TV3 vakaro žinios – pirmas blynas

2008-02-05

Įsijungiau vakar TV3 21:45. Nes labai norėjau pamatyti intriguojančias ir kritikuojančias naujo formato “Vakaro žinias” su nauju vedėju. Deja, visą laiką stebėjau iš baimės išsiplėtusias G. Jauniaus akis, todėl pačių žinių beveik ir negirdėjau…

Tiesioginio eterio baimė visiškai suprantama. Ypač kai tas tiesioginis eteris ne vasarinėje “TV pagalboje” ant Palangos tilto, o žiniose, kurios Lietuvoje yra žiūrimiausios. Suprantama, kad G. Jauniaus balsas drebėjo, o akys lakstė bandydamos susekti tekstą sufleryje. Tačiau visiškai nesupratau, ką televizija šio formato žiniomis norėjo parodyti.

Sakė, kritikuos. Na, kritikos neišgirdau, gal tik kelis komentarus, kurie šiaip žiniose neįprasti. Intriguos? Žinių turinys toks pat, todėl nieko intriguojančio ir naujo. Iš esmės pati informacija nepakito, tik R. Šakalytės balsas reportažuose skambėjo daug profesionaliau nei žinių vedėjo.

O ką TV3 galvojo, leisdama G. Jauniui stovėti? Juk akivaizdžiai matėsi, kad jis nežino, kaip tą daryti. Atrodo, kas čia tokio – stovėti. Bet kai žmogų rodo iki pusės, o jis juda į šonus, atrodo, kad nori į tualetą. Suprantu, kad stovėdamas kaip mietą prarijęs jis atrodytų dar juokingiau. Bet lingavimas – ne žinioms. Geriau būtų jį pasodinę prie stalo, gal ne tokio konservatyvaus kaip tradicinėse žiniose, bet žmogus bent jau žinotų kur rankas dėti.

Dar geriau būtų surasti G. Jauniui porą – kokią malonios išvaizdos merginą, kuri sėdėtų šalia jo. Pristatydami reportažus jie galėtų šnektelėti vienas su kitu, pakomentuoti situacijas. Tai atrodytų daug kritiškiau ir profesionaliau. Užsienio šalių žiniose vedėjai nebijo persimesti vienu kitu žodeliu laidos metu, tai žinias tik pagyvina. O TV3 sugalvotam formatui dialogo tipas tikrai tiktų. Aišku, nepersistengiant.

Negaliu sakyti, kad pirmas naujo formato TV3 “Vakaro žinių” blynas prisvilęs. Greičiau jis neiškepęs. Tikiuosi, televizija po pirmo eterio taisys klaidas ir išbaigs savo idėją. Nes visai nenorėčiau, kad vienintelės mano per televiziją žiūrėtos žinios virstų “Dviračio šou”.

Kategorija: VIP | Komentarų: 5

osam

2008-02-05 9:49

Jo aš ir galvojau, kad bus panašiai kaip BBC ar CNN, bet šiaip galėtų Gediminas ir sedėti, kam jam ten stoveti.

Jolanta

2008-02-05 14:26

Aš taip pat vakar šias žinias žiūrėjau. Šiek tiek nejauku buvo , nes Jauniaus pagailo :)) Garsas iš studijos visiškai pribloškė, nes skambėjo kaip iš statinės. Laukiau kritikos, o sulaukiau eilinių žinių. Tikėkimės, kad vaizdelį tobulins.Bet vis su pavydu pasižiūriu BBS , N24 ar kitas žinių laidas…

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #38

2008-02-05 20:35

[...] Vakar TV3 pristatė garsiai reklamuotą super žinių laidą su Lietuvos žmonių gelbėtoju Gediminu Haselhofu Jauniumi. Šį kartą Gedas nebuvo toks drąsus, kaip kad teikdamas pagalbą kaimo močiutėms. Liežuvis pynėsi, balselis drebėjo, dantys barškėjo… Oi nelengva ta diktorių dalia… Žinių turinys beveik nesiskyrė nuo matytų prieš tai… Kyla noras paklausti, tai kurgi tas reklamuotas šūkis, kad „kai kam pasidarys karšta jas žiūrint”? Šįkart, „karštą” prakaitą braukė tik Gediminas Jaunius… [...]

cgedas

2008-02-07 17:54

TV3 žinias su Jaunium savo bloge apžvelgiau ir prieš joms pasirodant, ir jau pažiūrėjęs pirmąją laidą. Pastebėjau, kad dauguma mūsų pastabų sutampa, ir, matyt, ne mūsų dviejų. Anyway, žinai kas dar nėra pliusas jam? Per tas žinias prie TV3 logotipo nėra jokios nuorodos apie tiesioginę transliaciją. Tai, žinoma, nėra nauja praktika. Pradedantiems žinių vedėjams dažniausiai duodama savaitė ar dvi apšilti prieš tikrąjį frontą.

rita

2008-02-11 9:49

man tai tos žinios, visiškas nesusipratimas, netinka nei vedėjas nei pati laida.dėja, panaikino tokią įdomią verslo žinių rubriką, o iš žinių, kurias visada žiūrėdavau padarė kažkokį cirką. Nuo šiol renkuosi LNK, nes renkiuosi normalią ir išsamia laidą, tikrai nežiūriu į vedėją, kuris atrodo nerimtai ir žinioms netinka.jaudinasi, nemoka ir tiek.jam kur kas geriau sekėsi su kaimo žmonėmis “TV PAGELBOJE”. lai ten ir grįžta,
GRAŽINKIT LIAUDŽIAI NORMALIAS ŽINIAS