Lloyd Jones “Perduokite pasaulį man”

2013-08-16

Įtariu, kad man prasidėjo ne neskaitadieniai, bet nuobodadieniai. Skaityti norisi, bet viskas taip nuobodu! Kad ir ši knyga. Šio autoriaus žymiojo “Pono Pipo” neskaičiau, bet tikėjausi, kad ir ši bus neprasta. Tuo labiau, kad man patinka fragmentiški pasakojimai. Deja, nusivyliau.

Lloyd Jones “Perduokite pasaulį man”

Pasakotojai. Visa knyga susideda iš trumpučių pasakojimų. Jie rašo apie juodaodės nelegalės moters kelionę į Berlyną. Tikrai ne visi pasakojimai buvo įdomūs, be to, kartais nebesurišdavau galų dėl praleistų įvykių. Labiausiai man patiko paskutiniai – ilgieji, kurie skamba iš pagrindinių veikėjų lūpų, taip pat ir pačios moters. Pasirodo gi, kad ji sėdi kalėjime ir visi tie pasakotojai yra liudininkai, o istorijos – liudijimai. Todėl skaitant moters pasakojimą buvo įdomu palyginti jį su kitomis istorijomis. Iš tiesų tai tik šioje vietoje galų gale knyga man pasirodė įdomi. Bet ne toks kantrus skaitytojas iki pabaigos gali ir neprieiti.

Priežastis. Moteris į Berlyną keliauja atsiimti savo sūnaus, kurį iš jos pavogė vos gimusį. Istorija gana tikroviška, įtariu, pasitaikiusi ne kartą ir realybėje. Juk nėra sunku užsieniečiui susukti galvą naiviai tarnaitei Afrikos viešbutyje. Tuo labiau, kad moteris tikrai vištelė. Ir naudojasi savo kūnu kai tik to prireikia. Nepateisinu visų tų vyrų knygoje, ypač sunkvežimio vairuotojo, bet kažkodėl nepateisinu ir jos. Na, suprantu, viskas dėl sūnaus, bet tas jos naivumas mane labai labai erzino.

P.S. Tai ne iš tų knygų, kurias norėčiau turėti lentynoje, bet gal kam nors jos reikia?

Vertinu 6/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0