Kava. Empatija. Klausimai.

2012-07-15

Kai mama užmiega vėlai vėlai, o sūnus sugalvoja atsibusti 7 val. ryto, tada mamai, kuri paprastai kavos negeria, tenka griebtis šito šiaudo. Po pusės puoduko mama pasijunta įprastai ir gali vėl normaliai dirbti savo darbą – būti labai kantri, atidžiai viską stebėti, žaisti gaudynių, slėpynių ir visokių ten birbynių, labai daug kalbėti nesulaukdama atsakymų ir dar visu tuo procesu džiaugtis.

Žodžiu, pasaka apie mane baigiasi tuo, kad išgėriau kitą pusę puoduko ir mano kraujospūdis nuo aukštesnės nei normali riba (kas man yra įprasta) pakilo iki per aukštos ir buvo nelabai smagu. Nes šiaip jau įprasta mano savijauta yra tokia, kaip kitų žmonių, išgėrusių rytinį puoduką kavos. Gerai jaučiatės, energingai, norite kažką nuveikti, ar ne? Tai va aš taip jaučiuosi beveik nuolat (nepavydėkit, minusas tas, kad kitų žmonių lėtumas labai erzina. Ir, kadangi mano organizmas dirba greitai, bijau, kad greičiau ir suges).

O tada pagalvojau, kad kai rytinio kavos puodelio vergai atsibunda, tai kaip jie jaučiasi? Taip, kaip aš, po kelių valandų miego pažadinta 7 val. ryto? Užklausiau to Facebook’e ir sulaukiau teigiamų atsakymų. Siaubas! Tai labai labai labai… nemalonu. Jaučiausi kaip zombis!

Pirmą kartą pasijutau suvokusi, kodėl kiti vos nubudę sako “man reikia kavos”, o jau po kavos “labas rytas”. Užjaučiu.

Nepaisant užuojautos, dar pagalvojau, ar jums ryte būtų bloga, jeigu nebūtumėt pripratę prie kavos? Pažįstu žmonių, kurių įprastas kraujospūdis yra labai žemas. Ligoninėje teko patirti ir šitą būseną – galvojau, kad mirsiu. Jų poreikį suprantu. O tie, kurie tokiais sutrikimais nesiskundžia? Kam ta kava? Tam pačiam, kam ir alkoholis alkoholikui, nikotinas rūkaliui ir narkotikai narkomanui?

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 7

Salomėja

2012-07-16 9:13

Tam pačiam kaip ir bulvės prie šaltibarčių, ar pomidorų padažas prie šašlyko :) ar kai kuriems žmonėms – cukrus į arbatą. Maloni tradicija. Jei tenka keltis labai labai anksti, tai niekas nelenda, net kava. :)

Laura

2012-07-16 9:23

Pažįstų žmonių, kurie gali ištverti be bulvių prie šaltibarščių, o be kavos pradeda siusti. Todėl ir įtariu pripratimą. Bet čia, aišku, kaip kam. Vieniems Coca Cola irgi yra tik skanus gėrimas, o žinau žmogų, kuris buvo prie jos (t.y. cukraus joje) pripratęs tiek, kad rėkdavo, jei negaudavo užsimanęs.

Jolanta

2012-07-16 11:24

:) Mano draugas geriausias pavyzdys, kad be kavos žmogus ryte nepakalbinamas, t.y. gali kalbinti, bet jis nieko nesupranta ir net nelabai mato :) Nors žemu kraujospūdžiu tikrai nesiskundžia :)

Siūlau vietoj kavos gerti gerą žalią arbatą, kuri veikia taip pat, tik iš lėto.(Jei reikia efekto tuoj pat, žinoma, kad nepadės) Arba kokius reiši grybukus kramtyti :)

jolanta

2012-07-16 19:02

Negaliu niekaip niekaip įsivaizduoti šaltibarščių be bulvių :))

Laura

2012-07-16 20:41

Daug kartų valgiau, nes tingėjau virti, ir nieko :D

jolanta

2012-07-17 14:30

Turiu priklausomybę nuo paprasto vandens. Jei neturiu su savimi vandens ir žinau, jog negalėsiu greit gauti, tai apima tikrų tikriausia panika :))Ką ten kava…

Adis

2012-07-18 13:42

Mane kava veža savo emociniu užtaisu, skoniu ir kvapu. Būna, kad pasistatau puodelį ir prakaifuoju pusvalandį vien į jį užmesdamas akį, kad va, tuoj jau gersiu :D

Tik kava turi būti stipri, juoda ir be cukraus. Nebent su puse šaukštelio cinamono ar kartą į ketvirtį metų, kai norisi saldžiai – su medum.

Bet vis tiek geriausia – tiesiog juoda.