Nemiga. Monologas

2008-06-20

Vakar grįžus po darbo paskaičiau knygą ir nulūžau trim valandom. Po to pavalgiau, vėl paskaičiau knygą… O atėjus laikui miegoti, guliu atmerktomis akimis ir žiūriu į šešėlius kambaryje. Na, niekaip nesiseka užsnūsti.

Skauda skrandį. Gal ryžiai ir žuvies file nebuvo sunkus maistas, bet tos dvi saujos trešnių turbūt padarė savo. Katinas kasa dėžutėje. Velnias, nu kada gi jis pabaigs. Krepšt krepšt krepšt. Džinai, ar baigsi gi pagaliau!!! O, nutilo. Krepšt. Bliamba. Džinai!!! Siaubas, turbūt visi kaimynai girdi. O, jau virtuvėje, vandenį geria. Kodėl tos mašinos taip garsiai važinėja ir kodėl jų tiek daug? Negi niekas nemiega? Įdomu, o ką tie žmonės veikia, kad naktimis važinėja? Kažkas lauke gręžia. Turbūt turguje. Gal kokį paviljoną montuoja? Vėl gręžia. Gręžia. Signalizacija pradėjo kaukti. Turbūt garažuose. Nesuprantu, negi žmonės negali susitvarkyti signalizacijų, kad ne tokios jautrios būtų garsui? Dabar brabirbia motociklas ir vėl kaukia. Gal čia mano? Iš kur man žinoti – juk mašina kieme, o langai į gatvės pusę. Reikia nueiti pažiūrėti. Bet negi dabar kelsiuosi. Ai, nežiūrėsiu, lyg ir ne toks signalizacijos garsas.

O, kam taip garsiai reikia šūkauti po langais? Žmonės gi miega. Na, bent jau stengiasi užmigti. Vaje, dar kaip keikiasi. Dūžta kažkas. Einu pažiūrėti. Kur einu? Miegok, miegok, einu į virtuvę, vis tiek užmigti negaliu. Va, stovi ant šaligatvio. Trise. Girti, net tiesiai nepastovi. Vienas rūko, kitas telefoną maigo, trečias šūkauja. Maišus kažkokius pasistatę… Kiek tų valandų? Jau dvi. Miegoti liko keturios valandos keturiasdešimt minučių. Kodėl tas katino “fontanas” taip burzgia? Terkšt. Oi, numečiau dangtelį. Va, jau nebe taip garsiai. Tokia ta amerikietiška kokybė. Išėjo tie trys. Baisu man, kai tokie kiemais šlaistosi.

Nieko aš ten netarškinau, miegok. Na, katino indo dangtelį numečiau. Viskas gerai, miegok, sakau. Krepšt krepšt. Kodėl katinas diena miega, o naktį šika? Negi negali atvirkščiai daryti? Ko tą skrandį taip skauda, nesuprantu. Rūgštingumas padidėjęs, ar kas. Vaistų reikėtų kokių pagerti. Daug darbo rytoj, o aš neišsimiegosiu. Daugiau dieną taip nenulūšiu. Pusė trijų. Visai nedaug liko. Pagalvė kažkokia nepatogi. Galėtų gi pagaminti tokias, kur idealiai forma tinka. Bet tokių nebūna. Oro tai nesuprasi. Apsikloji – karšta, nusikloji – šalta.

Trečią gal jau užmigsiu. Bent kelias valandas pamiegosiu. Oi, kaip laukiu savaitgalio. Pusę šeštadienio miegosiu. Aišku, kad nemiegosiu. Atsikelsiu devintą, nebeužmigsiu ir eisiu į turgų braškių pirkti. Vėl kokius du kilogramus. O naktį gi norėsiu po Vilnių pasivaikščioti. Gyvenu gyvenu čia dvidešimt trejus metus, o taip retai pasivaikščioti išeinu. Čia švinta ar man tik taip atrodo? Na, Joninės jau tuoj, gal tikrai švinta.

Krepšt krepšt. O, jau šešios! Pasirodo, numigau tris valandas. Džinai, būtina tau tą maišelį krebždinti. Niu, kodėl miauki? Valgyt nori? Einam, įpilsiu, ką jau padarysi…

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 8

Salomėja

2008-06-20 10:14

Na man tai itin pažįstamas jausmas. Turiu tą bėdą – nemigą. Visgi prisiverčiu ateit į darbą 9 val., iš pareigos. Kartais nemiga mane kankina ištisas savaites. Užmiegu kokią ketvirtą. Tada skaitau knygas. Bet suima miegas, akys sunkios. Einu miegot. Tada vėl neužmiegu. Žodžiu visa tai ką papasakojai man žiauriai žinoma. Tik katės vardas kitas.

Tio

2008-06-20 16:15

“Kodėl katinas diena miega, o naktį šika?” Va čia tai klausimas… :)

Jolanta

2008-06-20 17:55

:))) Melisos arbatėlę gerk, gal turguje jau yra žolelių prkti.

Salomėja

2008-06-20 18:35

Tio, man tai tas klausimas ilgalaikį krizenimą sukėlė. Mūsų katė tai naktį ir šika ir kramto tuos savo sausiukus garsiausiai. O kai nemiga kankina tai dar ir murkimas josios, kaip traktoriaus atrodo. Ir visai neramina.

Laura

2008-06-20 20:06

Murkimas man dar pakenčiamas. Bet kai užlipa ant pilvo, ima maigyti, trypti ir laižyti veidą, tai jau būna virš visko :)

lll

2008-06-22 1:02

jei jau per daug krebžda – ko gero laikas keisti kraiką.

Machaonas

2008-06-22 12:47

Hm, mane tai migdo naktinis mano žvėrelio krebždėjimas narve:)

Laura

2008-06-22 15:27

Kraikas šviežias, o krebždėti jis mėgsta nuo pat vaikystės. Kiti katinai užkasa ir tiek, ką padarę, o mano tai dar išsamius archeologinius tyrinėjimus atlieka :)