Tas blogasis McDonald’s

2007-10-24

Kažkada pietaujant su bendradarbiais vienas uždavė klausimą: “O ar jūs valgote McDonald’s?”. Taip nedrąsiai, nes dažnas bijo susilaukti ilgo moralo, koks ten nesveikas maistas. Vienas bendradarbis atsakė: “Taip, nes man ten skanu”.

Tuomet klausiantysis prisipažino: “Aš tai nemėgstu McDonald’s. Vien todėl, kad ten toks skanus maistas ir taip dažnai norisi pavalgyti būtent ten…”. Aš irgi valgau McDonald’s. Nedažnai, bet valgau. Nes nemanau, kad maistas ten blogesnis už mūsų “Čili”, “Mambo”, “Delano” ir kitas populiarias “valgyklas”.

Kai namie tuščias šaldytuvas, skrandis urzgia, nes darbe eilinį kartą nespėjau papietauti, o sėdėti kelias valandas picerijoje nesinori, važiuojam į McDonald’s. 10 litų už BigMac kompleksą: ir sotu, ir pavalgau greitai. Nė karto nebuvau apsinuodijusi, nesustorėjau, nesutriko širdies ritmas ir nenutiko kitų baisių dalykų, matytų “Super Size Me” filme.

Žinoma, apsilankau McDonald’s tik porą kartų per mėnesį ir niekada neperku didelių porcijų. Nes Coca Colos ir panašių gėrimų nemėgstu (skauda skrandį man nuo tos rūgšties), o persūdytų bulvyčių įveikiu tik pusę pakelio. O kai pažiūrėjau šį filmuką, iš vis praradau apetitą joms.

Štai nuo picos “Čili” jaučiuosi kaip akmenų į skrandį prisikrovusi, o nuo “Delano” maisto ir sunegalavusi esu. Sako, kad neaišku, ką McDonald’s deda į mėsainius. Na, aš matau kelis salotų lapus, paprastą sūrį ir batoną – viską, ką ir šiaip perku parduotuvėje. Tik dėl mėsos neaišku. Bet lygiai taip pat neaišku, kokią mėsą valgome kitur.

Girdėjau gandų, kad į picas net mažą kiekį žiurkių nuodų beria, kad apetitą sukeltų. Tiesą sakant, netikiu. Bet ką iš tikrųjų valgai, kai viskas perkepta, tikrai nesimato. Labiau tikiu, kad “Maxima” veža pasenusią mėsą “Delano” (dabar “Can Can”) picerijoms, ypač po to, kai susuko pilvą nuo jų vištienos karbonado. Ir ne man vienai.

Jei padarytum eksperimentą ir valgytum visą mėnesį vien tik picerijose, manau, kad rezultatai nesiskirtų McDonald’o maisto sukeltų komplikacijų. Pati to eksperimento neatliksiu: per brangu ir rizikuoti nenoriu :). Gal gal susigundys? ;)

Nesakau, kad McDonald’as yra gerai. Bet ir nemanau, kad tai didelis blogis. Iš savo apklausos pamačiau, kad lietuviai retai į jį užsuka. Ir gerai. Tiesiog nereikia būti amerikiečiais, kurie nebepavelka užpakalių nuo apsirijimo mėsainiais. Bet kartais nueiti ir sušlamšti vieną (tuo labiau, jei skanu) turbūt sveikatai nekenkia.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 10

+ simonas

2007-10-24 22:44

Nekelia tas McDonald man pasitikėjimo. Kanadoj labai skanu būdavo valgyti Wendy’s burgerinėje. Aišku, reguliariuose restoranuose restronguose dar skanesni burgeriai. Bet tai kas per? Taigi kotletą ant grotelių kepi ir džiaugiesi!

taspats

2007-10-24 23:30

Gėda prisipažinti. Niekada nesu valgęs McDonald maisto :(

(3 buteliai alaus)

Jolanta

2007-10-25 11:13

Manau, kad kartą per mėnesį suvalgius “burgerį” , nieko blogo neatsitiks. Juk ir traškučių nusiperkame prie alaus ar persūdytų ir dar nežinia kuo nuo pelėsių apdorotų riešutukų. Būtent per dideli kiekiai druskos bei seni riebalai, ant kurių gaminamas greitasis maistas ir yra didžiausia blogybė. Būtų galima ilgai diskutuoti apie maisto kokybę picerijose ir netgi apie lietuviškas dešras, kuriose greitai turbūt visai mėsos neliks, nes jau dabar dūmo kvapas suteikiamas cheminiais priedais. Geriausia , žinoma, būtų valgyti močiutės užaugintą paršiuką.. Arba pačiam balkone ekologišką tvartelį suręsti :))

neziniukas

2007-10-25 19:51

Pritariu Jolantai. Esmė ne McDonalde, o kaip dažnai ten maitinamės. Tas pat tinka ir kitoms greto maisto įstaigoms, gal tiesiog lietuviškos tiek gudrybių dar neišradusios.

Grim

2007-10-26 13:09

Taip, kas per daug, tas nesveika. O nuo keleto mėsainių per mėnesį dar niekas nemirė.

lava

2007-10-26 18:54

Aš labai abejoju ar nusinuodysi malonaus skonio, gausiai aromatizuotu makdako maistu retsykiais ten užkimšdamas alkaną skrandį… Klausimas kitas – politiniais aspektai, ekologija, fair trade etc. Būtent dėl to aš ten neinu, būtent dėl to aš neperku ne tik kolos, bet ir visokių bonaqua. Ir dar daug vartotojiškų dalykų nedarau dėl politinių priežasčių, būtent dėl to labiausiai verta nevalgyti makdonalde.

Laura

2007-10-26 23:45

Manau, kad ekologijai labiau kenkia plastikiniai maišeliai parduotuvėse (apie kuriuos rašei http://www.blogas.lt/feminizmas/292384/nepolietileninis-maiselis.html) nei popierinė mcdonald’s tara. Bet juk dėl maišelių neboikotuoji parduotuvių :)

aval

2007-10-27 19:00

Laura, šiuo atveju svarbiau ne tiesioginė gamtos tarša (nors įvairios pakuotės teršia – makdonalde viskas įpakuojama), o blogųjų globalizacijos padarinių mažinimas, antimonopolis ir sąžininga prekyba (fair trade).

:) Aš tikrai boikotuoju maišelius, taip pat stengiuosi kuo mažiau pirkti prekybos centruose

dovydas

2007-10-28 1:54

Įdomus filmukas. Patvirtina tai, ką visi ir taip žino.

Maisto kokybė iš esmės priklauso nuo produktų kokybės. Iš gerų produktų net prastas virėjas ką nors gero gali pagaminti. O iš prastų produktų skaniai nepagamins net geras virėjas. Jei žmogaus mityba apsiriboja „ką nors šilto į skrandį gauti“ (kaip vienam anekdote), tai puiku, tam tinka ir McDonalds, tinka ir picerija už kampo, tinka ir mišrainės iš Maximos ir visas kitas pigus šlamštas.

Nebūkime naivūs. Kokybiškai maitintis yra du būdai.
Pirmas būdas – reikia turėti labai daug pinigų ir eiti valgyti į gerus restoranus. Tai gali kainuoti kelis šimtus litų per dieną mažiausiai.
Antras būdas yra turėti labai daug laiko, noro bei pastangų ir maistą gamintis pačiam. Beje, maistą gamintis pačiam iš GERŲ produktų YRA BRANGIAU nei valgyti prastame restorane ar valgykloje, tokioje kaip McDonalds. Ir be abejonės, dar įskaičiuokite savo laiką.
Trečio kelio nėra.

sudas

2008-08-07 14:46

nekencu mc maisto nors ten megstu pavalgyti aisku nesu to maisto fanas kai tik suvalgai mesaini iki stoteles negali paeit maistas is mc toks sunkus tai yra viena galimybe paimi isinesimui suvalgai ir visa diena guli prie teliko isidrebes nes neimanoma pajudet bet blogiausia jis sukelia priklausomybe viena diena prisikimses meslainiu negali pajudet o kita vel ten nori bet turi prisiversi neiti juk ten maistastoks kaloringas o vienam mesaini kaloriju kaip visuose pietuose