Nuosavo namo privalumai

2007-10-08

20 metų pragyvenusi nuosavame name, visai džiaugiausi išsikėlusi į paprastą butą sename daugiaaukštyje. Man tai buvo tiesiog įdomu. Tačiau dabar žinau, kad kai “užaugsiu”, turėsiu tik namą ir nieko daugiau.

Pirmiausia, man nusibodo žinoti, ką veikia kaimynai. Štai tie iš dešinės, kai grįžta namo, skambina triskart, trumpai. O tie pirmame aukšte, kai grįžta namo, klauso muzikos, kurią turbūt girdi ir devintas aukštas. Tas apačioje jau mėnesį daro remontus balkone, o kaimynai viršuje eina miegoti apie 23 val. – su trenksmais ištiesia lovą ir eina praustis. Tie šalia lifto visu garsu klauso žinių per radiją, o ir mūsų katinas, darydamas archeologinius tyrinėjimus savo dėžutėje šalia sienos turbūt kartais užknisa kaimynus iš kairės. Beje, tie iš viršaus nuolat mėto nuorūkas pro balkoną. Ir saldainių popieriukus. Ir žuvies kaulus… Žinau, nes pusė viso to gėrio krenta į mūsų balkoną.

Koks bebūtų geras butas, vis tiek nuolat girdėsis arba liftas, arba kaimynų barniai, arba jų vaikų klykimas. O jei dar remontai… Nuo to negelbės net ir storiausia garso izoliacija. Štai nuosavame name esi laisvas – kapstaisi savo kelių arų žemėje aplink namą, gali nors burokus ar kaktusus auginti. Ir žinai, kad joks svetimas šuo jų nenumindys. Gali garsiai klausyti muzikos ar grąžtu dekoruoti namų sienas skylutėmis – niekas nesiskųs. Ir pačiam nereikės girdėti, kaip tą daro kaimynai. Tuo labiau, galima užsisėti gražią pievutę, apsisodinti krūmais ir gulėti vasarą išsitiesus. Nufotografuos nebent tik “Google Earth“.

Žinoma, nuosavo namo išlaikymas kainuoja brangiau. Bet jeigu jis ne 200 kvadratų, tai ne ką daugiau ir gaunasi. Na, o nusipirkti tokį namuką šalia Vilniaus nėra jau taip ir brangu, kai pagalvoji, kad štai toks butas popierinių sienų Perkūnkiemyje kainuoja tokius pinigus. Atstumas iki centro panašus, gyvenamosios vietos kokybė irgi (čia, aišku, subjektyvus vertinimas), tik kaina namo reali, o tokio mažo buto – nesveika. Užtenka vien palyginti vieno kvadratinio metro kainą: namo – 4280.54 Lt, buto – 6044.1 Lt.

Viskas, nebevalgysiu pietų, taupysiu pinigus namui. :) Arba lauksiu, kol lietuviai pradės vežti rastinius namukus iš Rusijos, mat ten jie kainuoja juokingus pinigus ir yra labai kokybiški.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 13

Lucy

2007-10-09 7:28

Rastiniai ir Lietuvoje kokybiški. Tikrai. Ir sąlyginai pigūs.

Dalius

2007-10-09 7:53

Maža to namuko atveju gauni sklypą. Daugiabučio atveju net ir sklypą ne visada gausi (pvz.: man atrodo rubikono butai prie siemens arenos ant išnuomotos žemės statomi :)).

Laura

2007-10-09 9:08

Bet už 20 tūkst. dolerių Lietuvoje turbūt negautum rastinio namuko :)

Andrius

2007-10-09 10:01

arba gali laukti nekilnojmo turto kainu mazejimo, lygtais zada

ratukai

2007-10-09 10:36

Geras dalykas – nuosavas namas. Bet… tikra ramybe atrasime tik anapilyje, galbut. Teko gyventi nuosavame name. Kaimyno vilksunis loti pradeda jau penkta val. ryto, berniokai motoroleriais be duslintuvu vazineja iki 24 val,. o is dar vieno kaimyno tvarto – nuolat srutos teka i mano soda. Tai va kaip gali buti.

Laura

2007-10-09 12:28

Na, aš nekalbu apie namą kaime. O prie lojančių šunų galima labai greitai priprasti, tą žinau iš patirties :) Berniokai su motoroleriais be duslintuvų sėkmingai važinėja ir mieste.. ir dar troleibusai, autobusai, britvos, riaumojantys autobusai, šiukšliavežės ir kitas gėris :)

Vidmantas

2007-10-09 16:29

O dar didesnis džiaugsmas visais atvejais yra kai šalia stato nauja namą ir visą dieną nuo 7 ryto zuja su sunkiasvoriais kroviniais :-)

DNR

2007-10-09 18:20

Na taip, teko ir man 7 metus nuosavame name pagyventi Vilniaus pakrašty. Labai faina buvo po darbo atvažiuoti iš centro ir langą atsidaryti: ramu, iš karto pailsi, švaresniu oru pakvepuoji. Užtai buvo ir trūkumų: gana toli nuo centro, kur tuo metu daug laiko praleisdavau. Be to vasarą nervuodavo daug nežmonių autobuse su alaus buteliais ir grojančia nelietuviška muzika, važiuojančiais į netoli esančią balą pamirkti, daugelis ir paskęsti ar dar labiau užteršti balos vandenį ir pakrantes. Bet aišku turint automobilį šių problemų nelieka. Atsiprašau, kad daug prirašiau.

Salomėja

2007-10-09 19:02

Na teko ir man 18 metų nuosavame name gyventi. Trūkumas buvo tas, kad ten tikrai ne šiuolaikinė moderni šildymo sistema, o tiesiog kūrenimas malkomis. Todėl, visam savaitgaliui negalėdavo visi išvažiuot žiema. Reikia gi kūrentis… Daugiau trūkumų: blogesnis susiekimas, nes nepasistatysi namuko viduryje centro.

ratukai

2007-10-09 20:27

O kur jus, Laura, norite nuosavo namo? Gal Zveryno rajone prie to grazaus tvenkinio? :) Per velu :)

pagarbiai

Laura

2007-10-10 8:31

Aš jo nenoriu būtent kažkur :) Tiesiog noriu ir tiek :)

ratukai to Laura

2007-10-10 13:24

:)

4Stages Projects

2009-04-01 16:11

Namas geriau: cia pateikti nuosavo namo ir buto palyginimai, taip pat kiti namo privalumai…

http://www.nuosavasnamas.lt/4StagesProjects/Namas_geriau_-_Kodel_nuosavas_namas_geriau.html