Negadinkite man vaiko

2013-10-09

Stoviu eilėje maisto prekių parduotuvėje. Priešais mane esanti moteris perka lipnią juostą, su kurios kodu kažkas negerai ir dėl to pardavėja išeina tvarkyti reikalų pati. Viskas būtų kaip ir nieko, jeigu ne prekių vežimėlyje sėdintis mano vaikas, kuriam dabar yra amžiaus krizė pavadinimu “noriu čia ir dabar” (pastebėjau, kad kai kurie iš jos taip ir neišauga). Taigi, mano vaikas nori saldainio ant pagaliuko, kuriuos aš jam ir perku kartu su viskuo kitu. Kadangi esu nustačiusi taisyklę, kad valgome po to, kai susimokame (nebent būtų labai alkanas, o taip per 2,5 metų buvo tik vieną kartą), buvo pasakytas griežtas “ne, palauk”.

Aišku, krizė “noriu čia ir dabar” su fraze “ne, palauk” yra visiškai nesuderinama ir mano vaikas iš to nesusiderinimo klykia kiek pajėgia. Kad nepasirodytų per mažai, dar ir spardosi kiek pajėgia. O kas man, aš pripratusi. Nekreipiu dėmesio absoliučiai, tiesiog stoviu ir stebiu spektaklį. Tikrai vertas kokio tarptautinio apdovanojimo! Bet manęs seni triukai neveikia. Puikiai žinau, kad pradėjusi kalbinti arba siūlyti ką nors kitą, sukelsiu tik dar didesnę isteriją. O šita baigsis po poros minučių. Apie blogiausią variantą – visgi duoti tą saldainį – nekyla nė minties.

Taigi ir tas klykimas būtų visai nieko, jei ne priešais mane stovinti moteris (ta, kuri sustabdė eilę). Galbūt ji pasijuto kalta, kad aš turiu laukti su klykiančiu sūnumi. Galbūt ji negalėjo ištverti vargšo mielo vaikelio širdį draskančio verkimo. Galbūt jai pagailo vaiko, kuris turi tokią tironę motiną. Galbūt ji šiaip kvaila ir nenuovoki višta. Balsuoju už pastarąjį variantą. Moteriškė skubiai versdama rankinę išsitraukė kažkokį pakutį. Griežtokai pasakiau, kad nieko mano vaikui neduotų. O ji tik “palaukite palaukite…” ir pergalingai išlupo PUPONAUTĄ.

Dabar gi intarpas apie tai. Trumpas toks. Puponautai mano vaikui yra absoliučiai dzin.

Taigi ji puolė vaikui kišti po nosim puponautą. Bet mėlynas plastmasės gabaliukas yra Š palyginus su nuostabiai kvepiančiu vaisiniu saldainiu ant pagaliuko. Klykimas tik pagarsėjo ir vietoje to, kad nuramintų, moteriškė padarė man meškos paslaugą. Ji pasidarė raudona kaip burokas o man teliko tarstelėti “juk sakiau nieko neduoti”. Tikiuosi, kad daugiau niekad gyvenime ji nebesiims vaidinti geradarės fėjos. Kaip ir visi tie svetimi kvaišos, kurie lenkiasi prie verkiančių vaikų juos imti ant rankų, kalbinti ir guosti. Tokiems visada norisi sušukti “durniau, vaikas gi tavęs nepažįsta!”. Apsiriboju mandagesnėmis frazėmis, bet vis tiek – nekenčiu aš jų visų.

Pati greičiausiai įsikiščiau, jei matyčiau vaiką mušamą. Ne pliaukštelint kartą per subinę, o mušamą. O visa kita yra tėvų reikalas. Vieni kalbina, kiti nekreipia dėmesio, treti bando vaiko dėmesį nukreipti kitur. Taip kad kišti saldainius, puponautus, imti į rankas ar galų gale kalbinti yra tikrai kvaila. Arba vaiką išgąsdinsite, arba sugriausite auklėjimo sistemą, nes tam užtenka ir vieno karto.

Kai pardavėja grįžo, sūnus sėdėjo ramutėlis, tik sušilęs. Sumokėjau už prekes ir daviau saldainį. Nes buvau pažadėjusi, o vaikas buvo nurimęs. Taigi, viskas užtruko tik kelias minutes, o gal būtų ir dar trumpiau, jei ne kvaila moteriškė.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 9

Aušra

2013-10-09 14:13

Na gal šį kartą kiek per stipriai pareikšta su “kvaila moteriškė”. :)
Sutinku, kad ji kišosi ne į savo reikalus (turiu galvoj vaikų auklėjimą), tačiau reikėtų suprasti ir ją. Kiekvienas sustabdęs eilę dėl kažkokių priežasčių jaučiamės prastai, o čia dar vaikas ožiuotis pradeda, tai jau matyt galvojo, kad tuoj visa eilė žmonių pradės bumbėti ant jos. O mes iš prigimties norim visiems įtikti ir būti geri. Na bent jau su tokia nuostata gyvenu, nes kitaip savo mamos elgesio (kuri elgtųsi lygiai taip pat kaip ta moteriškė) visai nesuprasčiau :).

Kaip sakoma lazda turi du galus, ir vieno žmogaus tiesa nėra tiesesnė už kito :)

Laura

2013-10-09 14:59

Tai aš ją suprantu, bet nekreipti dėmesio į mano žodžius, kad “nieko vaikui neduokite” ji tikrai negalėjo :) Beveik esu įsitikinusi, kad ji taip pat būtų pasielgusi, jei būtų stovėjusi už manęs.
Tiesiog yra tokių žmonių. Pvz., jie slapčia nuo tėvų pakiša vaikui saldainį. Esu mačiusi tokį variantą… O gal vaikas alergiškas? Taip galima ir nenorint ką nors labai blogo padaryti.
Mano prigimtis kažkokia netokia, nes aš nesistengiu visiems įtikti. Jei jau blogai jautiesi, galima tiesiog atsiprašyti. Beje, eilė sustojo juk ne dėl moteriškės kaltės, o dėl parduotuvės.

Aušra

2013-10-09 17:48

Jep, tikrai yra tokia žmonių kategorija, kuri vadinasi matyt “Aš geriau žinau” ir į visų kitų komentarus nekreipia dėmesio :) Ech kaip norėčiau tokius žmones sutikti tik prie kasų :D

Laura

2013-10-09 18:53

Nelabai suprantu, ką šioje situacijoje aš žinau geriau :) Mano nuomone vienokia, Jūsų kitokia ir niekas čia nieko geriau ar blogiau nežino :)

Aušra

2013-10-10 8:38

Šiaip aš ne apie Jus turėjau galvoj :) O apie moteriškę prie kasos :)
O mano nuomonė didžiąja dalimi sutampa su Jūsiške.

Laura

2013-10-10 8:54

Atsiprašau, ne taip būsiu supratusi :)

Lina

2013-10-10 14:59

Absoliučiai pritariu, mane taip pat labai erzina, kai svetimi lenda ir moko kaip auklėti ir prižiūrėti vaiką. Perskaičius šią istorija man iškilo prisiminai apie tai, kai mes žaidėme su vaiku žaidimų aikštelėje ir šalia buvo vyresnio amžiaus moteriškė, tikriausiai su anūku. Tai ji man tol kol buvom ten, aiškino kaip mano vaikas per plonai aprengtas, o taip šalta. Kad būtų pasakius vieną kartą tai dar dar, bet kai ūžė galvą visą laiką ir aiškino, koks vargšas vaikas šąla, tai man kantrybė trūko. Kodėl tie aplinkiniai kišasi ten kur ne jų biznis?

Jolanta

2013-10-11 23:46

Toks griežtas istorijos atpasakojimas, kad man net pagailo tos moters, kuri pasiūlė žaisliuką:)O pasiūlė tikriausiai todėl, kad labai kalta pasijautė dėl išėjusios kasininkės, gal niekada vaikų neturėjusi ir nežino, kad jie ožiuojasi, gal gal…
Visgi pritariu nuomonei, kad geriau nesikišti į tokias situacijas, Kitavertus įsivaizduoju, kaip reaguotų žmonės kur nors Ispanijoje ar Turkijoje. Pultų vaiką linksminti ir čiučiuoti. Ir tėvai nesipiktintų, nes tai būtų normalu :)

elabre

2017-06-25 19:56

LaureneRa Belgien LeopoldoT
FrankStar West Ham United Hildegard
ShereeRzz Kroatien MagdaOlse
KlausOgil Colombia DorineLei
FrankMaxf Ukraina JeffreySy
JeanaAkeh Roma Gildazikn
SabrinaSt Valencia MarilynnJ
MiraCapps Slovakien AUHNydia
Georgiana Mexico PenneyHis
FreddieZm Atletico Madrid RodrickHi
MelvinaBa Liverpool TerryThie
ReinaTorr Dortmund Micheline
PetraAtch Juventus ZoraParki
Ramirobnl Liverpool RoslynAma
LorrineSe West Ham United DinoSpark