Mažuma

2013-01-29

Labai nemėgstu, kai žmonės ant manęs parduotuvėje kosėja. Neprisidengę, net seilės tykšta. Juk taip nesunku kilstelėti ranką prie burnos.
Dar nepatinka, kai ateina į darbą sirgdami, tipo, “didvyriai”. Anoks čia didvyriškumas kolegas užkrėsti.
Kiti gi su temperatūrom, kosėdami ir mirdami eina į kiną, teatrą, parduotuvę. Mus kadaise toks su protu susipykęs vyriškis užkrėtė Druskininkuose.
Dar yra gudruolių, kurie nesupranta, kad sergant užkrečiama liga ir atėjus į polikliniką, reikėtų užsidėti kaukę. Juk ten yra ir nesergančių žmonių. O tie, kurie serga, nenori dar vieno brudo.
Tėveliai gi pateisina vaikus, kurie kosėja ant visų nesivaržydami. Jei per mažas prisidengti, nesunku juk uždengti jam burną patiems. Kiti slapta veda sergančius į darželį.

O labiausiai tai nemėgstu savęs, nes, eidama į polikliniką su kauke ant burnos, vis dar jaučiuosi kaip paskutinė idiotė. Nes manančių taip, kaip aš, yra mažuma.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 6

Jolanta

2013-01-30 10:40

Vakar į liftą įėjau su kauke ant burnos – reakcija lifte buvusių dviejų vyriškių dvejopa.
- Čia epidemija??? !!!!! (labai stipriai išsiplečia akys)
- Nieko Jums nepadės tas skudurėlis! Cha cha cha…

Net pati nepajutau, kaip nusitraukiau tą savo varganą kaukę, kad žmonių negasdinčiau ir nejuokinčiau…

Jolanta

2013-01-30 10:48

Poliklinikose darbuotojai galėtų dalinti eilėje laukiantiems kaukes ir dar paaiškinti, kam jų reikia (geriausiai aiškinti nelabai meiliai, nes tada nebus rezultato). Tačiau Lietuvoje nei kaukėms lėšų nėra, nei aiškinamajai veiklai. Nors vakar statistikos duomenyse radau įspūdingus skaičiukus: sveikatos apsaugai skiriama 7% BVP, t.y. 670 mlm Litų. Jei dar pridėti , kiek žmonės patys sumoka, tai kyla klausimas, kaip ir kur panaudojamos tos lėšos?

Burbanti

2013-01-30 13:43

Kad tos paprastos kaukės nelabai vertingos sveikam žmogui, mažai įrodymų, kad jos turi įtakos infekcijos plitimo stabdymui. Čia labiau praverstų respiratoriai, kurie ir brangesni, ir nelabai nešiojami yra. Aišku, sergantiesiems kaukę užsidėti nepamaišytų, nes ji vis tiek kažkiek sulaiko sekreto.
O mane pačią labiausiai piktina tėveliai, kurie su mažais vaikais laksto viešuoju transportu, atvažiuoja papramogauti į prekybos centrus, kur daug sergančiųjų, kai geriausia prevencija yra masinių vietų vengimas.. Ir dar erzina kai ligoninėse lankytojai, prieš nosį matydami įspėjimo apie karantiną lapus, vis tiek neša kelis kartus per dieną giminaičiams saldainius ir iki vakaro tupi ligoninėse lyg niekur nieko.

Dina

2013-02-11 17:04

O man, nežinau, kodėl čia taip, asmeniškai labai bjaurus kūnų kontaktas grūsty kažkokioj, kai su žmogum neturiu draugiško santykio. Ir lygiai taip pat bjauru, kai šalia per arti stovintis kvėpuoja, čiaudo, kosėja, šnypščia, pūkščia ir t.t. Bjauru taip, kad šiurpsta oda ir pradedu taip pykti, kad nebegaliu. Turėjau kolegę, kuri nesugebėdavo užsidengti kosėdama. Tai įpusėjus gripo epidemijos mėnesiui galvojau, kad nusmeigsiu. Tai va, mane tas kosėjimas atvira burna ir t.t. erzina ne tik praktiniais neužsikrėtimo sumetimais, bet ir šiaip – man labai šlykštu.

Laura

2013-02-11 17:22

Žinok, man lygiai tas pats :))

jolanta

2013-02-11 19:42

Ačiū, kad neakivaizdžiai paguodėt :) Maniau, kad aš viena taip maniakiškai bjauriuosi kosėjimais, čiaudėjimais… O jei pamatau, kad spjaudoma ant grindinio, tai net iš tolo apeinu tą vietą :)

Vis prisimenu savo bobutę, kuri neturėjo jokio išsilavinimo ir kryžiuku ant dokumentų pasirašinėjo, bet kaskart subardavo, jei mes, vaikai, kosėdavome neprisidengę. Ir mokė tai daryti į sulenktos rankos linkį…