Piniginės apvalymas

2009-04-06

Mėgstu, kad piniginėje būtų tvarka. Surūšiuoju centus: balti į vieną skyrelį, geltoni ir litai – į kitą. Aišku, jie po pirmo pirkimo susimaišo, bet surūšiavusi jaučiuosi geriau. Dabar bandau sugrupuoti nuolaidų ir kitas korteles, nes jos sudėtos taip, kad niekada nerandu tos, kurios reikia.

Gal tiesiog jų per daug? Gal man tiek nereikia? Bandžiau suskaičiuoti ir pasverti naudą:

  • Kredito kortelė. Šiaip jos nenaudoju, bet visada turiu: o jei kas…
  • Debeto kortelė. Naudojama nuolat ir reikalinga.
  • Banko kodų kortelė. Be jos būtų labai nepatogu. Beje, neseniai ją perlaužiau perpus, bet truputėlis lipnios juostos sutvarko viską.
  • Sena maximos-banko debeto kortelė. Negalioja jau pusmetį, reikėtų ją gražinti bankui, bet vis pamirštu. Atidėsiu į stalčių ar kur kitur.
  • “Maximos” “Ačiū” nuolaidų kortelė. Artimiausia parduotuvė šalia namų yra “Maxima”, taigi dažnai pasinaudoju įvairiomis nuolaidomis. Reikia.
  • “Eurovaistinės” kortelė “Medus”. Turiu ją kelias savaites, panaudojau tik kartą, bet perkant brangesnius vaistus labai apsimoka. Ir šitos reikia.
  • “Laisvalaikio” nuolaidų kortelė. Pastaruoju metu naudojama retokai, bet kadangi nuolaidų su ja begalės, tai irgi reikalinga.
  • “Kikos” privilegijų (kas per durnizmas) kortelė. Katinas aprūpinamas maistu iš čia, taigi keli litai nuolaidos visai ne pro šalį.
  • “Neste Oil” nuolaidų kortelė. Benziną piluosi tik čia, taigi naudoju kiekvieną kartą.
  • Dar teisės (būtina), ID kortelė (kaip gi be jos), “įsiloginimo” darbe kortelė (turbūt svarbiausia po teisių, nes kitaip valdžia manys, kad nedirbu. Čia rimtai.).

Turiu ir dėkliuką, kur susidedu retai naudojamas korteles. Ten, be poros vizitinių, guli keli nuolaidų kaupimo kuponai (abejoju, ar bus panaudoti), “Monton” kortelė (iš kur ji čia? Metu lauk.), “Omni ID” kortelė (absoliučiai niekam nereikalinga, bet kažkaip negaliu išmest) ir “Baltų lankų” nuolaidų kortelė (panaudojama visada, kai ten perku, bet tai būna retai).

Taigi, po šitos peržiūros iš piniginės iškeliavo viena kortelė, iš dėkliuko į šiukšlių dėžę – irgi viena. Visai neblogai. Kai tvarkiausi prieš metus, surinkau visą krūvą nereikalingų kortelių (parduotuvių, universiteto durų, kažkokių akreditacijų) ir sumečiau į stalčių. Po pusmečio peržiūrėjau dar kartą ir pusė iškeliavo į šiukšliadėžę.

Laikausi taktikos turėti prie savęs tik tas kortelės, kurias dažnai naudoju, nes nenoriu tapti panaši į kažkada matytą moterį: knygyne ji išsitraukė maišelį su gal 50 (nemeluoju – ten buvo visas kalnas) kortelių, pakišo jas pardavėjai ir pasakė: pažiūrėkite, gal kuri nors tiks… Ne, ačiū, tai ne man.

Šiuo metu piniginėje iš viso 11 kortelių (su asmens dokumentais ir kt.), dėkliuke dar 3. Atrodo daug? Nė velnio. Paskaičiuokite savo :)

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 7

vaidotas

2009-04-06 20:35

Pas mane panašiai.. Bus kažkas apie 10.. Nuolatinė bėda su jom tai, kad sugeba suplėšyt jau ne pirmą piniginę..

scania

2009-04-06 21:09

Pas mane – keturios kortelės, iš kurių dvi – visiškai niekam: omnio ID ir butekos :D Na, bet dvi kortelės būtų visiškai nesolidu, tai tampau visas :D

Eugenijus I.

2009-04-06 21:20

Pas mane tik 5, o ir tai kartais tik 4 – pratinuosi banko korteles nesinesiot:D

Laura

2009-04-07 7:55

Na, vyrų piniginės tai iš vis atskiras pasaulis :))

Salomėja

2009-04-07 10:26

Skaičiuoju ir aš savo, nes įdomu pasidarė. Priekyje naudojamiausios: viena banko kortelė naudojama nuolatos, antra kortelė naudojama kartą per mėnesį, “Ačiū” kortelė naudojama kai prisimenu, tapatybės kortelė. Kitas skyrelis: studento pažymėjimas, abiejų bankų kodų kortelės, e-bilietas, iki kortelė nenaudojama, bet ne mano tai negaliu išmest, bibliotekos kortelė – tikiuosi vėl aktyvuot ir naudotis, laisvalaikio negaliojanti kortelė. Va.

Laura

2009-04-07 10:43

Tai irgi 11 :) Arba apsiskaičiavau…

cgedas

2009-04-07 15:26

Aš tai įvairias korteles – mokėjimo, nuolaidų, teisių, visokių pažymėjimų – nešiojuos ne piniginėje. Taip sakant, diversifikuoju grėsmę pamest:)

Užtat kadangi mano pinginėje visi skyreliai, išskyrus vieną, labai maži, mano visi pinigai – balti, geltoni centai ir visokio plauko litai – gyvena kartu:)