Nicole C. Vosseler “Po šafraniniu mėnuliu”

2014-11-29

Perskaitytų ir neaprašytų knygų krūva tik auga, auga, o laisvų minučių mintims raštu sudėlioti kažkaip neatsiranda. Bandysiu po truputį pasivyti tai, ką skaitau dabar :) Šią knygą pagriebiau tikėdamasi gana standartinės rytietiškos istorijos, kur daug meilės ir istorinių faktų. Nei vieno, nei kito netrūko, bet knyga visgi ne tokia, kaip tikėjausi.

Nicole C. Vosseler “Po šafraniniu mėnuliu”

Meilė. Šios tai tikrai istorijoje per akis. Knygos veikėja labai mylėjo tris kartus. Vieną – nuo vaikystės, kitą – sulaukusi brandos, o trečią – visą likusį gyvenimą. Taigi pirmasis ją įkvėpė, bet nepateisino lūkesčių, antrasis tapo teisėtu vyru ir išvežė ten, kur ji, susiklosčius aplinkybėms (politinėms), susipažino su trečiuoju. Ir dar meilė arabiškoms šalims. Taigi, visko čia daug ir gražu, nors kelionių man šiek tiek ir pritrūko.

Google. Ir visgi man patinka knygos, kurias skaitant norisi pagooglinti. Labai vaizdžiai aprašomas Adeno miestas – buvęs britų uostas Arabijos pusiasalyje, dabar miestas Jemene. Koks nykus jis ir dulkėtas, kaip šiurpiai atrodo juodi kalnai lyg sienos. Galvojau – nu, nu, kas jau ten taip baisiai atrodo… Perspaudžia rašytoja. Bet pagooglinau, ogi, pasirodo, iš tikrųjų:

Faktai. Na, o tikrų faktų, kurie čia apsiribojo vien karais ir šiaip politiniais nesutarimais, man buvo gerokai per daug. Apie mūšius (kas kur puolė ir kur atsitraukė) skaityti nuobodu. Ir taškas. Todėl vietomis tekdavo tik permesti akimis.

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 1

Jolanta

2014-11-30 13:46

Gal yra žmonių, kurie tik apie karo mūšius ir skaito :)) Vieną tokį tai tikrai pažįstam :))