“Popiežiaus miestas” už 3 tūkstančius

2007-03-21

Radijo ir televizijos komisija (RTK) “MTV Lietuva” vadovui Mariui Veseliui už filmuko “Popiežiaus miestas” transliavimą skyrė maksimalią 3 tūkst. litų baudą. Kodėl?

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba vasario 9 d. nusprendė, kad “Popiežiaus miestas”, kurio vienas veikėjų yra tariamas Romos popiežius, kursto religinę nesantaiką. Šis filmukas uždraustas keliose Europos šalyse.

Nespėjau pasidžiaugti, kad Lietuva laužo savo “Marijos žemės” stereotipą (ne tiek jau čia mūsų tikinčių yra), ir va – rezultatas. Įdomu, ar RTK matė prieš kelis mėnesius TV3 naktimis rodytą serialą “Apsaugok mane” (“Rescue me“)?

Jame ugniagesiui vaidenosi Jėzus, tikrai neatitinkantis visų dangiškų dorybių, save jo žmona įvardijanti Marija Magdalietė – gerianti ir vis besitaikanti pasimylėti, visi kunigai įvardinti kaip pedofilai arba bent jau lakstė paskui moterų sijonus. O pagrindinio herojaus nuomonės apie bažnytines dorybes geriau net neminėsiu. Ar RTK nariai 00:30 jau miegodavo?

Su pasimėgavimu žiūrėjau du serialo sezonus (ei, kada bus kiti du?) – jis pilnas puikaus sarkazmo ir šiek tiek kitaip pateikia vertybes.

RTK nusitaiko į populiariausius, skiria baudas ir vaidina labai prasmingos komisijos vaidmenį. Bet tos baudos vis į vienus vartus – katalikybės naudai. O komentarai ar filmai apie musulmonus? Jie nekursto religinės nesantaikos? O tie patys katalikybę propaguojantys filmai – gal man jie nepatinka, nes nepraktikuoju šito (ir jokio kito) tikėjimo. Man jie atrodo propagandiniai, bet už tai baudos neskiriamos.

“Popiežiaus miestas” nesuvaržė niekieno teisių ir laisvių, nieko neprivertė nusižudyti ar nužudyti, neprivertė priimti kito tikėjimo ar apmėtyti katalikus mišių metu supuvusiais kiaušiniais. Filmukas viso labo sukėlė aštrias diskusijas, kurias MTV pati kurstė. Tai gal tiesiog tiems pasipiktinusiems reikėtų nežiūrėti filmuko (ir iš vis MTV – juk tai toks nuodėmingas kanalas) ir MTV už tuos 3 tūkstančius būtų parodžiusi dar ką nors neįprasto Lietuvoje.

Kategorija: Ekranas | Komentarų: 0