Lars Kepler “Hipnotizuotojas”

2012-07-05

Pagalvojau, kad kuo daugiau skaitau, tuo sunkiau man įtikti. O skaitau tai daug. Galvoju net vėl pradėt aprašinėti, nes tiek knygų užmarštin nueina… Paskui kas nors klausia “skaitei?”, o aš lyg ir prisimenu viršelį, bet turinio tai nė per kur. O ir šiaip, apleidau Novum visiškai, nes ir be blogo veiklos per akis. Todėl galvoju, kad jei prisiversiu rašyti bent trumpai apie knygas, gal kils noras rašyti ir apie kitus dalykus. Visgi, smegenis mankština ne tik skaitymas, bet ir rašymas :) Taigi, pradedu nuo paskutinės perskaitytos:

Lars Kepler “Hipnotizuotojas”

Tiesą sakant, tikėjausi kažko daugiau. Gal daugiau hipnozės, kažkokios mistikos, o gavau tiesiog trilerį, kuris, kaip trileriui ir dera, įtraukė. Bet net tiek, kad negalėčiau atsiplėšti. Perskaičius daugiau nei pusė knygos supratau, kas pagrobėjas, o dvi istorijos (šeimos išžudymas ir hipnotizuotojo sūnaus pagrobimas) man kažkaip nelabai ir rišasi. Net nėra aišku, ar tikrai antrąjį įvykį išprovokavo hipnotizuotojo sulaužytas pažadas daugiau praktika nebeužsiimti.

Pliusai ir minusai. Pliusas už tai, kad knygoje daug tikroviškumo, pvz., kaip situacija netyčia susiklosto taip, kad žmona ima įtarti vyrą turint meilužę, nors tas jos neturi, bet iš pykčio pasako, kad turi. Žodžiu, linksma :) Dar vienas pliusas už šiurpą keliančius kankinimų aprašymus. O vat to balagano su skęstančiais autobusais pabaigoje galėjo ir nebūti, iškart primena holivudinį filmą.

Antra dalis? Pabaiga šiek tiek tokia, kad norisi antros dalies: “Hipnotizuotojas. Po 10 metų” ar kažko panašaus, nes liko neišspręstų psichologinių bėdų.

Silkė. Labai ji ten skaniai aprašoma, ta nuostabi suomiška silkė. Nežinau, gal aprašymas įtaigus, o gal valgyt tuo metu tiesiog norėjau, bet jau susiradau receptų ir turbūt eisiu pirkt silkės artimiausiu metu :D

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Jolanta

2012-07-05 23:52

Na kągi, skaitysiu :) (Kur čia tuos kablelius dėti tokiame trumpame sakinyje? Siaubas, anksčiau tokių klausimų nekildavo. Išvada: reikia daugiau skaityti ir rašyti ne SMS , o knygų:) )

Laura

2012-07-06 9:57

Na, ką gi, skaitysiu :) Ir “ką gi” atskirai :))

Donatas Noreika

2012-07-07 9:39

Malonu, kad vėl rašai. Man irgi buvo sunku sugrįžti blogą rašyti, bet kai pradėjau – nebegaliu sustoti :)

Laura

2012-07-07 10:19

Pastebėjau, Donatai :D Bet iš tikrųjų svarbu truputį save paspausti.

Lukas

2016-01-13 20:55

O kur pačiam gale dingo Josefas?