Reklamos įtaka blogų turiniui

2008-04-08

Anksčiau buvau reklamos tinklaraščiuose priešininkė, bet vis dažniau pasigirstant kalboms, kad iš blogo įmanoma uždirbti, tenka sutikti su šia nuomone. Visgi vienas BET, kuris man buvo neaiškus ir anksčiau, išliko.

Konferencijoje “BLOGin 2008″ kalbėjęs “Ad.net” atstovas Deividas Talijūnas papasakojo apie tinklalapių (o ne tinklapių, kaip nuolat sakė pranešėjas) analizės būdą, pagal kurį būtų parenkama reklama. Tarkim, jeigu bus rašoma apie skrydžius, reklamuotis gali skrydžių bendrovės. Svarbiausiu veiksniu tampa blogo turinys – raktiniai žodžiai.

Man įdomu, kas, šiai sistemai pasiteisinus, atsitiks su blogų turiniu? Ar neatsiras tinklaraščių autorių, dirbtinai rašančių raktinių žodžių prikimštus tekstus ir siekiančių iš to užsidirbti? Na, parašysiu apie vaistus, muziką, automobilius, būsto paskolas… Juk tai populiaru.

Lengvai galima pasiduoti pagundai rašyti apie tai, ką reikia, o ne apie tai, kas šiuo metu įdomu. Bijau, kad tokia reklama nusvertų blogosferą į komercinę pusę. Kol kas reklamos bloguose – vienetai. Ir drįstu abejoti, kad artimiausiu metu jos atsiras daug. Bet po truputį tai taps neišvengiama, nes, kaip minėjo D. Talijūnas, blogai yra madingi ir sparčiai auga.

Sako, dideli portalai nesileidžia spaudžiami reklamininkų. Bet mes juk maži ir mūsų skaitytojų, palyginus su portalais, nedaug. O uždirbti tuos šimtą litų nori ne vienas. Todėl ir versis per galvą rašydami gerai, bet šiek tiek pataikaudami. Su nedidele baime laukiu tos akimirkos, kai į klausimą: “Ką veiki gyvenime?” blogeris atsakys: “Turiu savo verslą. Rašau blogą.”

Kategorija: VIP | Komentarų: 12

MariukasM

2008-04-08 12:51

Nemanau, kad blogų turiniui nutiks kas blogo. Tokių, kurie tikrai sugeba pragyventi iš bloginimo tikrai nėra daug. Paprasčiausiai atsiras nemažai visokiu specializuotų (nišinių) tinklalapių su pakankamai statišku trinių, kurių pagrindinis tikslas surinkti paspaudimus ir parodymus. Jei įdomu, gali nueiti čia: http://www.caroline-middlebrook.com/blog/

Raimonda

2008-04-08 14:30

Tikrai bus tokių, kurie savo rašymą į blogą pavers versliuku. Tačiau esu tikra, kad išliks ir “švarių” tinklaraščių, kurių autoriai neparsiduos už 100 litų. Juk kai kuriems svarbiausia yra išsilieti, išreikšti savo pastebėjimus, mintis. Tokie tikriausiai mažiausiai versis per galvą, kad jų blogai būtų skaitomi potencialių reklamos aukų.

Žmogus, turintis ką pasakyti

2008-04-08 16:16

Bet juk matysis kur rišlus, normalus tekstas, o kur privelta kuo daugiau žodžių.. Skaitytojai atsirinks :)

KaVeikti.lt

2008-04-08 17:17

Turiu savo verlsą- blogą… hmmm… tikrai lyg ir neįtikėtinai skamba, o vis tik tikėtina, kad tai įvyks.

scania

2008-04-08 18:43

Na dėl šimto litukų neverta nervų gadinti :) Manęs ir hostingo kaina nevargina – už dyka ,,bloginu”.
Aš ir liksiu nekomercinis :) – kad ir dėl raktinių žodžių ignoravimo :)

Blogorama #387 : nežinau.lt

2008-04-08 19:17

[...] bandė sukompromituoti The Economist, bet pargriuvo. Žinau, kaip tai skauda. • Godumas. Ar rašys tinklaraščiai tekstus specialiai reklamai talpinti? Gal pabandys – pamatys, kad praranda skaitytojus, ir daugiau tokiomis nesąmonėmis nebeužsiims. [...]

RQ

2008-04-08 23:39

Juk nelabai tikėtina, kad „Ad.net“ įgytų monopolines teises šitoje rinkoje. :) Jei bus poreikis kitokiai reklamos talpinimo sistemai, bus, kas ją sukuria. Arba patys „Ad.net“ pasikeis.

Raimundas Zabarauskas

2008-04-09 3:28

Pritariu minčiai, kad reklama gadins blogus. Iš esmės ji JAU juos gadina (siekdamas populiarumo blogeris kai ką daro ne visai nuoširdžiai), bet tai dar suprantamas, atpažįstama, todėl daugeliu atveju pateisinama…

O dėl tink-la-la-la-la-pio: žodis juk yra tai, kas vartojama (žr. google), o ne tai, kas dūlo žodyne…

Original'o BLOG'as || Think Different

2008-04-12 22:54

mes esam duobkasiai, palaidojom žiniasklaidą, tai ką reiškia toks niekalas kaip ad.net? :D

Jei rimtai, tai Google jau Lietuvoje, tik įsibrovė labai tyliai, bet, manau, iki 2009 jie oficialiai atkeliaus Lietuvon.. Ad.net yra niekas lyginant su Google AdSense, o pastaroji ir su daug didesnėm problemom susitvarkius. :) Dabar Google praktiškai žino viską apie tave: pradėkim, kad turi gmail, savo svetainės statistiką renki Analytics ir net dokumentus palieki jiems Google Docs. Jei draudžia specialiai kartotoji keywords, jei tai darysi, tavo tų puslapių išvis neindeksuos Google, o AdSense jie mėgsta anuliuoti pasitaikius menkiausiai progai… AdSense varikliukas nerealiai atidirbtas, o dar pats jiems savo info atiduodi analytics’us naudodamas, tai praktiškai neįmanoma dirbtinai pakelti savo uždarbio.

Po savaitės baigsiu AdSense testą savo blog’e, šiaip jau dabar matos, kad vidutiniškai per dieną minimali reklama BLOGe uždirba $1-2, per mėnesį >100Lt gaunas. Gal ir visai smagu kai dar ant alaus savaitgaliui užsidirbi blogindamas. :DD

V I M P A U T C

2008-11-18 23:29

neskaiciau teksto ir neidomu , komentuoju tik su ta idėja jog galvoju , kad paspaudę ant mano vardo kiti komentuojantieji apsilankys mano bloge ir šitokiu būdų kažką pasieksiu , nors ištikro aš nieko nepasieksiu , net nesuprantu ka čia rašau , gal geriau baigsiu.

Margarita

2013-05-19 19:37

Sveiki, noreciau kad parasytumete kazkoki unikalu straipsniuka apie blakstienu priauginima Vilniuje. Rasau straipsnius apie tai http://www.blakstienupriauginimas.eu , tik kazkodel konkurentu tinklapiai uzima pirmas pozicijas, nors ten nera net ka paskaityti… Galbut tai butu prasymas pagalbos-straipsnio su nuoroda. Atsidekociau kazkiek tai pinigeliu. Jei imanoma parasykit man i pasta. Pagarbiai margarita.

Laura

2013-05-19 19:55

Atleiskit, bet blasktienų priauginimas man visiškai neįdomus :)