Maisto prekės internetu

2008-08-20

Žinot, peržiūrėjus kelis šimtus lietuviškų internetinių parduotuvių, imi pastebėti, kad kažko jų būryje trūksta. Ir tą mintį visai neseniai išreiškė mano kolega: niekur negalime nusipirkti maisto. Ne picų ar vištienos su ryžiais, bet kiaušinių, makaronų, mėsos, grietinės.

Tas pats kolega siaubingai nemėgsta vaikščioti po parduotuves (išskyrus muzikos prekių), todėl visai mielai maisto nusipirktų internetu. Bet tokios galimybės Lietuvoje nėra. Visiškai neišnaudota niša. Žinoma, kelis internetinius bandymus pasiūlyti maisto radau, bet tai ne tokios parduotuvės, kokias aš įsivaizduoju, pvz., “Ocado“.

Pavyzdžiui, galima nusipirkti žuvies ir mėsos. Pažiūrėjus į nuotraukas ima varvėti seilės, bet… nepirkčiau. Nes neaišku kaip atsiskaityti, o kainos tokios pat, kaip paprastose parduotuvėse. Yra dar ekologiškų prekių parduotuvė. Žiūrėjau žiūrėjau aš į jos asortimentą, tada susiradau adresą, nuvažiavau ir nusipirkau giros bei lašinukų (pasakiškai skani tikra gira). Kodėl nepirkau internetu? Nes taip greičiau ir pigiau. Kam man mokėti už dvi prekes pristatymo mokestį?

O štai ir pati tikriausia maisto prekių parduotuvė internete. Bent jau atrodo iš pirmo žvilgsnio. Bet… jos paslaugos prieinamos tik vilniečiams, asortimentas mažas (nors yra ir pieno, ir kiaušinių, ir netgi higienos prekių), atsiskaityti automatizuota internetinės bankininkystės sistema neįmanoma, o ir šiaip – šiuo metu parduotuvė net neveikia.

Beje, pristatymo kainos joje tikrai kandžiojasi. Na, bent jau aš nenorėčiau prie 100 litų už maistą pridėti dar virš 20 Lt. Ir užsakymai priimami tik iki 17 val, o produktai pristatomi kitą dieną. Nesąmonė. Norėčiau maisto į namus kiaurą parą ir, būtų malonu, tą pačią dieną. Be to, ir atvežimo kaina galėtų būti 5-10 litų. Tiek galėčiau primokėti.

Kodėl maximos, iki ir rimi negali tuo užsiimti? Nereikėtų papildomų sandėlių ar derybų su tiekėjais, tik įvesti sistemą, kiek daugiau transporto ir žmonių. Suprantu, gal tai ir neapsimokėtų iš pradžių, nes ne tiek jau daug žmonių Lietuvoje pirktų maisto produktus internetu ir dar mokėtų už jų atvežimą. Ir aš šiaip sau nepirkčiau, nes visai mėgstu vaikščioti po parduotuves. Bet jei sirgčiau, sėdėčiau namie su mažu vaiku, būčiau pervargusi ar neturėčiau automobilio, turbūt susigundyčiau užsisakyti maisto produktų į namus. O kai kurie, kaip mano kolega, tai darytų netgi dažnai.

Kategorija: Internetas | Komentarų: 27

Vaidas

2008-08-20 9:01

Maxima ta linkme dirba. Teoriškai žada paleisti dar šiais metais. Bet žinant darbų mąsta labai abejoju.

unknown

2008-08-20 9:29

buvo dirbama ta linkme. veike superpetras.lt, maisto pirkimas ir pristatymas,,, taciau po metu, berods, uzsilenke,,, matomai nera tiek jau daug tu pirkeju. asmeniskai as, maisto internetu nepirkciau.

Eugenijus

2008-08-20 9:49

Pamenu prieš porą metų buvo paslauga, kai paskambinti ir užsakai prekes iš prekybos centrų – net dienraščiuose reklamavosi. Įtariu užsilenkė.
Iš esmės kurjeriui juk nesvarbu kiek tu perki ar pilną maišą už 100 Lt ar tik vieną batoną – kuro ir laiko sąnaudos panašios, todėl ir pristatymo mokestis aukštas.
Juk maisto prekių sektoriuje antkainiai nėra tokie aukšti.
Pirkdami picą už tą kainą į kurią įeina patalpų, administracijos, personalo išlaikymas smarkiai permokame, kai už ją mokame tiek pat su pristatymu į namus – juk nepasinaudojame pridėtinėmis vertėmis.

Eugenijus
youlikeit.lt

Vidmantas

2008-08-20 10:01

Laura, tik iliuzija, jog tau labai smarkiai pigiau nuvažiuoti su automobiliu per visą miestą ir pirkti fiziškai parduotuvėje negu užsisakyti internetu.

Laura

2008-08-20 10:31

Jei gyvenčiau užmiestyje, važiuoti apsipirkti man tikrai kainuotų brangiau ir užimtų daugiau laiko. Šiuo metu, kai gyvenu netoli didelių parduotuvių, man tai yra pigiau.

Jei nieko nekainuotų pristatymas į parduotuvę važiuočiau tik retkarčiais, maistą tikrai užsakinėčiau internetu. Nereikėtų tampyti maišų, stovėti eilėje.

drawgas » Blog Archive » Paskaitykime #2

2008-08-20 10:41

[...] EziukasSuKedais pasakoja apie Vilniaus Beverly Hills’ą. Novum, tuo tarpu aptaria maisto pirkimą internetu. [...]

efk0nas

2008-08-20 11:08

Aš jau gal pusantrų metų kaip perkuosi makaronus, padažus ir dar krūvą kitų dalykų internetu. Aišku, ne iš Lietuvos, pristatymas kol kas per 3 dienas, bet ir kokybė tokia, kokios jokioj Maksimoj niekada nerasi :)

Blondie

2008-08-20 11:50

neseniai Delfi skaičiau, kad Maxima rengiasi prekiauti internetu.

Šarūnas

2008-08-20 12:30

Maxima turėtų dar šiemet pasileisti tokią sistemą.

Jolanta

2008-08-20 13:35

Tokia paslauga gali kartais būti labai naudinga. O jeigu žmogus susilaužytų koją ar ranką ir negalėtų iki parduotvės nukakti? Gyvena vienas. Tai ką, badu mirti? Įdomu būtų sužinoti interneto adresiuką, kurį minėjo efkūnas ;)

Laura

2008-08-20 13:43

Skaičiau aš tą “Delfi” straipsniuką (http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=17985024&rsslink=true), bet labai jau jame mažai informacijos. Be to, irgi abejoju, ar sugebės Maxima šiais metais paleisti sistemą.

Alla

2008-08-20 14:54

man patinka ta idėja, kad žiemą susirgus už aišku neblogą antkainį už delivery visada gausiu maisto į namus… bet kaip dėl “tinka iki” datų ir daržovių kokybės? jie visada sukraus tau pačius blogiausius, kuriuos reikia kuo greičiau parduot ir produktus kurių galiojimo data greitu laiku pasibaigs. nepasitikiu.

scania

2008-08-20 19:18

Pirkti internetu irgi nuobodu. Čia aš spėju :)
O vat prenumeruoti maisto prekes dar ir labai norėčiau. Užsakei kiekį, laiką ir viskas, pienas, kiaušiniai, duona, makaronai patys eina namo :) Na, jei užsinorėsi ko ypatingo – eik pats į parduotuvę :)
Turbūt toks biznis parduotuvėms būtų parankesnis, nei atsitiktiniai užsakymai. Prekių ir maršrutų planavimas… :)

Laura

2008-08-20 19:46

Alla, aš irgi apie tai galvojau. Nors manau, kad parduotuvė turėtų suteikti kažkokias garantijas, kad prekė galios dar tam tikrą laiką.

DNR

2008-08-20 20:57

Nors jau esu šiame įraše paminėtas, pasikartosiu: man tokios parduotuvės labai reikia. Po truputį stengiuosi praktiškai viską pirkti internetu. Man taip patogiau. O dėl kasdienių maisto produktų pristatymo net pats tuo galvojau užsiimti, bet paskaičiavau, kad neapsimoka kol kas.

Adis

2008-08-21 14:19

Atsimenu, anskčiau buvo dar toks superpetras.lt – tu užsakai, tau superka ir atveža, bet atrodo, tik Kaune. Bet pagarba bent jau už pavadinimą :)

[Paskutiniai] skaitiniai #13 :: Karolis Pocius

2008-08-24 19:01

[...] Laura pastebėjo neblogą nišą elektroninių parduotuvių srityje. Ar kada teko užsisakyti maisto į namus internetu? [...]

aleksandras

2008-09-30 17:42

Is kur tokie duomenys kad maxima dirba ta linkme???

Logiskai mastant ir ziurint is mazmenines prekybos principu puses, jiems tai yra visiskai nenaudinga, kadangi tu pirksi tik ta ko tau reikia ir nepagriebsi papildomo sokolado zmonai, pampersu ar zaisliuko vaikui, cigareciu ir prezervatyvu sau. Todel bendros iplaukos nuo aukstesnes pajamas turincius piliecius nukris (kadangi paslauga naudosis uzimti ir dirbantys zmones), o kas siame pasaulyje gali atsisakyti turtingo pirkejo.

Pirma galvok o paskui rasyk! (arba argumentuok)

Laura

2008-09-30 19:34

Na, šiaip jau tikrai yra pasirodę pranešimai iš “Maximos” http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=17985024

Rytis

2009-01-20 16:57

http://www.pilnassaldytuvas.lt Pirmas ir vienintelis toks projektas Lietuvoje. Planuoja startuoti uz poros menesiu.

Madhouse

2009-02-26 18:08

hmm..idomiai cia ta situacija ka? maxima prades kupra lenkti pries vartotoja?:) nesitiki..

Vartotojas

2010-03-07 21:29

Dėl internetinės maisto prekių parduotuvės!

Noriu pasidalinti gerą naujieną. Nuo šių metų sausio mėnesio galima registruotis ir užsisakyti bet kokius maisto produktus internetu. Neteks gaišti brangaus laiko kelionei iki prekyviečių, renkant prekes, stovėti ilgose eilėse ir nešti sunkius krepšius namo. Svarbiausia, kad prekės tos pačios,kaip ir supermarketuose,o beveik visos kainos zemesnės ir pačiam eiti nereikia.
Negana to, sekantiems pirkimams kaupiasi nuolaida. Taip pat Jūms kaupiasi nuolaida ir nuo kitų zmonių pirkimų, kuriuos Jūs informavote apie šia galimybe. Minimalus prekių užsakymas yra 50 Lt.,atvežimo kaina 6,05 Lt. Įsigijus prekių už 105Lt., visoje Lietuvoje prekių pristatymas nemokamas. Tai yra, kuo didesne suma prekiu, tuo atvežimas pigesnis, nes nuolaidą galite dengti atvežimo kaštus.
Tai visiškai naujas projektas,kuris šiandien vygdomas jau visoje Lietuvoje.Šiandien prekes pristatomos per 2 darbo dienas Jūms patogiu laiku Vilniaus mieste ir per 3 darbo dienas visuose kituose miestuose.Asortimentas nuolat plečiamas,manome,kad greitai nustebinsime Jūs prekių įvairovę.Taip pat galite isigyti gyvunėliams skirto maisto produktu, higienos,prekiu kūdikiams, valymo priemoniu ir kt.
Taigi nelaikykit informacijos savyje – pasidalinkit su kitais!
Tai bus naudinga ir Jūms, ir Jūsu draugams.
Pabandykit – nieko neprarasit!

Registruokis adresu: http://family-oriented.lt/r/semion
Prisiregistravusiems :http://family-oriented.lt
Sėkmės Jums ir Jūsų šeimai.
Su pagarba
Family-oriented corporation, UAB administracija

Saras

2010-06-08 9:12

kiek zinau (nes draugas daro) kaune tj turetu startuoti eparduotuve su maisto produktais ir pristatymu ta pacia diena.Salygos priimtinos turetu buti daugumai.Pati svetaine bus kaip eshopas, todel lengva bus apsipirkti,bus imanomi keli atsiskaitymo budai ir net kortele gavus prekes.Ka cia pasakoju kai startuos ir pamatysit :)

rima

2011-10-10 10:30

ka tik atsidare nauja,labai kokybisku,originaliu portugalisku maisto prekiu parduotuve internete.Jokiu “made in china”su italiskais lipdukais,be konservantu,ekologiski ir aukstos kokybes aliejai,zyziai,kava,makaronai ir dar daugiau.Asortimentas nuolat pleciamas,dar pati pradzia.Yra posakis:esi tai ka valgai,todel man ten sava,uzeikit apsidairyt,o gal ir patiks:www.portugalijosskonis.lt, SKANAUS :)

Andrius

2012-02-10 13:19

https://adobeformscentral.com/?f=Da3Fue1kHb1lQJoer1DOgg – nepakartojamo skonio šamai. kiek žinau ateityje planuoja pristatymus ir į namus.

Mažvydas

2018-02-26 11:14

Nors straipsnis pakankamai senas, tačiau palieku nuoroda internetinės maisto, buities, kanceliarinių prekių parduotuvės. Sąlygos tikrai palankios klientui. Nėra minimalaus krepšelio, pristatymo mokestis visad išlieka minimalus (visoje Lietuvoje), prekes atrenkame maksimaliai kokybiškas.
http://www.prekypolis.lt

Almantas Rakeckas

2019-04-18 11:49

2019 metai. Vis dar nėra kaip apipirkti artimuosius, gyvenančius lietuvoje, maisto produktais. Vilnius, Kaunas, Klaipėda -yra vienas kitas variantas. Pvz mano atveju Tauragė, ir į čia niekas neveža. Prieš kelis metus buvau radęs, lyg zzz.lt, bet užsilenkė dėl tam tikrų lietuviškų priežasčių. Aš suprantu, kad lietuvoj lėčiau naujovės ir patogūs dalykai atsiranda, bet kad tokio dalyko reiktų laukti keletą dešimtmečių, jau ne kažką. Ta prasme kodėl tokio dalyko maxima negalėtų daryti. Parduotuvių tiek daug iš kurių galėtų vežioti. Kiek yra senyvo amžiaus žmonių, vos paeinančių, kurious kažkas iš artimųjų galėtų apipirkinėti. Gi ir pirkimai išaugtų, nes dabar gi močiutės perka tik tiek kiek gali pavežti su tais savo vežimukais/krepšiais ant ratų. Pilna žmonių užsienyje, kurie norėtų kad tokia paslauga būtų lietuvoje, ir pirkiniams tikrai nemažai išleistų.