Kaip “Respublika” straipsnį savinosi

2008-01-17

Kad mūsų spauda nesibodi vogti straipsnių, man ne naujiena. Tačiau kai tai paliečia asmeniškai, ima nepatikti. Ryte mama pranešė, kad rado “Respublikoje” savo nuotrauką su katinu. Hm, galvoju, įdomu, kodėl?

Nubėgusi į patalpą, kurioje laikoma spauda, pasičiupau laikraštį ir pamačiau ne tik pačios darytą nuotrauką, bet ir visą straipsnį, prieš metus rašytą “Balsui”. Deja, šiuo metu neturiu galimybės įdėti laikraščio puslapio nuotraukos, bet pavogtą straipsnį rasite štai čia. Jei kas turite šalia šios dienos “Respubliką”, galite palyginti.

Taigi, “Respublikos” 27 psl., skyrelyje “Mozaika” viską rasite žodis žodin. Nuo pirmos raidės iki paskutinio taško. Ir prierašą “Pagal užsienio spaudą”. Na taip, medžiagą aš ruošiau pagal užsienio spaudą (visi šaltiniai paminėti po originaliu straipsniu), tačiau juk straipsnis nukopijuotas buvo iš “Balso”. Net jei ir sudaryta sutartis, leidžianti publikuoti portalo medžiagą, šaltinis vis tiek turėjo būti “Balsas.lt“, o ne užsienio spauda.

Ar “Respublika” galvojo, kad metų senumo straipsnio niekas nepastebės? Ar jai nė motais straipsnių autorystė? Ar “Balsas” leido imti straipsnius nepaminint šaltinio? Nežinau, bet pastaruoju atveju abejoju. Turbūt tiksliausias paaiškinimas būtų, kad puslapyje liko vietos, ją reikėjo kažkuo užkišti. Medžiagos nėra, tai ir “pasiskolino”.

Atsimenu, dar darbo “Balse” laikais, kažkas be šaltinio portale įdėjo sutrumpintą “Respublikos” straipsnio variantą. Na, dėl žioplumo neparašė “Respublika”. Tai gavom nuo tuometinio vyriausiojo redaktoriaus R. Celencevičiaus velnių. Netylėsiu ir aš. Juk visų teisės lygios. Parašiau dienraščiui laišką, lauksiu atsakymo. Ar bent jau atsiprašymo. Jei ne manęs, tai “Balso”.

Kategorija: VIP | Komentarų: 14

Andrius

2008-01-17 10:53

Gal kokia klaida, nezinant negalima iskart kaltinti vagyste

Laura

2008-01-17 10:57

Klaida gali būti tik ne tas šaltinis :) Bet dėl visa ko sušvelninau pavadinimą :)

KaVeikti.lt

2008-01-17 11:48

Eina sau kaip man nepatinka tokie dalykai! Aš tikrai jausčiausi kaip apvogta jej pradėtų šitaip straipsnius savintis ir dar su nuotraukomis!
Labai gerai, kad netyli.
Parašyk, kaip sekėsi toliau.

Dina

2008-01-17 13:32

Sėkmės kovojant. Užknisa, kai taip. Pati ne sykį esu radusi savo straipsnius kitur, portalo straipsnius randam irgi kitur be nurodymo kas ir kaip.. sux.

Vytautas

2008-01-17 13:33

Kažkaip vagystės pastaruoju metu išpopuliarėjo. Vat čia kitas atvejis aprašomas: http://pbg.livejournal.com/287983.html

Jolanta

2008-01-17 14:28

Kas leidžiama Jupiteriui , tas neleidžiama jaučiui…Dar ir šiandien labai aktuali sentencija :))

Arvydas

2008-01-17 14:56

Aš irgi pastebėjau, kad vagystės kuo toliau tuo labiau ima populiarėti. Anksčiau viskas susvesdavo į tarpusavio karus tarp medijos gigantų, dabar gi persikeliam į internetą. Šiaip Respublika niekada nesudarė solidaus laikraščio įvaizdžio. Nėr ko kito iš jo ir tikėtis.

thony

2008-01-20 23:28

na ką galiu pasakyti apie Respubliką. Labai paprastai: vasarą sutikau savo buvusią kursiokę, kuri, tikrai nemaniau, kad apskritai turi žurnalistinių sugebėjimų. Paklausęs, ką veikia gyvenime, atsakė išdidžiai: “dirbu Respublikoje”. Tada sužinojau, kad dar keli jaunuoliai ten priimti. Tada girdėjau nsusikundimų straipsnių kokybe (juk turėtume daryti tai, ką mokame, ar ne?) ir supratau: Respublika taupo – moka pinigėlius nepatyrusiems žurnaliūgoms, kurie kopina pranešimus spaudai, o dabar jau ir šiaip straipsnius… nekas…

Dovydas Sankauskas

2008-01-21 22:07

Na taip, Respublika. Ar ją dar kas nors skaito? Pamenu, koks buvo puikus laikraštis nepriklausomybės priešaušryje. Garsusis TTL: Tomkus, Taraila, Lingys. Lingį nušovė Dekanidzė. Taraila surunkelėjo. Tomkus tapo kapitalistas. Gaila, kad šitaip.

Prieš plagijavimą, kaip ir prieš nusirašinėjimą, būtina kovoti nepakantumu.

Dalius

2008-01-22 23:55

Thony, Respublika netaupo, ten niekas paprasciausiai nenori dirbti. Po paskutinio masinio ishejimo, kai daug zmoniu ishejo i “Lietuvos zinias” praeita geguzhe/birzeli, ten buvo like gal 6-7 zmones visoje redakcijoje. Net Tomkus tada save metrikoje i apzvalgininkus isirashe, kad dauziau zmoniu sarashe butu :)

Siaip su jais (Respublika ir Vakaro zinios) beviltishka yra ginchytis del plagijato ar vagysciu, jei kreipsiesi kazkur i valdzia. Susidurta daug kartu, bet jie tik ziuri kaip oziai i tvora, atseit “o ka negalima, mes nieko blogo nepadarem?”. Vaidina is menulio nukritusius ir tiek. Isheitis yra suzinoti, kas konkreciai tavo straipsni panaudojo, ir su tuo zurnalistu pakalbeti telefonu asmenishkai. Yra toks atvejis nutikes su vieno fotografo nuotrauka. Ishspausdino Respublika is interneto pasieme, paskambinta buvo uz tai atsakingai to skyriaus redaktorei ir pasakyta: arba 300 lt arba einu i LATGAA ir tada galesit aishkintis del galimu tukstantiniu baudu. Ir sumokejo :)

elt.lt » Blog Archive » Tęsinys: Kas nebijo būti suvalgytas? ||| Žiniasklaidos kritika

2008-01-23 6:27

[...] su žiniasklaida, kartais būna ir bendresnių apžvalgų: žurnalistės blogas Novum.lt (pvz. asmeninė patirtis su „Respublika”, TV3 sukčiavimas, Juozuko ir LNK kova, Žmogus, turintis ką pasakyti (pvz. apie TV3, apie [...]

miskas

2008-01-24 22:45

matai, kaip gaunasi..tikiu, kad nepirmas ir nepaskutinis, tokis kartas.. tikiu, kad ne tik Resp. bet ir kiti didieji taip elgiasi, puslapių daug reikia juos užpildyti.. tada ir pasideda..
o kaip persiauklėti? vagių tauta, vagių valstybė.. vagių laikraštis..

Verni XYDOr Emory fotballdrakter |  | Metroo

2017-10-14 11:24

[...] beFqhMgA hVFYPCnuL maglie calcio ufficiali RKVdF yDFVFM VJqtoFM [...]

Leste Arthu Lachl maglie calcio poco prezzo |  | Metroo

2017-10-14 12:45

[...] BImWNOHV TqLMOganH fotbollströjor med tryck iRIhg MrHLsG xCYjgKa [...]