Moterų teisė rinktis

2008-01-28

Moterys anksčiau negalėdavo pasirinkti vyro. Ištekindavo tėvai už turtingesnio ar iš tinkamo luomo. Nesvarbu, kad nemyli. O štai dabar vyrą rinktis galima, bet nuspręsti, gimdyti ar negimdyti – ne.

Tai kol kas dar nėra tiesa. Tačiau Seimas pavasario sesijos metu ketina svarstyti galimybę uždrausti abortus. Seimas, kurio daugiau nei du trečdalius sudaro vyrai, o didžioji dalis moterų apie gimdymą jau turbūt nebegalvoja. Ar šie žmonės gali atimti visų Lietuvos moterų teisę rinktis?

Manau, kad ne. Žinau, abortai yra žiauru. Mačiau kaip tai atliekama. Tiesa, ne gyvai, o dokumentiniuose filmuose. Sumaitotas embrionas tikrai sukelia minčių apie žmonių žudymą, bet… Aš vis tiek noriu turėti teisę spręsti, ar man gimdyti kūdikį, ar tai dar per anksti. Priimtas draudimas reikštų, kad net jei neturi jokių socialinių garantijų ir esi nepajėgi auginti vaiką, jei neturi šeimos ar vaikas apsigimęs – tau vis tiek reikia jį išleisti į šį pasaulį.

Nuskambės žiauriai, bet nesirinkčiau gimdyti apsigimusio vaiko. Jis visą gyvenimą bus nelaimingas, matydamas, kad yra kitoks. O motinai tai bus ne gyvenimo džiaugsmas, o ašarų pakalnė. Ar neužtenka lietuvėms tų ašarų? Jeigu toks draudimas būtų priimtas, vyriausybė galėtų iškart atseikėti pinigėlių naujiems vaikų namams. Mat jų tikrai prireiktų. Ir galėtume per akcijas ne milijoną, o iškart tris paaukoti.

Antras dalykas – nelegalūs abortai. Juk akivaizdu, kad po draudimo jų pagausėtų. Ir taip yra kvailų panų, kurios sumoka pinigėlius kokiai amoraliai gydytojai, kuri išdrasko iš gimdos vaisių. Dažnai sužalojamas moters kūnas, prarandama galimybė gimdyti, o trauma lieka visam gyvenimui. Aišku, ir legalus abortas turbūt palengvėjimo nesukelia. Bet kai jį atlieka oficialiai, švarioje ligoninėje, rizika prarasti galimybę turėti vaikų vėliau yra daug mažesnė.

Ko siekiama tokiu draudimu? Skatinti gimstamumą, riboti lytinius santykius? Užtenka ir taip, kad gimstamumas skatinamas pašalpomis, todėl kaimuose pilna daugiavaikių asocialių šeimų. O lytinių santykių jokia bažnyčia neuždraus. Prigimtis yra prigimtis. Sakantys, kad moters prigimtis yra gimdyti, tegu pagalvoja: ar norėtų patys turėti 10 vaikų? Ir jei neturi, kodėl?

Geriau Seimo nariai pasuktų galvas, kaip sumažinti lytinių nusikaltimų skaičių ir informuoti visuomenę apie kontraceptines priemones. Abejoju, kad abortų draudimas bus įteisintas. Per daug pasipriešinimo visuomenėje, gydytojų ir tų pačių Seimo narių tarpe. Tačiau net nesuprantu, kaip galima iš vis tokį nelogišką dalyką svarstyti. Jeigu dabar būčiau TV3 televizija, įdėčiau Valdemaro Tomaševskio nuotrauką ir parašyčiau “Šis žmogus žlugdo Lietuvos visuomenę”.

Kategorija: Vyrai/Moterys | Komentarų: 37

Salomėja

2008-01-28 12:06

Na kontraceptines priemones (išskyrus prezervatyvus) ir taip jau sunku nusipirkti.
Dėl apsigimusių vaikų, tai manau čia bus išimtys. Ir abortus leis darytis.
Bet, kuriuo atveju aš taip pat noriu turėti laisvę. Mano požiūr jau daug kas žino. Aš iš vis nenoriu vaikų. Todėl labai atsakingai saugausi. Tačiau 100 procentinė apsauga yra tik susilaikymas, todėl aš noriu turėt laisvę rinktis. Aš iš vis nesuprantu kaip įstatymų rengėjams apskritai kyla tokių minčių.

Martynas

2008-01-28 12:42

Na, gal aš konservatyvus ir dar koks, bet suvokti, kaip draudimas žudyti varžo teisę rinktis.

Salomėja

2008-01-28 13:03

Martynai, jeigu galėtum gimdyt vaikus geriau suprastum. Dabar Jums (vyrams, bet ne čia tikrai ne visiems, neužsipulkit), tai per daug paprsta atrodo. Vistiek eini į darbą. Nesupranti ko žmona zyzia per dienas “nieko neveikdama”. Jei naktį vaikas labai verkia, galite išeiti į kitą kambarį, juk ryte į darbą. Ir tai tik normaliose šeimose, tokiose, kur greičiausiai to aborto niekas ir nedarys.

Martynas

2008-01-28 13:11

Vaikas nėra vienos moters rūpestis. Tikras vyras vaiko gal ir nepagimdys, bet juo rūpinsis tikrai nemažiau nei jo motina.

Bet ar visi verkšlenimai, begiegės naktys gali pateisinti abortą? Tikrai nesiekiu nieko niekam prikaišioti ar kaltinti. Paprasčiausiai aš abortą suvokiu kaip žmogžudystę, o jos pateisinti negaliu..

Salomėja

2008-01-28 13:17

O aš abortus galiu pateisinti. Man tai šiek tiek priimtinesnis variantas nei pagimdyt laiptinėje, palikt vaiką lifte ar išmest į konteinerį. O juk tokių atvejų padaugės. Visais laikais buvo daromi abortai. Tik legaliu, arba ne keliu. Šarlatanai jau turbūt trinasi rankas, kaip pelnysis iš naujų įstatymų.

Laura

2008-01-28 13:55

Martynai, deja, Lietuvoje vaikas yra vienos moters rūpestis. Tos visos “TV pagalbos” tą aiškiai parodo.

elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #33

2008-01-28 16:31

[...] Novum apie moterų teisę rinktis gimdyti ar negimdyti… [...]

Jolanta

2008-01-28 16:59

Mūsų seimūnai labai pamėgo viską drausti: alkoholio reklamą,abortus..Tai , žinoma, lengviau negu pasirūpinti paauglių laisvalaikiu -statykite sporto sales vaikams, technikos būrelių centrus ir t.t – suteikite lengvatas šiuolaikiškoms kontracepcijos priemonėms įsigyti (ar žinote , kiek tai kainuoja!!!), švieskite jaunimą. Man , pavyzdžiui, nemalonu, kad susirinkęs politikų būrys , kurių moralė tikrai nėra pati tyriausia, gali spręsti dėl tokių svarbių ir, sakyčiau, labai asmeniškų dalykų.

Vytas

2008-01-28 17:01

Lietuvoj vis dar stipri davatku morale – geriau drausti, rekti ir piktintis, uzuot realiai padejus vienisoms motinoms. Juk nesunku buti sventeiva, kai pats nebuvai atsidures sudetingoje situacijoje arba visada turejai saugu uznugari.

Blogorama #322 : nežinau.lt

2008-01-28 21:06

[...] žmogum. :) • Kur kas rimtesnius dalykus svarsto Novum. Iš didelio neišmanymo patylėsiu – geriau paskaitykite ir spręskite patys. • Turiu storą Ayn Rand knygą, kurios niekaip neprisiverčiu perskaityti, bet šiandien tikrai [...]

Antanas

2008-01-29 12:38

Tai ne moters teisė rinktis, o moters IR vyro teisė rinktis. Man jau įgriso, kaip moterys mano galinčios spręsti vaiko likimą nepasitarusios su tėvu. Yra nemažai tokių atvejų.

Nors manau, kad abortai yra žudymas ir jiems nepritariu ir nepateisinu, aš taip pat nepritariu abortų draudimui. Problemų draudimai neišsprendžia. Jas sprendžia švietimas.

aval

2008-01-29 14:43

galite pasirašyti peticiją prieš įstatymą uždrausiantį abortus: http://www.peticija.lt/visos/339

meskos katedroj

2008-01-29 18:49

tai aborto vaizdai sukelia tau minciu, kad tai gali buti zmogzudyste? Bet siaip nieko tokio, jeigu tokia moters valia?

Rhodopsin

2008-02-07 16:05

Dėl tevystės vaidmenų palaikau Antaną. Statistika rodo, kad moters sveikatai gimdymas ir vaiko auklėjimas kenkia žymiai mažiau nei vyro stresai ir arimas bandant tą vaiką išmaitinti. Todėl ir miršta jie anksčiau. Aišku statistika yra statistika: “Statistics are like a bikini — what they reveal is suggestive, but what they conceal is vital.” :)

O siaip… Labau sunkus klausimas, apie kuri objektyviai kalbėti labai sunku. Manau, kad viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Drausti negalima, net jokios išimties tvarkos negalima daryt.. Kas sprestų ar gali moteris darytis abortą ar ne? Jei tai būtų valstybinė medikų ir socialinių darbuotojų komisija, tai jiems reiketų paspavadiniti D.I.E.V.U. … Jie gi sprestų likt žmogui gyvam ar ne…

neziniukas

2008-02-27 23:05

Pritariu Antanui – tai dviejų žmonių reikalas, ne tik moters.

O seimas geriau rūpintųsi, kad tauta vaikus išmaitint, išauklėt, išlavint ir sulaikyt nuo emigracijos galėtų, o po to jau galvotų apie abortų draudimus.

NAUJA BANGA

2008-09-15 11:39

Vaikų įsčiose žudymas seniai privalėjo būti uždraustas, bet teikiant žmonėms išsamią moralės palaikymo ir gyvybes esmes supratimo švietėjišką informaciją. Kas per valstybė iki šiol leidžianti LEGALIAI zudyti nuosavus vaikus motinos įsčiose. Jau net ir mokslas neabejoja – nuzudzius motinos įsciose vaika perpus sumazeja tevu ilgaamziskumas, perpus krenta mastysena. (statistika) Nepastebimai o veliau ir pastebimai griuna vaiku (net iki aborto gimusiu) gyvenimai Kiekvienas supraskim: Tiek vidines energijos iššvaistydami blogiui palaikyti, nesąmonėms rašinėt apie vaikų žudymą legaliai, moters teises zudyti ir dirbtinai mintyse sukurtą skurdą mes galėtume tapt laimingais ir turtingais jei iššvaistytą energiją NUKREIPSIME gėrio kūrybine linkme Nebus susilaikymo NUO ALKOHOLIO nuo palaidumo, amoralaus sunisko sekso BUS IR ABORTU, moterys po to sirgs, negalės pastoti. Tai faktas. Reikės daug vaistų – pinigai irgi dideli. DAZNIAUSIAI nepadės, reikės dirbtinio apvaisinimo – pinigai ir labai dideli. Kažkam visa tai naudinga. Galvokim. Kas už tos propagandos slepiasi???????????????????? PINIGAI IR LABAI LABAI DIDELI

cuisinedrop

2017-03-17 18:41

cuisinedrop \n Hi are using WordPress for your site platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need any html coding knowledge fotbollstrojor sverigen to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!|

http://tinyurl.com/vyrj7hg

2019-11-24 21:11

It is perfect time to make a few plans for the future and it is time to
be happy. I have read this publish and if I could I wish to recommend you some fascinating things or suggestions.
Maybe you could write next articles referring to this article.
I want to read more things approximately it!

ps4 games

2019-11-29 7:53

Thanks very interesting blog!

quest bars cheap

2019-12-01 3:30

Hi this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code
with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get guidance from someone with
experience. Any help would be enormously appreciated!

quest bars cheap

2019-12-02 6:12

Hi there would you mind letting me know which hosting company you’re working
with? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must
say this blog loads a lot quicker then most. Can you
recommend a good web hosting provider at a fair price? Cheers, I appreciate it!

Bitqt

2020-04-01 12:33

… [Trackback]…

[...] Find More on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

auto generated contents

2020-04-01 17:54

… [Trackback]…

[...] Read More Information here on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

uniccshop bazar

2020-04-04 1:29

… [Trackback]…

[...] Info to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

daftar rajaqq

2020-04-06 14:46

… [Trackback]…

[...] Info on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

dang ki m88

2020-04-09 1:50

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

buy vape oil

2020-04-14 7:59

… [Trackback]…

[...] Find More on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

m88cvf

2020-04-15 2:24

… [Trackback]…

[...] Find More Info here to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

uniccshop

2020-04-18 12:46

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

Buy Vyvanse Online

2020-04-19 15:05

… [Trackback]…

[...] Find More Information here on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

buy codeine cough syrup without prescription

2020-04-19 16:16

… [Trackback]…

[...] Read More Info here on that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

Buy Ketamin without prescription

2020-04-20 1:14

… [Trackback]…

[...] Information to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

Stiiizy

2020-04-20 1:36

… [Trackback]…

[...] Find More Info here to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

best stock trading algorithm,

2020-04-20 2:15

… [Trackback]…

[...] Read More here to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

bongdatructuyen online

2020-04-20 2:39

… [Trackback]…

[...] Read More on to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

ANDEN Corporation Company Limited

2020-04-20 13:07

… [Trackback]…

[...] Find More on to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

easy 1 up review

2020-04-22 6:56

… [Trackback]…

[...] Find More to that Topic: novum.lt/moteru-teise-rinktis [...]…

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.