Karin Alvtegen “Tikėtina istorija”

2013-02-19

Turėjau dvi neskaitytas K. Alvtegen knygas – naujausią ir vieną seną. Keistai smegenys veikia – iškart čiupau naujesnę. Lyg naujesnė būtų geresnė :) Čia juk knyga, ne buitinė technika… Taigi, nežinau, kaip ta senesnė, bet šita kol kas yra Alvtegen neįdomiausia knyga. Nesakau, kad bloga. Tiesiog neįdomi.

Karin Alvtegen “Tikėtina istorija”

Veikėjai. Helena, viešbučio savininkė, visiška prisitaikėlė, nuoboda su sunkia vaikyste, kurią ji bando dar kartą išgyventi per dukrą. Dukra Emili – vargšė mergaitė, norinti grįžti į didmiesti gyventi su tėčiu, bet negalinti palikti mamos. Andersas – milijonierius, praradęs gyvenimo prasmę. Tiesa, kad pinigai laimės daug nesuteikia (bet gyvent su jais lengviau, pripažįstu). Ana Karin, kadaise buvusi graži mergina, tapo pagiežinga kaimo niurzga. Na, ir Verneris – keistas, paslaptingas senukas, nepaisantis gyvenimo taisyklių. Iš jų visų man patiko tik Verneris ir dar šiek tiek Andersas. Emili galima suprasti. O štai tos dvi bobelės, atrodo, tokios skirtingos, bet iš tiesų abi vienodai nemalonios. Labai daug skirtingų charakterių, todėl kiekvienas ras juose gabaliuką savęs arba bent jau savo artimo žmogaus.

Intriga. Kiek esu skaičiusi šios rašytojos knygų, visose būdavo kažkokia intriga. Jos tarsi nedideli detektyvai su gera doze pamąstymui. “Tikėtina istorija” yra tiesiog… istorija. Nepasakyčiau, kad labai jau tikėtina, bet parašyta paprastai. Knygos pabaigoje atskleidžiama viena paslaptis, susijusi su Verneriu ir Ana Karin, tačiau ji nėra tokia jau didelė, kad galvotum “oho!”. Žodžiu, intrigos man čia pritrūko. O jei ne intrigos, tai bent jau būtų įdomu sužinoti, kaip ten viskas vyks toliau. “Ledai pajudėjo!” – ne pati tinkamiausia pabaiga knygai :/

Pamastymui. Mane šiek tiek erzino, kad šioje knygoje labai daug keliama klausimų ir iškart pateikiami atsakymai. Veikėjų charakterius norisi suprasti iš jų gyvenimo būdo, o ne todėl, kad tie charakteriai išsamiai išanalizuoti.

P.S. Kas per š yra lietuviškas viršelis? Originalus gražesnis, nors su knyga mažai susijęs.

Vertinu 8/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 5

Jolanta

2013-02-21 11:00

Ar kada pagalvojai, kad galėtum pati parašyti romaną pagal visas tavo pačios išvardytas taisykles ? :) Tokį, kad pačiai būtų įdomu skaityti :)

Laura

2013-02-21 11:09

Tai kad aš neturiu knygoms jokių reikalavimų. Na, išskyrus tą, kad jos nesinorėtų padėti į šalį :)

Jolanta

2013-02-21 12:26

Juk dažnai rašai, kad neįdomu, kai į klausimus yra pateikiami atsakymai, kai iš karto apibūdinamas personažo charakteris, kai nėra intrigos, kai aprašymai būna su autoriaus komentarais ar pastabomis, kurios neleidžia skaitytojui pačiam mąstyti…ir t.t. :)

Laura

2013-02-21 13:34

Nes ir nėra įdomu :) Bet tai nėra taisyklės…

Jolanta

2013-03-09 0:21

Pradėjau skaityti šią knygą. Užkabino stipriai. Net nesitikėjau :)