Sara Gruen “Vanduo drambliams”

2013-09-18

Gailiuosi, kad nežinojau šitos knygos iki filmo. Nes jis šiek tiek sugadino įspūdį – žinojau, kuo viskas baigsis, todėl nebuvo labai įdomu skaityti. Bet šiaip knyga puiki. Ir, nors nemėgstu filme vaidinusios Reese Witherspoon, perskaičius knygą supratau, kad Marlenos vaidmeniui ji tiko labai.

Sara Gruen “Vanduo drambliams”

Senukas. Savo istoriją pasakoja 90+ metų senukas. Ji apie tai, kaip, žuvus tėvams, jis spjovė į baigiamuosius veterinarijos egzaminus ir išėjo laimės ieškoti. O beieškodamas pateko į cirko traukinį. Įvykius cirke žinojau iš filmo, bet, pasirodo, knygoje yra visai nemažai skyrių iš dabarties. Jie – puikūs. Labai įtaigiai parodytos seno žmogaus emocijos – pyktis, irzlumas, graudulys. Buvo lengva įsijausti. Sakyčiau, tie skyreliai apie Džeikobą senuką buvo daug geresni už Džeikobą jaunystėje. Nors gal man taip atrodo būtent dėl filmo :)

Marlena. Artistė, žirgų dresuotojo žmona Marlena man pasirodė aikštinga kvailutė. Tiesa, gebanti susitvarkyti su savo psichopatu vyru (sakau, kad vaidmuo tiko Witherspoon). Tiek jos, tiek kai kurių veikėjų elgesys man vietomis pasirodydavo keistas, bet vis verčiau save prisiminti, kad veiksmas vyko 1931 metais. Žmonės elgėsi kitaip ir tai yra normalu.

Cirkas. Nesu cirko mėgėja. Buvau jame tik vaikystėje ir neprisimenu, kad būtų labai patikę. O šiaip, žinant kaip “švelniai” ten dažnai elgiamasi su neklusniais gyvūnais, darosi nemalonu. Be to, tos baisios pripučiamos palapinės… Bet į tą senovinį gal ir norėčiau nueiti. Arba į tokį kaip iš “Naktinio cirko” knygos. Kas, kad nebūna. Pasvajoti gi galima :) Ech, gal kada kas nors nusives ir į paprastą – kad įsitikinčiau, ar tikrai nemėgstu :))

9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 4

Giedrius

2013-09-19 2:22

Siūlyčiau “Cirque Du Soleil”. Ten gyvūnų nėra, o ir teatrą iš cirko padaryti yra gana sunku :)

Jolanta

2013-09-21 11:52

“Vanduo drambliams” – puiki knyga. Beveik visą knygą perskaičiau vienu prisėdimu. Puikus siužetas- lyg filmas galvoje prabėgo.Filmo nesu mačiusi, bet dabar jau ir nenorėčiau :) Pritariu autorės pastebėjimui, jog senojo herojaus išgyvenimai daug įdomesni, nei jo jaunystės prisiminimai..

Laura

2013-09-21 13:00

Nu va, matai, o sakei, kad geriau Keplerio lauksi :))

Jolanta

2013-09-21 17:02

Atsiimu žodžius.. Bet Keplerio irgi labia laukiu :)