(Ne)banalusis Egiptas

2008-05-10

Sako, banalu ir nusibodę visiems važiuoti į Egiptą. Kad jau tiek visko prikalbėta, prirašyta ir prirodyta apie šią šalį, kad net nebeįdomu. Ir net jei nesi joje buvęs, tai atrodo, kad jau viską matei ir žinai. O iš tikrųjų visai ne taip. Kiek man visko pasakojo, kiek rodė nuotraukų ir aiškino, kaip elgtis, nuvažiavus viskas atrodo kitaip.

Sakėm, gulėsim tą savaitę paplūdimyje bambas išvertę ir nieko neveiksim. Niekur nevažiuosim, tingėsim, maudysimės ir valgysim. Nė velnio. Paguli valandą, nubėgi išsimaudyti, paguli antrą valandą ir jau bloga nuo tos saulės. Taip ir neišdegė mūsų planai vien tik saule ramiai mėgautis.

Į atostogų pabaigą, susigulėjus visiems įspūdžiams, sugalvojom, kad kitą kartą viešbutyje šalia gulto pasistatysim stendą su pagrindiniais atsakymais į visus paslaugų siūlytojų klausimus.

  • We are from Lithuania (mes iš Lietuvos)
  • We don’t want massage, manicure and pedicure (mes nenorime masažų, manikiūrų ir pedikiūrų)
  • We really hate tattoos and rasta (mes tikrai nemėgstame kasyčių ir tatuiruočių)
  • We have taken moto-safari already (mes jau buvome moto-safaryje)
  • We leave next Tuesday (Mes išvykstame kitą antradienį (ar kurią kitą dieną))

P.S. And we know, that he is a lucky man and she is a beautiful lady (ir mes žinome, kad jis yra laimingas vyras, o ji – graži moteris)

Tai beveik chronologine tvarka pateikti atsakymai į visus jų išberiamus klausimus ir pasiūlymus, kurie atsibodo jau antrą dieną. Ypač įkyrus buvo masažus siūlantis viešbučio “gydymo centro” vadovas, kuris po kiekvieno sakino kartojo “understand?” ir “no problem”. Todėl po kurio laiko išmokom jį pamatę apsimesti, kad miegam.

- Gydytojas ateina, miegam.

- Ar jau nuėjo?
- Aha, nueina. Ne, ateina, ateina, ateina! Gulk!

- Man atrodo, jau galim keltis.

Jei dar kada važiuosiu į Egiptą, tikrai nepagailėsiu pinigų marškinėliams su užrašu “I have no money”. Tai gal bent kažkiek atbaidytų už rankų graibstančius prekeivius. Ypač tuos, kurie savo prekes dėliojasi tiesiog ant kėdutės prie gatvės. O žinote būdą, kaip užimti egiptietį prekeivį mažiausiai 10-iai minučių? Paklausti, ar turi šokoladinio tabako. Jei jis nepuls tikinti, kad jo turi ir lįsti po prekystaliais, tai bent nurims ir nebekvies apžiūrinėti jo parduotuvės. Nes, pasirodo, gėda kažko neturėti. O tokio tabako bent jau pagrindinėje Hurgados gatvėje neradome. Mums net iš fabriko žadėjo jo atvežti, bet jau turėjome išvykti. Nieko, šį Salomėjos užsakymą įvykdysiu kitą kartą :)

Beje, žinote, gestą “Talk to the hand!“? Tai vienas patikimiausių būdų atsikratyti įkyruolių. Nes galvos purtymas ir “ne” kartojimas visomis kalbomis dažniausiai jų neveikia.

Dar daug man įdomių dalykų atradau Egipte. Pirmą kartą normaliai pamačiau Paukščių Taką. Kaip jis aiškiai ir gražiai driekiasi per visą dangų. Ir šiaip žvaigždės dykumoje atrodo ryškesnės, didesnės, gražesnės. Kad nei kurortuose, nei Kaire beveik nėra perėjų ir šviesoforų. Mačiau kelis, bet nelabai jie vairuotojams rūpi. O visas ratuotų žmonių bendravimas vyksta pypsenimu. Įdomu, kaip greitai jiems nusidėvi automobilių pypynės? Nes, “pip pip” reiškia, kad aš artėju, “pyp pyp” – aš jau visai šalia, “pyyyyp” – traukis, “pyyp pyyyyyp” – durniau, kodėl manęs nepraleidi. “Pip” – reikia taksi?, “pypypypypyyyyp” – aš važiuoju greitai ir pan. Visko čia neišvardinsi.

Eismo įvykiai apiforminami greituoju būdu. Kaire į tave atsitrenkia. Tu išlipi iš mašinos, užmeti akį į žalą, prieini prie kaltininko, duodi vieną kartą į snukį ir nuvažiuoji. Tiek tos bėdos dėl kažkokių nubrozdinimų. O pėsčiųjų niekas nenutrenkia. Nes jie labai greitai bėga per gatvę. Ypač turistai, po kelių dienų suvokę, kad Mozė į pagalbą neateis ir automobilių srauto nepraskirs.

Nebanalus visgi tas Egiptas. Netgi išsigimę turistiniai kurortai. Apsilankiusi antrą kartą bent jau žinosiu, kaip jame elgtis ir kad apsipratus galima juo ne tik stebėtis, bet ir žavėtis.

Beduinės dykumojeKiekvienas akmenėlis - kelios tonosĮsiamžinome piramidžių panoramojeMan kuprių nuolat buvo gailaTelefonas - būtinas atributas kiekvienamPrie Husseino mečetės KaireFotografuodama sulaukiau pagrūmojimo pirštuDaugiau negalvosiu, kad Gariūnai - dideli. Čia tik mažytė El Khalili turgaus Kaire dalisMirusiųjų miestas Kaire. Žmonės stato namus ant kapųMirusiųjų miestas KairePasiutusiai mėlyna Raudonoji jūraJau pasiilgau saulės ir jūros...

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 13

Paulius

2008-05-10 23:02

Man irgi Egiptas visiškai nebanalus, kadangi dar nei karto jame nebuvau.

Lucy

2008-05-11 7:24

Na, dėl davimo į snukį, tai situaciją perlenkei – parėkauja, jei labai suisinervuoja gali į atlapus įsikibti, bet niekada nesimuša.

mikado

2008-05-11 8:30

Nė vieno gero žodžio nebuvo apie Egiptą, bet išvada kaip supratau – važiuosim antra kartą :) Nelabai suprantu kuo gali sudomint Egiptas? Ką turi tokio, ko neturi kiti kelionių objektai, be to kad vietiniai į turistus žiūri kaip į pinigų maišą?

one

2008-05-11 10:07

Ar aš čia nesuprantu kažko, ar tu truputi nusigrybavai. Pasakojai apie žvaigždes, staiga kalba pakrypo apie šviesoforus.

Na nesvarbu. Džiaugiuosi, kad patiko Jums. Manęs kažkaip netraukia tie Egiptai ir arabų įkyrumas.

Dar nuotraukos laukia. Skubu peržvelgt :-)

Laura

2008-05-11 10:23

Lucy, dėl davimo į snukį neperlenkiau. Patys matėm tokią situaciją :) Aišku, turbūt ne visi taip elgiasi.

Mikado, aš nežinau, ką turi Egiptas. Gal Raudonąją jūrą? Nesu labai daug keliavus ir visko negalėčiau palyginti. Bet va kai kurios vietos traukia sugrįžti, o kai kurios – ne.

O apie žvaigždes ir šviesoforus tai painoka, pripažįstu. Žvelkit kaip į įspūdžių kratinį :)

Dina

2008-05-11 14:09

Sveika sugrįžus :)
Tikiuos, temperatūrų skirtumas nepadarė šoko :)

Laura

2008-05-11 16:10

Padarė :) Ne grįžom 4 valandą ryto ir laukdami taksi prie oro uosto sušalom į varveklius :)

A.

2008-05-11 17:48

Egipte reikia varyti ne i hurgada ir sarm seicha, tada ir pamatysit ka turi Egiptas :) geriausia pvz rinktis kruiza, arba backpackinti patiems.

Salomėja

2008-05-12 8:34

:) Labai fainai paatostogavot… O Salomėj nebūtų Salomėja, jei neužsimanyto ko nors mistiško. Ko sako būna, bet niekas nematė:). Ačiū už lauktuves.

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #84

2008-05-12 18:08

[...] (Ne)banalusis Egiptas. Daugeliui lietuvių kelionė į Egiptą jau tampa banalybe, tačiau vis dar yra nebuvusių ir ketinančių artimiausiu laiku ten apsilankyti. Taigi keli patarimai, kaip elgtis Egipte, kad išvengti įkyrių vietinių gyventojų pasiūlymų… [...]

Blogorama #419 : nežinau.lt

2008-05-13 11:36

[...] Dienos citata: Eismo įvykiai apiforminami greituoju būdu. Kaire į tave atsitrenkia. Tu išlipi iš mašinos, užmeti akį į žalą, prieini prie kaltininko, duodi vieną kartą į snukį ir nuvažiuoji. [...]

Rhodopsin

2008-05-14 13:41

Idėja su “i have no money” maike tikrai vykusi :) Mano draugas kai buvo Egipte tai nešiojosi su savim kazkokį pigų suvenyrą, kurį iškart pasiūlydavo nusipirkt prie jo prišokusiems pardavėjams, dar įkyriau nei jie jam :) Aišku, taip jis darė tik vieną dieną, ilgiau paprasčiausiai jėgu ir nervu neužteko, bet buvo linksma :)

P.S. Ką besakytų apie Egiptą, vieną kartą bent iš tolo savo akimis pamatyti piramides ir pasivaiksčioti faraonų pėdomis tikrai reikia.

Lina

2008-06-11 15:04

Norėčiau gruodžio mėn vykti į Šarm El Scheiką. Gak kas pasakys, prieš kiek laiko geriausiai užsisakyti kelionę (dabar gal per anksti?). Ir kiek maždaug gali tai kainuoti – vykstu viena, man 35. Kelionei galiu skirti 4000 lt. (Jau čia bendra išlaidų suma viskam). Kokia temperatūra būna gruodžio mėn?