Lee Child “Vienas šūvis”

2013-10-15

Pripratau prie skandinaviškų detektyvų, kitokius skaityti jau pasidarė keistoka. “Vienas šūvis” pilnas detalių ir tikslių tyrimų kaip iš CSI serialų, o psichologijos mažai. Bet knyga vis tiek labai patiko.

Lee Child “Vienas šūvis”

Eiliškumas. Lee Child’as parašė apie Džeką Ričerį 17 knygų. Spėkit, kelintoji yra šita? Nugi tikrai neverta naiviai tikėtis, kad pirma. Ogi 9-toji. Pirmą ir septintą(!) kadaise yra išleidusi “Jotema”. Kad “Obuolys” išleido tik šią, dar aišku – pagal ją pastatytas filmas. Bet kodėl prieš tai buvo išleista pirma ir septinta, niekaip nesuprantu. Jos geresnės už kitas ar kaip? Matau, kad eiliškumas serijoje nėra labai svarbus. Bet vis tiek būtų maloniau skaityti iš eilės. Ir, manau, ne man vienai.

Ričeris. Iš pradžių įsivaizdavau jį vienaip. Po to prisiminiau, kad filme vaidina T. Cruise’as (ant viršelio irgi jis) ir vaizduotė baigėsi. Šiaip ar taip, pagal aprašymą šiam aktoriui iki Ričerio dar labai toli. Ai, bet vaidina gerai, tai koks gi skirtumas :) Šiaip man tas buvęs karo policininkas pasirodė žiaurokas. Be to, kilo daug klausimų – kodėl jis gyvena keliaudamas, kodėl nenori būti pasiekiamas? Nors jis smarkiai neišlaidauja, bet iš kur gauna pinigų? Tie keli trumpi paaiškinimai man nepasakė nieko. Vėl imu galvoti, kad knygas geriau skaityti (ir leisti) iš eilės.

Byla. Tokia visai kaip iš kokio amerikietiško kriminalinio serialo. Išmetus Ričerį, pokalbius ir kai kurias detalas, tyrimą būtų galima parodyti per valandą. Nužudyti 5 žmonės, palikta pilna įkalčių, snaiperis rastas, bet kažkas vis tiek ne taip. Istorija įtraukia, Ričeris man patiko, todėl mielai paskaityčiau dar :)

Vertinu 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 3

jolanta

2013-10-15 19:02

Tinkamas romanas ekranizacijai, nes skaitant sukosi galvoje tikras filmas. Man pasisekė, nes filmo nebuvau mačiusi. Bent jau man geriau, kai pati kuriu vaizdus.. Diskusija apie tai čia kartą jau buvo :)
Prшtariu – puikus detektyvas!

Laura

2013-10-15 21:42

Filmo ir aš dar nemačiau, bet turbūt pasižiūrėsiu :)

shiny

2013-10-15 23:47

Pažiūrėjus filmą susidomėjau, skaičiau nuo pirmos tai viskas aišku. Tik labai juokinga kad cruise vaidina reacherį, nes visiška priešingybė – blondinas, aukštas ir pečiuitas ((: o šiaip įtraukia, net nežinau kodėl