Lauren Oliver “Delirium”

2014-04-30

Šitą paauglišką knygą pasiėmiau skaityti iš esmės vien dėl to, kad galvojau turinti visas tris dalis. Pasirodo, neturiu! O taip norėjosi dar :( Bet va, bėda ta, kad viskam nusėdus, jau nebežinau, ar atsiversiu kitas dalis, kai jas turėsiu :)

Lauren Oliver “Delirium”

Meilės liga. Labai daug ką pasakoti apie knygą nėra ko – tiesiog eilinė fantastinė paauglių meilės istorija. Gerai, kad bent jau vyresnių paauglių (18 m.), tai daugumos nesąmonių buvo išvengta. Esmė ta, kad futuristinėje JAV meilė buvo pripažinta kaip liga – meilės karštinė. Ją išmokta gydyti lendant į žmogaus smegenis, bet pasekmės tokios, kad iš tiesų nelieka bet kokių stipresnių emocijų. Taigi, sulaukę pilnametystės žmonės įvertinami, išgydomi, suporuojami, gyvena savo paprastą robotišką gyvenimą ir labai gailisi tų, kurie dar yra neišgydyti ir dėl to labai nelaimingi.

Visa kita. Aišku, yra ir pasipriešinimo judėjimas anapus miestų sienų, yra įsiskverbusių į sistemą. Pagrindinė veikėja, kuri išgydyta bus tik po kelių mėnesių, suserga ta baisia liga ir yra neatleistinai laiminga su savo taip pat neišgydytu draugu. Šiaip jau visa istorijos eiga, visuomenės struktūra ir visa kita labai panašu į “Bado žaidynes”, tik parašyta ne taip įtraukiančiai. Kiek žinau, bus ten ir meilės trikampis, ir kovos sus sistema. Šiaip jau idėja nebloga ir truputį šiurpinanti – nenorėčiau gyventi tokioje visuomenėje.

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 6

Salomėja

2014-04-30 14:27

Pasižiūrėjau savo klodus, pas mane yra visos trys dalys. Tai jei reikia, sakyk.

Laura

2014-04-30 14:35

Tai va aš buvau įsitikinusi, kad irgi turiu :/ Bet neturiu. Ir nerandu :) Būtų faina, jei duotum – pabaigus labai rimtą knygą bus gera pertrauka :)

Jolanta

2014-04-30 16:05

Kokia buvo ta labai rimta knyga? Badauju :)

Laura

2014-04-30 17:15

Nebuvo, o yra ir ji elektroninė :) “Šindlerio sąrašas”

Jolanta

2014-04-30 17:36

Mačiau filmą :(

calvin klein outlet

2019-11-18 15:33

After examine a few of the blog posts in your web site now, and I really like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and will probably be checking again soon. Pls try my web page as well and let me know what you think.