Labas, padaryk man kavos

2009-12-10

Kai kurių įmonių šefams net nereikia taip sakyti. Jie tik pasisveikina, o administratorė jau eina kaisti virdulio ar jungti kavos aparato. Ir pas mus taip (kalbu apie patį aukščiausią šefą), ir vyro darbe taip. Ir turbūt daug kur taip, nesvarbu, tau dirba 100 ar 15 žmonių.

Svarstėm vieną kartą: ar kavos/arbatos nedarymas pačiam yra statuso parodymas? Įsivaizduoju save dabar kaip didelę šefę. Nugi gėda būtų prašyti administratorės ar sekretorės, kad man gerti atneštų. Juk rankas ir kojas turiu, o laiko irgi daug neužima. Be to, šalia virdulio su kolegomis galima pasišnekučiuoti.

Aš dar suprantu, kai turi priimti svečius. Tada gal ir negali lakstyti su kavos puodukais pirmyn atgal, nes reikia sėdėti, kalbėtis ir gražiai šypsotis. Nors ir toks palakstymas būtų labai šeimininkiškas ir tarsi sakytų: “jauskitės kaip namuose, aš čia šeimininkas”.

Su kolege apsvarstėm šiandien galimą Kalėdų dovaną šefų šefui. Tai būtų asmeninis virdulys ir puodelis su užrašu “Pasidaryk pats”. :)

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 14

Edvardas

2009-12-10 16:22

Jei viršininkas pasikėlęs ar šiaip nesupratingas, tai po to galit gauti lapuką su pasiūlymu susirasti naują darbą. :)

Nors šiaip idėjai pritariu, kad kavos darymas nėra jau toks sudėtingas procesas, kad nebūtų galima atlikti pačiam. :)

Salomėja

2009-12-10 17:22

Edvardai, šiais laikais tokių lapukų niekas paprastai nemėto :) Ypač tie, kurie pasimokė, kad ne tokia jau ir ilga ta eilė, kuri už durų rikiuojasi darbo norėdama :)
Tik, Laura, manau šitas šefas lieptų permaketuot puodelį, pakeist tinkamesniu šūkiu ar pan:))

Dali.us

2009-12-10 18:44

O tu kadanors susimastei, kad zmones i darba ateina dierbti.. o ne pasisnekuciuoti su kolegomis ? (nesvarbu prie virdulio ar shiaip ?)

Arba kada nors palyginai, kiek verta sefu sefo darbo valanda ir kiek administratores (sekretutkos) ?

Ziurint is apacios i virshu.. daznai atrodo kad sefas pasikeles, bet gal jo gyvenimo tempas zenkliai intensyvesnis nei tu.. kurie apacioje prie virdulio snekuciuojas ?

Nieko asmenisko, tik mano nuomone tamstos poziuris per siauras.

Adis

2009-12-10 19:43

“Svarstėm vieną kartą: ar kavos/arbatos nedarymas pačiam yra statuso parodymas? ”

Tikrai taip.

Jolanta

2009-12-10 20:09

Tenka retkarčiais darbo reikalais lankytis pas Vokietijos ambasadarių.Gėrimus į pokalbių kambarį atneša ambasadoriaus asistentė-sekretorė(taip oficialiai tos pareigos vadinasi). Bet į puodelius kavą ar arbatą įpila pats ambasadorius. Ir tai yra būtent svetingumo parodymas.
Žinoma, tai yra kiek kitokia situacija. Nesakau, kad shefas turi “aptarnauti” darbuotojus:) Bet retas aukšto rango viršininkas pats papilstytų kavą savo dalykiniams svečiams. Manau, kad dauguma bijo, jog “karūna” gali nukristi. Tik tokie, deja, jokios karūnos net neturi.

Tiesa, buvo ir toks ambasadorius, kuris nei piršto nepajudindavo…Bet jis kitoks ir buvo:)

Salomėja

2009-12-10 20:49

Dali.us, tai jei jau šefų šefas toks jau svarbus ir brangus tai nereikia ir laiko gaišti kavą maukiant. Dirbt į darbą einama, o ne kavos gert gi. Nepamirškim, kad ne apie svečių apsilankymo metą kalbama, o apie kasrytinį “labas,…”.

Dali.us

2009-12-10 21:28

Salomėja: pilnai sutinku, kad Lietuviski kavos gerimo darbe ritualai yra nesusipratimas (laiko gaisimas ir t.t.). O kava ir darbas gali buti labai susije :) As pats negaliu dirbti.. jei bent 1/2 litro kavos (arba stiprios arbatos) neisgeriu. Tiesa.. kolkas stoviu ant vieno zemiausiu karjieros laipteliu.. taigi virti tenka paciam :D

Bet vistiek nematau problemos, kad aptarnaujantis personalas (sekretores, administratores, etc.) kava ruosia. Tai darbo dalis, nors ir neirasyta i sutarti.

Salomėja

2009-12-10 22:27

A matai, aš tai iš vis nedirbu, bet beveik kiekvieną rytą kavos gaunu. Tai sakyčiau neblogai.
Tik nesutinku su tuo, kad kavos darymas yra darbo dalis. Po to tie patys šefai pyksta – kodėl sutartis neparuošta, kodėl dar ten nepaskambinai, kodėl mano sūnaus 1000 puslapių konspektų dar nenukopijavai ir t.t. Dar asmeninės sekretorės tai tiek to… Na kai šefas turi sekretorę, bet kai yra viena administratorė visai kontorai, kurioje dirba daug žmonių, tai manau, kad ir be kavos yra ką veikti.

Gabija

2009-12-10 23:29

Užkvipo valstybinių įstaigų koridoriais

PinkCity

2009-12-11 10:21

Gabija, valstybinių įstaigų?! Juk visur (na gerai, beveik visur) taip!
Mano paskutinėje darbovietėje buvo tas kavos aparatas, kur simboliškus 20ct įmetus kava pati pasidarydavo ir pribėgdavo į puodelį, kavos aparatas stovėjo visai šalia generalinio kabineto, bet vis viena administratorė turėdavo ateiti iš kito aukšto, kad padarytų jam kavos! T.y. įmestų centus ir atneštų kelis metrus puodelį su gėrimu. Ne absurdas?

bastard

2009-12-11 20:12

pas mus darbe stovi idustrinis kavos darymo apratas, kuris automatiskai sumala pupeles ir daro espresso, latte, capuccino ir ivairias ju atmainas. kiekvienas gali pasidaryti kava pats, tame tarpe ir sefai ir ju sveciai. kavos darymas neieina i sekretoriu pareigas :)

ZD

2009-12-11 20:56

Oho. Gal cia lietuviska tradicija tokia?

Mano darbe JK kiekvienas darantis arbata/kava darydavo ja VISIEMS norintiems. Na tiesiog atsistoji ir klausi – kam arbatos? Susirenki puodelius. Padarai pagal instrukcijas pakabintas virtuvelej (kiekvienas su savais stiprumo/saldumo pageidavimais). Tas pats galioja ir direktoriui, nors kalba eina apie rimtos istaigos rimta direktoriu. Vienintele isimtis, kaip jau buvo rasyta, jei jis priimdavo svecius, tada sekretore atnesa jam ir sveciams gerimus, kitu atveju direktorius isinorejes arbatos eidavo rinkt puodeliu :)) Lygios teises :))

Deividas

2009-12-12 10:02

dar džiaukitės, kad iš aparato ne per prasta, kai pradėsit žiema vaikščioti į starbucks, tada galėsit keiktis :))

Gabija

2009-12-12 17:57

PinkCity, na, teoriškai įsivaizduoju kad taip būna, bet praktiškai su tuo susidūriau tik visokiose įstaigose. Visur ten, kur dirbau, kavą verdiesi sau, ir kitam išverdi. Na, gal asmeninė sekretorė tik kavą gen. dr. virdavo vienoje labai valstybinėje įstaigoje, katroje esu dirbus. Bet visiems kitiems – tikrai ne.