Spalvota muzika

2008-05-26

Vakar su vyru aptarinėjome eurovizines dainas. Abu juokdamiesi klausėmės Ispanijos “Baila el Chiki chiki“. Nes jos labai gerai būtų klausytis didelėje mašinoje su itin gerai amortizatoriais (na, kad linguotų važiuojant). Ir dar su joint’uku lūpų kampe. Ir būtinai užsidarius visus langus, kad sustabdžius policijai, galėtum atidaryti ir lauk išvirstų dūmų kamuoliai.

- O mašina būtinai turėtų būti geltona.
- Kodėl geltona?
- Nežinau, šitai dainai tinka geltona spalva. O tau muzika nesisieja su spalvomis?

Na, man muzika turi spalvas. Žinau, būna tokių haliucinacijų, kai matai muziką, užuodi garsus ir visaip kitaip painioji pojūčius. Bet aš tiesiog juos susieju. Taip, kaip garsus su spalvomis. Tiesa, spalvotos man tik tos dainos, kurios patinka, yra įdomios, juokingos ar nekenčiamos. Muzika, kuri man nekelia jokių emocijų – bespalvė.

Na, pavyzdžiui, Eurovizija. Kadangi visi klausė ir visi žino, bus paprasčiau. Prancūzų “Divine” – žydros spalvos. Nes išgirdus ją matau labai skaidrų dangų. Kipro “Femme fatale” – visų atspalvių ruda. Ypač tamsaus šokolado. O štai norvegė su back’ais buvo tokios gražiai mėlynos, kad jau kitos spalvos ir nebegaliu pritaikyti. Bulgarijos “DJ, take me away” – raudona. Net nemačiusi jų pasirodymo, nusprendžiau, kad tokia ryški. Su oranžiniais atspalviais. O Kroatijos “Romanca” – juoda. Kodėl – neklauskit.

Tiesiog išgirstu garsą ir pagalvoju apie spalvą. Arba kuriu mintyse vaizdą, situaciją. Kokios spalvos vyrauja mintyse sukurtame klipe, tokia ir dainos spalva. Raudona ne todėl, kad energinga, o juoda – kad niūri. Kam tie spalviniai stereotipai? Štai dabar klausausi filmo “Frida” garso takelio. Jis toks oranžinis oranžinis.

P.S. Jei kam kils abejonių dėl mano psichinės būklės, patikinu, kad viskas gerai :)

Kategorija: Muzika | Komentarų: 13

Jolanta

2008-05-26 12:38

O kokios spalvos buvo Miliaus daina? :) Kad nesijaustum vieniša spalvų pasaulyje, prispažinsiu, kad man kai kurios sąvokos taip pat asocijuojasi su spalvomis, pvz.: savaitės dienos (šeštadienis yra labai oranžinis), skaičiai, kartais net vardai.. Bet muzika man neturi spalvu.

Laura

2008-05-26 15:41

Sidabro :)

Andrius

2008-05-26 18:50

spalvotas pasaulis dažniausiai būna parūkius.

Adis

2008-05-26 18:53

O, negi kolegė sinestetikė? ;)

Laura

2008-05-26 19:06

Priklausomai nuo to, ar tai traktuojama kaip liga, ar kaip privalumas :D Bet turbūt ne :)

shiny

2008-05-26 20:38

Sinestetikai tai tie žmonės kuriems pvz skaičiai turi spalvas ir pan. Čia ne liga, tiesiog vienų smegenis tai daro, kitų ne. You special! ((:

Laura

2008-05-26 22:35

O jei dar gilioje vaikystėje suskirsčiau spalvas į moterišką ir vyrišką giminę, tai irgi skaitosi? :) Raudona, mėlyna ir juoda buvo vyrai, o geltona, žalia ir ruda – moterys :) Na, turėjau tik 6 spalvų flomasterius…

Salomėja

2008-05-27 16:25

:) Prancūzas tai pasteliškai žalsvas:)))) Aš irgi daug ką į spalvas skirstau. Nuotaikas, knygų atmosferą:))))

jolanta

2008-05-27 21:06

Sinestetika – sąvoka iš meno sampratos srities.Gal kas galėtų paaiškinti, kaip tai susieti su “eilinių” žmonių spalvotu “matymu”?

Tio

2008-05-27 21:26

Sinestezija – dviejų arba daugiau pojūčių atsiradimas dirginant tik vieno iš jų jutimo organą.

Adis

2008-05-27 23:31

Čia neturėjau galvoje nieko įžeidžiamo, jei ką. Pats turiu tokią “patologiją”, tik gana silpną, deja :/ Garsus/natas kažkaip projektuoju spalvomis, turbūt nuo vaikystės.

Beje, Jimi Hendrixas buvo 100%inis sinestetikas, užtat muzikinis disleksikas. Lietuviškasis “spalvų orkestras”, manau, irgi panašiais principais rėmėsi.

kd 11 shoes

2019-11-15 5:01

Good post. I learn something more challenging on totally different blogs everyday. It’ll all the time be stimulating to learn content material from different writers and practice a bit of something from their store. I抎 favor to use some with the content material on my weblog whether you don抰 mind. Natually I抣l give you a hyperlink in your internet blog. Thanks for sharing.