Susierzinimas

2009-01-13

Matėt filmą “Shoot ‘Em Up“? Aš irgi viso nemačiau, bet vyras parodė man kelias jo scenas, nes esu šiek tiek panaši į pagrindinį veikėją. Tiesa, morkos į akį dar nesusmeigiau nei vienam, bet mane taip pat, kaip ir jį, labai erzina kai kurios žmonių savybės.

Pavyzdžiui, šniurkščiojimas nosimi. Nu negi negalima nueiti į tualetą ir išsipūsti nosies? Galų gale įsilašinti kokių vaistukų ir kas minutę netraukti viso turinio atgal (didžiausiems vaistų skeptikams – tai tikrai nėra sveikiau už gleivinę sutraukiančius vaistus).

Dar mane erzina tokios valgymo subtilybės kaip čepsėjimas, šliurpimas ir trupinimas aplink. Na, dėl trupinimo sutinku, kad būna maisto, kuris tiesiog sukurtas trupėti. Bet štai valgyti išsižiojus tikrai nebūtina. Kaip ir gerti gėrimų taip garsiai, kad net sienos dreba. Dar galiu suprasti, kai jie karšti… bet žinau žmogų, kuris šliurpia visus iki vieno gėrimus, nes jam taip skaniau.

Sakau, įsivaizduok patalpą be muzikos ir didelį stalą, prie kurio sėdi dvidešimt žmonių ir visi taip šriurrrrpia. Tai gerai, apsidžiaugė, būtų galima valgyti kaip nori ir niekam nerūpėtų. O aš turbūt išprotėčiau.

Turėjau kolegą, kuris mėgdavo patraukti orą tarp dantų. Gal bandydavo išsiurbti iš tarpdančių maisto likučius? Na, net nežinau, kaip apibūdinti šį garsą, bet jis buvo šlykštus iki negalėjimo. Tiesa, šiuo atveju jau visiems aplink sėdintiems, ne man vienai.

Žinau žinau, pati irgi nesu ideali ir turiu šlykštokų savybių, pvz., kai susinervinu, mėgstu sėdėti įsikandusi nagą. Nekramtau jo, bet įsikandu. Dar kelis dalykus galėčiau pavardinti, nu bet negi imsiu čia save peikti :))

Ir tikrai neketinu tolerantiškai žvelgti į tuos dalykus. Mano tolerancija jau ir taip pasiekus maksimumą, nes ne visiems išdrįstu priekaištauti gyvai.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 17

PinkCity

2009-01-13 12:44

Oi, Tau reiktų susipažinti ir papietauti su mano sese – ji yra idealus netolerancijos čepsėjimui pavyzdys! Giliai giliai atsidūsta, trenkia savo šakutę į stalą ir demonstratyviai išeina iš kambario, likusieji prie stalo tylutėliai susižvalgo – kurio valgymo garsai šįkart ją suerzino?
Mane tai kartais nervina, kartais ne. Priklauso nuo hormonų :)

lll

2009-01-13 13:52

kiekvienas sveikas žmogus per dieną pagamina maždaug puoduką snarglių, kuriuos, pats to nepastebėdamas, praryja.

šniurkščiokite visi į sveikatą ir rykyte tuos snarglius, blogiau nebus.

o kad kažkam tai atrodo šlykštu — na atsiprašau, čia jau psichologinės tamstos problemos ;)

shiny

2009-01-13 13:56

vo taip va! (:

man šniurkščiojimas yra pats šlykščiausias garsas, bveh. čepsėjimas kartais irgi erzina, bet labai priklauso kas čepsi, kaip čepsi, žodžiu – subjektyvūs niuansai (:

o dar labai nemėgstu žmonių kurie sedi ir drebina koją. o dar mano kaimynas barake turi iproti atsisėst, vieną koją ant kitos užsikelt ir laikyt nuolat už kojos nykščio. neestetiška! ((:

matyt aš iš tų kur labiau vizualiniai dalykai biesina, garsai man ne baisiausia.

Rhodopsin

2009-01-13 15:24

Filmas man pasirodė labai prastas iš tikrųjų :) Aš ir tikėjausi kieto, bet absurdiško veiksmo, kai ėjau į kiną, bet ne ant TIEK absurdiško :) Ko gero kitas filmas – “Wanted” tapo tuo, ko aš tikėjausi iš “Shoot Em Up” ;)

Bet mes ne apie jį.. Paliesta tema yra daug kam jautri. Bet aš sutinku su lll – jei tave kažkas (bet kas, kas nenukreipta tiesiogiai prieš tave) nervina, tai visų pirma yra tavo problema, o ne kito žmogaus :) Jei visada esi ramus, kaip Belgas ir neleidi JOKIEMS išoriniams veiksniams tavęs trikdyti, tai ir koncentracijos, savitvardos ar dvasinės ramybės (kam kas svarbiau) neprarasi net ir ekstremaliomis sąlygomis. Sutik, šniurkščiojimas ar čepsėjimas tėra kito žmogaus blogas įprotis, kuris dažniausiai formuojasi nuo vaikystės ir atsikratyti jo dažniausiai būna žymiai sudėtingiau, nei mesti rūkyti. Tai nereiškia, kad jis tą daro specialiai, nes žino, kad tu to nemėgsti arba nelenda tau kuo arčiau ausies su tais garsais. Tad realiai tu pati gadiniesi sau nervus/nuotaiką kreipdama į tai dėmesį :) Vienu žodžiu, linkiu mažiau nervintis arba (jei nesigaus) sutikti mažiau nervinančiu žmonių!

Laura

2009-01-13 15:49

Tuomet mane erzina tėvai, kurie neišmuša vaikams blogų įpročių :)) O dėmesio iš tikrųjų stengiuosi nekreipti, bet kartais tiesiog negirdžiu, kaip kažkas čepsi, o kartais “užkliūna” už ausies ir nebegaliu iškęsti.

Dina

2009-01-13 16:01

O aš labiausiai negaliu pakęsti valgančio žmogaus šalia, kai aš skaitau. Ojėzaukristaumarija ir visi kiti šventieji – nužudyt rankos kyla, nes tada savaime koncentruojasi klausa į kramtymo garsą.

professional lesbian

2009-01-13 17:49

Tada tau i Kinija shiukshtu negalima niekada vaziuoti. Isprotetum ant smugio.
Kokie cia jautrus estetai visi susirinke, pzdc…

Jolanta

2009-01-13 18:53

Tikra tiesa, kad žmogus gimęs būtu vienas..Ir kam ten pezėti apie socialinę būtybę (žmogų), kuris gerai jaučiasi tik bandoje :)

Dina

2009-01-13 23:43

Kažkaip labai jau čia sureikšminot. Juk yra milijardai dalykų, kurie erzina natūraliai. Na ir ką? Stengies erzinančių dalykų vengti. Nieko čia blogo nematau. Nei estetikos perdėtos, nei jautrumo, nei įgimto žmogiško polinkio į vienatvę.

Evil

2009-01-14 5:51

“norisi nužudyti žmogų kuris valgo, kai aš skaitau” + “nieko blogo čia nematau” + “sureikšminot”

:)))) mokam ir mes prie žodžių kabintis

ak

2009-01-14 12:14

kiekvienąkart smarkiai susierzinus dėl kitų žmonių natūralių (!) įpročių, kurių turime visi, galima tuo metu pabandyti įsivaizduoti visus žmones, esančius aplink, darant tai, ką pats esi pratęs daryti nevalingai. tas baisus vaizdas turėtų padėti.

Arūnas

2009-01-14 21:16

Nėra natūraliai erzinančių dalykų. Tai tik negalėjimas nekreipti dėmesio ir tiek – E.Ruzvelt citata “No one can make you feel inferior without your consent.” ir čia puikiai tinka. Valią išsitreniruokit ir niekas neerzins :)

garbane

2009-01-15 17:58

Man irgi nera nieko baisiau uz sniurksejima! Tiesiog supykina!

Deimante

2009-02-14 16:41

visi tie garsai kuriuos skleidzia zmones yra neisiauklejimas ir neisprusimas,kaip tu gali atejes pirma ar antra kart i svecius cepseti taip kaip mano mociutes kiaules tarp gardo!!!negaliu pakest ir visada pasakau tiesiai sviesiai,galu gale gerbkit kita zmogu pas kuri esat,atsimenu viena varianta,sedziu autobuse,o jis toks nedidelis,ir kazkas gale garsiai atsiraugojo ir pradejo kikent kaip kad labai juokinga butu,atsipeikekit zmones,tai gal dar ir bezdet visi pradedam kai tik uzsinorim,tai yra naturalus organizmo procesai,bet turekim morales ir etiskumo susilaikyt nuo tokiu dalyku…

Žvirblis

2009-04-20 18:26

Dievaži, va dabar, kaip tik tokiame nervų antplūdyje, sugalvojau pažiūrėti, ar čia man vienam tokia neapykanta žmogui kyla kai čepsi… Esu paauglys ir dar gyvenu su šeima, bet nuo mažens negaliu su jais valgyti. Taip nervuoja, kad, ištiesų atrodo smeigsiu morką kam nors į akį. O kai pasako, kad taip skaniau tai tiesiog žudo. Sliurbčiojimas irgi baisus dalykas, bet šį jau sugebu šiaip netaip tolelruoti. Na o kai nosį traukioja tai šlykštu, bet juk visiems būna kai sloga tokia tarpinė – nei ten yra ką pūst nei ką, bet vistiek kažkas bėga :D pats taip darau ir pačiam šlykštu.

Saima

2010-01-16 20:18

labai jau artimas man šis tavo įrašas. žoooooostkai nekenčiu čepsėjimo.
yra vienas draugas, kuris visada, net kramtydamas gumą čepsi. bet nu taip šlykščiai. kažkada važiavom namo mašina, pasiūliau kramtomos ir pasigailėjau. nes visą kelią girdėjau tą šlyktų garsą. nu ždž. dabar jam nieko valgomo/kramtomo nebesiūlau.:}}

AKCIJA – Lietuviška audioknyga “Lengvas būdas mesti rūkyti” NEMOKAMAI | Lengvas būdas

2010-06-29 4:00

[...] liečia susierzinimus, nervus, stresus ir panašias ne itin malonias žmogui situacijas. Tikrai nėra jokio potraukio [...]