Santa Montefiore “Sodininkas iš Prancūzijos”

2012-11-15

Ak, jau šimtą metų neskaičiau normalaus meilės romano :) Visokius ten svajonių knygų romanus aplenkiu iš tolo, o normalių nelabai yra. O gal tiesiog ir pati, pamačiusi anotacijoje “meilės romanas”, dedu knygą į šalį… Vis bijau įsigyti banalią knygą, kuria paskui bandysiu atsikratyti. Kadangi šitos pirkti nereikėjo, tai mielai perskaičiau.

Santa Montefiore “Sodininkas iš Prancūzijos”

Meilė. Romanas čia aprėpia du laikus – 1979/1980 ir dabartį. Meilės būta anksčiau, ir labai labai stiprios. Gal todėl, kad truko trumpai ir buvo be ateities. O štai dabar jau visai kita šeima su kitom problemom (meilės, dėmesio vaikams stokos, pasipūtimo ir t.t.), tik sodininkas tas pats. Sugrįžęs ieškoti savo brangiausios iš praeities jis lieka tiesiog padėti naujai šeimai ir atgaivinti sodų.

Sodai. Turbūt pusė knygos – gamtos ir sodų aprašymai. Keista, bet viską perskaičiau nesiraukydama, nors šiaip tų vaizdelių nemėgstu. Rašytoja kažkaip sugebėjo standartinį kičą paversti mielu akiai. Ir žinoma, aš labai užsimaniau sodo. Tik maniškiame greičiausiai beveik nerastumėte gėlių – su jomis aš nedraugauju :) Ir dar didelio namo prie miško, ir karvių, ir asilo, graužiančio morkas… Na, žodžiu, supratote – aprašymai tikrai įtaigūs :)

Pabaiga. Ach, o man visgi norėjosi, kad laimingai baigtųsi viskas, o ne tik viena iš dviejų istorijų :( Žodžiu, romanas kaip romanas – daug grožio, meilės, ašarų, skausmo ir labai gerai skaitėsi.

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 3

Erika

2012-11-15 20:50

man irgi labai patiko ši knyga. aš dažniausiai skaitydama knygą ir jau matydama, kad artėja ilgi gamtos aprašymai, tas vietas tiesiog praleisdavau, bet šioje knygoje, kaip jūs sakot, perskaičiau visai nesiraukydama, o kaip tik – labai susidomėjusi. tai tikrai labai įtaigiai ir gražiai buvo aprašyta viskas :)

Sandra

2013-01-18 21:01

Nuostabi knyga,tikrai verta dėmesio. Ji pamoko,kad turime branginti žmones,kurie yra mums labai brangūs,neignoruoti jų. Tokios nuostabios knygos nesu skaičiusi. Tikrai patariu ir kitiems perskaityti,manu,kad nepasigailėsit… :)

Ukraina

2017-03-05 17:56

LesliPick Manchester United DSWKristi
RosalineP Ukraina OmarHensl
ManieMoff Uruguay Sheltonqm
StevieTow Roma BVCBretho
JoeyButli Sverige BlancaHpf
GarrettSl Ryssland MohammedB
FlossieAh West Ham United AleciaSpe
FrankPede Atletico Madrid ForrestCo
TraceyBra Roma HumbertoT
DomingoHa Atletico Madrid JoanneKyw