myliu noriu negaliu” vietoj “myliu noriu ir galiu, nes įstatymų jau nebepažeisiu”. Tas pats ir su divergente. Nu velniam jai tik 16, o jau jos vaikinui – 18? A?

Šaudau ir gaudau. Pirma knyga, kaip visada, yra pati įdomiausia. Susipažinimas su sistema, su veikėjais, užsimezga draugystės ir pradeda rutuliotis veiksmas. Viskas puiku ir įdomu. Antra knyga jau nei šiokia nei tokia – šaudo, bėga, myli, nemyli, vėl šaudo, gaudo, bėga… Žodžiu, antra knyga man atrodė labiausiai nereikalinga šioje trilogijoje. Trečiojoje dalyje gi viskas išaiškėja, taigi ir skaityti įdomiau.

Pabaiga. Iš dalies, vertinant veikėją, ji nebuvo netikėta. Bet labai neįprasta tokio tipo knygoms. Nes dažniausiai viskas baigiasi labai laimingai su minimaliomis aukomis. O čia aukos buvo gerokai didesnės ir nustebino. Na, bent tiek :)

Filmas. Retai galiu pagirti filmą pagal knygą, bet su šiuo atvejis kitoks. Pažiūrėjau iškart perskaičiusi trilogiją ir supratau, kad apkarpytas ir vietomis pakeistas jis idealiai. Ir veikėjai atitiko mano vaizduotę. Žodžiu, su fantazija smarkiai neprasilenkė ir už tai filmui riebus pliusas :)

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Jolanta

2014-12-06 14:03

Kaip vadinasi filmas pagal šią istoriją?
Vakar beje per TV rode filmą “Mergina su drakono tatuiruote”. Bet tai Holivudo pastatymas, o ne skandinavų. Smalsu buvo palyginti abu filmų pastatymus. Nusprendžiau, kad Holivudas per “minkštas” skandinaviškam charakteriui perduoti, net jei ten taip pat daug gaudo ir smaugia :)