Peter Hoeg “Moteris ir beždžionė”

2013-07-17

Aš vis galvojau, kokia turi būti knyga, kad skaityčiau ją antrą kartą? Vaikystėje skaitydavau po dešimt kartų tas pačias, po to suvokiau, kad skaitydama tą pačią, prarandu vieną dar neskaitytą knygą. Tai štai taip gavosi, kad TA knyga yra mano mylimo rašytojo, skaityta prieš 4 metus, nelabai suprasta ir pamiršta. Akimis šukuodama draugės knygų lentyną šūktelėjau “O, Hoeg’as, kurio neskaičiau!”. O ji man sako “nežinau, kas čia per knyga. Radau šalia šiukšlių konteinerio ir pasiėmiau. Bet abejoju, kad skaitysiu…”. Tai aš ir pasiėmiau. Tada prisiminiau, kad visgi skaitytas šitas Hoeg’as… Tik kad iš knygos galvoje užsiliko vieną vienintelė detalė – kad moteris mylėjosi su beždžione.

Peter Hoeg “Moteris ir beždžionė”

Seksas. Labai daug ką šokiruoja būtent ši vieta knygoje. Bet iš tiesų Erazmas juk visai ne beždžionė… O labai protinga žmogbeždžionė. Pasirodo, netgi gerokai protingesnė už žmogų (juk taip visus išdūrė…). Jei jau nešokiruoja “Urvinio lokio gentyje” vietos, kur neandertalietis mylisi su žmonių moterimi, tai čia irgi nieko baisaus.

Psichologija. Įdomūs veikėjų portretai… Moters alkoholikės, kas rytą nusipiešiančios kaukę ir tampančios žmona, vyro darboholiko be jokio humoro jausmo, draugės su dviem vaikais ir šimtu meilužių, vyro, gyvenančio sunkvežimyje su šunimi, veterinaro, kuriam jau laikas į pensiją. Netgi ta pati beždžionė, ir ta su charakteriu. Lėta, protinga ir grėsminga. O labiausiai patiko scena knygos pabaigoje – kai, išaiškėjus dvylikai žmogbeždžionių, visas Londonas puolė namo žiūrėti, ar jų žmonos ir vaikai ne beždžionės. Puiki masinės isterijos scena. Beveik kaip per violetinį skandalą.

Vertinu 9/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

Jolanta

2013-07-18 11:45

Knygas kartais gerai perskaityti antrą kartą perėjus į brandesnį (arba kitą) gyvenimo etapą (čia individualus suvokimas, kada tam ateina laikas :) ). Tada kai kurie aspektai suvokiami kitaip, nes jau yra geros ar blogos patirties ir t.t.

Paskutinė straipsnio pastaba privertė šypsotis :)

miglior gioco calcio maglia manchester city bambino euro

2017-03-07 22:50

SamanthaY Paris Saint Germain DelbertBo
HannahPet Frankrike NicolasTh
HannahPet Frankrike NicolasTh
MeaganKla BVB Borussia Dortmund ElsieFins
MarkusHeb England EwanYoyux