Knygos internetu

2009-08-20

Perkate knygas internetu? Aš kažkada bandžiau, bet vien dėl to, kad gavau nemažą nuolaidą. O šiaip skaičiavau ir vienaip, ir kitaip – per brangu. Nuo kiekvienos knygos sutaupysiu po litą-du, o pristatymo mokestis visą tą nuolaidą suvalgys.

Be to, apsilankymas knygyne man yra toks pats malonumas, kaip skaityti popierinę knygą, o ne skaitmeninę. Taip, čia viena iš tų mažyčių manijų, kurias sau leidžiu. Knygos internete turėtų arba kainuoti gerokai pigiau (na, bent jau minus 5-6 litai nuo kiekvienos) arba būti nemokamai pristatomos, kad sau tai leisčiau. Nors turbūt vis tiek eičiau į paprastą knygyną jų pavartyti, o po to jau užsakinėčiau.

Knyga, pirkta internete yra Peter Hoeg “Tylioji mergaitė. Geriausia iš mano Hoeg’o skaitytų knygų. Gal todėl, kad pagrindinis veikėjas kažkuo panašus į mane. Arba aš panaši į jį – viską turiu būtinai padaryti pati. Knyga niūroka, daug metaforų, sunkių dialogų bet labai patiko.

Kita Peter Hoeg knyga – Moteris ir beždžionė nebuvo tokia gera. Bet stilius tas pats, todėl nepatikti man ji tiesiog negalėjo. Psichologijos-socialinių santykių-mokslinės fantastikos mišinį Hoeg’as derina idealiai. O šitoje dar ir šis tas naujo – zoofilija. Nors šitas žodis gal ir per grubus :)

Nespręsk apie knygą pagal jos viršelį – šitas posakis knygai Gail Sidonie Sobat “Marijos knyga tinka idealiai ir pažodžiui. Nu bet ir parašyk tu man tokią gerą knygą su tokiu viršeliu, kuris niekada nesugundytų jos pirkti :) Arba tas viršelis yra labai gera ironijos dozė. Nes Marija šitoje knygoje tai ta pati, tik visai kitokia. Ir istorija tokia įtikinanti, kad net juokas ima. Rekomenduoju visiems, kurie nėra fanatiškai tikintys.

Edna O’Brien “Vakaro šviesa – antra šios autorės skaityta knyga. Vaikystėje skaičiau jos novelių rinkinį, dabar išleistą kaip “Kaimo mergaičių trilogija” (atrodo :) ), tai iki šiol prisimenu. Bet šita knyga gerokai rimtesnė. Motinos ir dukros santykius turbūt sunku pavaizduoti lengvai, ypač tokius komplikuotus. Bet iš esmės vertinu teigiamai.

Christina Jones “Gal ir ne juokai… tad gerai pagalvokite, ko norėti… – knyga iš minkštaviršelinių skaitalų vasarai serijos. Gerai sueina tarpuose tarp rimtesnės grožinės literatūros, bet jau lėkštumas tai neišpasakytas :) Toks kaip holivudinės romantinės komedijos scenarijus: buvo vieniša moteris, ėmė gaminti magiškus valgius ir susitvarkė visas gyvenimas. Vat, kaip puiku.

Ian Caldwell, Dustin Thomason “Ketverto taisyklė – rašė rašė jaunieji amerikiečiai savo pirmą romaną, sudėjo į jį turbūt viską, ką žino, priedo visą savo studentiškos gyvenimo patirtį ir net nepastebėjo, kad neįdomi knyga gavosi. Beveik 500 puslapių apie maniakišką šifravimą net ir D. Browno gerbėjams gali būti per daug.

Aš prisipažinsiu, bet tikrai nesupratau Antonio Soler’o knygos Anglų kelias. Pirmiausia, tai pavadinimą buvau perskaičiusi “AngELų kelias” ir niekaip nesusiejau jo su knyga, tada nesupratau esmės ir prasmės ir visai nesupratau, ką ir kodėl jaučia veikėjai. Gal buvau per mažai įsigilinusi, bet bendras įspūdis ją perskaičius yra nekoks. T.y. visiškai joks.

O štai David Bienkowski “Nieko yra viena geresnių pastaruoju metu skaitytų knygų. Jei imsitės skaityti ir truputėlį užknis lenkiški keiksmažodžiai, vis tiek būtinai perskaitykite viską iki paskutinio sakinio. Nes jis gali prajuokinti iki ašarų, iš tikrųjų. O šiaip knyga, nors ir apie Lenkiją, labai tinka ir Lietuvai. Kapitalistinis smegenų plovimas, tualetinio popieriaus ir kepurės snapelio standartai… Patiks :)

Jau kažkur minėjau, kad Johno Irvingo “Naujojo Hampšyro viešbutis yra antra arba gal net pirma labiausiai patikusi jo knyga. O perskaičiusi esu visas lietuvių kalba. Knyga labai irvingiška, su visais jam būdingais atributais: Viena, meškomis, prostitutėmis, sportu ir kt. Suvalgiau greitai ir skaniai. Beje, radau labai juokingą lentelę apie Irvingo knygų tematiką (pasukit žemyn).

Tahir Shah “Kalifo rūmai: metai Kasablankoje kaip pradėjau skaityti, taip ir nesustojau. Taip gražiai ir juokingai mokėti papasakoti apie svetimą šalį, paminint visas jos gėrybes ir blogybes, sugeba tikrai ne kiekvienas. Skaičiau ir norėjau, kad nesibaigtų. Bet į Maroką gyventi nevažiuočiau. Mane per daug užknistų jų darbo stilius, kuris čia ir aprašytas.

Adrian Mathews “Vaistininko namai – kaip galima šitiek daug parašyti apie visišką nieką? Nusivyliau knyga. Skaičiau skaičiau, o perskaičiusi supratau, kad buvo neįdomu. Apie neva niekam nežinomą pirmąją pasaulyje nuotrauką, sukurtą gerokai anksčiau nei visi mano, galima buvo parašyti ir trumpesnį romaną. Ir gal net visai ne tokio stiliaus.

Kategorija: Knygos, Skaitymai | Komentarų: 7

ewal

2009-08-20 16:47

perku internete knygas, jeigu noriu skaityti originalo (anglų) kalba. dar knygas apie kompus. nes angliškų lietuvoj nėra, o lietuviški vertimai – kažkokia bjaurybė. perku iš amazon.com, global.ebay.com.

Salomėja

2009-08-20 17:45

Įspėjau dėl “Ketverto taisyklės” :). Išleista seniai, kai tik prasidėjo tie trileriai, gundė… …ir nuvylė, dėl to, kad užuot “palaikę” intrigą – sukūrė nuobodžią istoriją.
O tą “Nieko” reiks matyt pasiskolint:).
Apie “Marijos knygą” tai vienam garsiam forume skaičiau pasipiktinimą, atseit, kaip taip galima šaipytis iš to kas žmonėm šventa. Ale pašaipos tai nemačiau. Gera, sūnui ir šiaip visai šeimai atsidavusi moteris. Su žmogiškais jausmais (kad ir prisirišimas prie nemylimo vyro). Tik, kad mažiau fantazijų nei biblijoj, bei sąmokslo teorijų nei “davinčiokoduose”, tai dar labiau įtikina.

Laura

2009-08-20 18:27

Nu matyt visi pagal viršelį istorijos tikėjosi :)

ežiukai

2009-08-20 21:09

Internetu užsisakinėti apsimoka, tik kai užsisakinėji labai daug, arba kai kokios akcijos vyksta… Jop, bet į knygyną eiti maloniau… mmmm spaustuvės dažų kvapas…

g12

2009-08-20 22:36

O aš vis neprisiruošiu. Jau turiu sąrašiuką ką pirksiu internetu, bet… Rytoj :)

Saulius

2009-08-22 8:31

Ooo, seniai guli pas mane toks sąrašas. Dėkui, kad priminei, reiks užsiimti užsakymu :)

Alba

2011-06-29 15:31

Na tikrai puiki lentelė apie Irvingo knygų tematiką!
Knygas internetu užsisakinėju nedažnai, bet esu patenkinta. Kartais pavyksta visai pigiai nusipirkti kokią labai gerą knygą.