Kodėl blogų nerašo žurnalistai?

2007-04-05

Vakar ėmiau interviu iš Liutauro Ulevičiaus. Kalbėjomės pilietinės žurnalistikos internete tema: apie blogus, blogerius, jų teises, pareigas ir kompetenciją. Visgi įdomi mintis kilo jau pabaigus oficialųjį interviu: kodėl blogus rašo dažniausiai PR atstovai?

Anot L. Ulevičiaus (jis irgi, beje, PR specialistas), norint rašyti blogą, pirmiausia reikia mokėti tą daryti. „Būtų labai įdomus ir šaltkalvio blogas, bet jam kiltų klausimas, ar žodį rašyti su „e“ ar „ę“ ir viskas tuo užsibaigtų. Plunksną reikia mokėti valdyti“, – sakė L. Ulevičius. Šiai minčiai pritariu. Be to, niekam ir nebūtų malonu skaityti tekstą, kuriame pilna gramatinių klaidų. O man akį rėžia net ir skyryba.

Iškėliau klausimą, kodėl blogų tuomet nerašo žurnalistai? „Jiems turbūt iki gyvo kaulo įgrisęs tas rašymas“, – sugalvojo L. Ulevičius. Iš tiesų, žurnalistų blogų nėra daug. Žinau Viliaus Mackonio, tačiau… jis ne tik žurnalistas, bet ir PR atstovas tuo pačiu.

Žurnalistams blogo rašymas – ne vien įgrisimo, bet ir etikos klausimas. Pati dirbdama žurnaliste negaliu per daug prieštarauti savo darbovietės politikai ar kritikuoti ją savo bloge – tai būtų neetiška. Girti – nuobodu ir kels skaitytojų panieką. Žurnalistas turi mokėti laviruoti tarp savo asmeninės nuomonės ir darbovietės politikos. Mano universiteto kolega turi savo blogą apie blogus, kur kritikuoja kitus. Bet, žinoma, ne savo darbovietę.

Gali būti, kad kai kurie žurnalistai slepiasi. Toks slapukas, pavyzdžiui, yra “Dievų žiniasklaida“, nors man sakė, kad tai irgi PR žmogus. Nors apie žiniasklaidą rašo taikliai.

Kai kurios žiniasklaidos priemonės tą žurnalistų problemą išsprendžia redakciniais blogais, kuriuose leidžia žurnalistams išsilieti – tai „Verslo žinios“, „Alfa.lt“. Juk dabar savo blogą nori turėti kiekvienas, taigi sukuri darbuotojams vieną bendrą ir ramu. Gal ir gera idėja: žurnalistas „nuleidžia garą“ ir neapkalbinėja už akių, o tinklalapio lankomumas didėja, nes skaitytojai tikisi sulaukti ir pikantiškų naujienų iš redakcijos gyvenimo.

Kategorija: VIP | Komentarų: 3

Antoska

2007-04-05 13:54

Man tai rodos kad zurnalistai per daug uzimti zmones kad uzsiimtu tokiai niekais

Mackonis

2007-05-24 12:55

Manau, Liutauras pataikė į dešimtuką. Kai dirbau žiniasklaidoje, rašymas buvo tiek daėdęs, kad prie kompo sėsti po darbo atrodė savižudybė.

Laura

2007-05-24 22:41

Na, man kol kas neatrodo savizudybe… Idomu pasakyti tai, ka nori. Nors laisve suteikiama ir redakcijoje nemaza, visgi cia nebijau ir radikaliu minciu issakyti :)

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.