Salomėjos “mėjinėjimas” apie draugystę

2008-03-21

Salomėja neprizišką žaidimo prizą “atsiėmė” labai greitai. Ir parašė, ką jai reiškia draugystė. Pasakysiu tik tiek, kad visiškai sutinku su jos mintimis ir skelbiu visą tekstą.
———————————————————————————————————————————–
Po to, kai po mano žaidimo paaiškėjo, kad netikiu tikra draugyste, pajutau poreikį pasiaiškinti šiek tiek.

Bendru požiūriu nuomonės skiriasi tik todėl, kad kiekvienas žmogus savaip supranta draugystę. Blogiausia, kai šiuos nuomonės išsiskiria tarp tų, kurie atseit yra draugai.

Koks mano supratimas? Jis yra labai artimas Vikipedijos apibrėžimui:
Draugystė – žmonių tarpusavio santykiai, kuriems būdinga bendra patirtis, panašios vertybės ir artimi tikslai. Draugai mielai būna kartu. Jie nesiekia vienas kitam pakenkti, neretai vardan draugo interesų apribodami ir savuosius. Jų polinkiai paprastai irgi būna gana artimi, ir jiems patinka užsiimti pačia įvairiausia bendra veikla. Draugai taip pat padeda vienas kitam, pradedant gero linkinčiu patarimu ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais… …Draugystė paprastai laikoma jausmu, ne vien pagal tam tikras taisykles vykstančiu visuomeniniu reiškiniu. Kai kada šis jausmas yra net ir labai gilus, nors ne visada aiškiai išreiškiamas. Draugystė nėra meilė, tačiau draugams būdingas ir labai ribotas fizinis kontaktas.

Su tokiu aprašymu sutinku netgi labai. Tuo stengiuosi ir vadovautis. Žinoma, ne tiksliai, nes jokia draugystė negali būti pagal apibrėžimą. Ir bėgant laikui supratau, kad turiu tokių draugų, kurie yra tikri kol nepasireiškia šie apibrėžimo punktai „neretai vardan draugo interesų apribodami ir savuosius“ ir „baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais“. Jeigu situacija nesusiklosto, taip kad tenka kažką paaukot, dėl kažko pasistengt, ar rimtai padėt, tada viskas puiku. Beje, mielai tai priimama iš tavęs. Ir būtent tokiose situacijose draugą pažinsi, ar ne?

Taigi, galiu pasakyt, kad nesu tikra ar turiu draugų. Nes kol kas tik vienas žmogus yra vertas to žodžio (aš nekalbu apie draugus, kuriais yra vyras ar brolis, nes čia dar veikia meilės ir giminystės veikėjai).

Esame tokie sumaterialėję, kad lengvai galim pasakyt, o man ir nereikia draugų. Todėl visiškai nesaugome ir nepuoselėjame draugystės. Vienas žmogus, man vakar sakė, kad jos nereikia saugoti, jei ji dingsta, vadinasi, netikra. Bet juk saugome materialius daiktus. Užrakiname butą, įtaisome signalizaciją mašinoje. Jei neapsaugome, stengiamės dar labiau, kabiname dar didesnę spyną. Nes tai mums brangu, į tai investavome. O nusvilę santykiuose, galvojame, ai ir nereikia? O gal visgi? Aš pasistengsiu.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 6

Paulius

2008-03-21 13:59

Tai nesupratau, ar Wikipedijos apibrėžimą autorė vadina tikra draugyste, ar ne:) Ar išvis nėra tikrų ir netikrų draugysčių, yra tiesiog draugystė ir viskas.

Salomėja

2008-03-21 14:12

Apibrėžimas yra žodžiai. Autorė sutinka su tais žodžiais. Vikipedijoje, tiesiog gražiai suformuluota mintis. Pauliau, gal tu ir teisus (jei yra draugystė, tai ji ir tikra). Tada aš netikiu draugyste.

Blogorama #370 : nežinau.lt

2008-03-21 20:33

[...] • HDR su minimaliu fotoaparatu. • Optimizmas optimistams. • Kreditai bele kaip. • Jei draugystė – turtas, tai kodėl jos nesaugome? • Neholivudinis Oskaras Šindleris. • Vaizdingos palangės ženklas Vilniuje. • Kaip [...]

Tomas

2011-11-23 1:26

…puikios mintys… :)

Aš žmogų tikru draugu laikau tada, kai nesąmoningai jo nuotaika, jausmai man rupi labiau nei mano paties… kai šalia jo jaučiuosi tiesiog nepažeidžiamas… manau turiu šalia savęs tokį žmogų… :)

have a peek at this website

2019-12-03 1:21

Novum » Salomėjos “mėjinėjimas” apie draugystę http://flashnewscorner.net

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.