Šlapio asfalto kvapas

2008-05-14

Neseniai Dina rašė, kad jai truputį nepatinka lietus. O aš pagalvojau, kad man jis truputį patinka, ypač vasarą. Nes po to galiu užuosti miestą.

Prieš kelias savaites kažkurioje knygoje (niekaip neprisimenu, kurioje) perskaičiau maždaug tokią frazę: “…ore tvyrojo šlapio asfalto kvapas, kuris mieste atstoja gaivą”. Tiksliai neatkartosiu, bet man įstrigo į galvą. Supratau, kodėl taip mėgstu šitą kvapą: jis reiškia, kad ką tik palijo, ore nėra dulkių, o lauke šilta. Ir primena vaikystę.

Ypač mėgstu trumpas liūtis vasarą. Ne tokias, kurios užtvindo senamiesčio rūsius, bet tas, po kurių dingsta smogas. Ilgą laiką gyvenau šalia neasfaltuotos gatvės (beje, net ir dabar ji, nors ir gana netoli centro, yra neasfaltuota). Po lietaus viskas aplinkui kvepėdavo šlapiu smėliu, žole ir medžiais, o mano namo kiemas – šlapiu betonu. Galėdavau sėdėti ant suoliuko ir uostyti, kol išdžiūdavo.

O tada užplūsdavo tikra palaima, kad dabar vasara, atostogos, aplinkui viskas žalia ir galima kiaurą dieną būti lauke su draugais. Ir tas lietus mums netrukdydavo. Pamatę debesis nebėgdavome namo, o slėpdavomės po medžiais ar po pačių susikaltu stogu. Vis tiek grįždavome namo šlaputėliai ir niekada neperšaldavome. Nes kaip čia gali susirgti, kai asfaltas po lietaus garuoja, o smėlis ne tik šlapias, bet ir šiltas.

Dabar užuodusi šlapią asfaltą, kaip šįryt, noriu eiti ir praeiti pro darbą, pro namus. Pabėgti pasivaikščiojimui palei Nerį ar nueiti iki kokio parkelio. Nes noriu šlapios žolės, saulės spindulių pro debesis ir lašų, krintančių nuo medžių ir stogų.

Po lietaus. 2006 06 27

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 9

ignas

2008-05-14 21:23

labai viskas artima ir man, apie ką parašei, dievinu tą šlapio asfalto kvapą :)

Archatas

2008-05-14 22:05

„…o smėlis ne tik šlapias, bet ir šlapias.“ – čia taip turėjo būti?

Bet koks oras gerai, kai ne per ilgai. Arba kaip liaudis sako: nėra blogo oro – yra bloga apranga.

Dina

2008-05-15 6:40

Kvapas tai man irgi patinka.. Bet čia jau po lietaus :) Vis dėlto, esi teisi. Tik šią savaitę šaltas lietus kažkoks ir oras šaltas..

Laura

2008-05-15 7:46

Archatai, ačiū už pastabumą :) Ištaisiau :)

Jolanta

2008-05-15 12:05

Tikra romantikė :)) Dziaugiuosi, kad dar pastebi lietų (kitaip, nenurzgėdama) ir užuodi miestą…O tai vis bėgam bėgam nieko nematydami..

tinyurl.com

2019-11-23 12:25

Really when someone doesn’t be aware of then its up to other visitors
that they will assist, so here it happens.

tinyurl.com

2019-11-24 21:32

Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I really enjoy reading through your
blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums
that deal with the same subjects? Thank you so much!

coconut oil are

2019-11-25 21:22

all the time i used to read smaller articles
or reviews which also clear their motive, and that is also happening with this paragraph which I am
reading at this time.

ps4 games

2019-11-28 10:16

fantastic issues altogether, you just won a new reader.
What would you recommend in regards to your submit that you simply made some days in the past?
Any positive?

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.