Vieša privati erdvė

2009-04-20

Automobilis – vieta, kurios negali pavadinti nei vieša, nei privačia. Ta nedidelė erdvė priklauso tik mums. Galime ten daryti viską (na, beveik viską), ką norime. Tačiau mus visi mato. Todėl nesielgiame kaip namie. Kadangi erdvė suteikia ir privatumo jausmą, dažnai pamirštame, kad galime būti stebimi. O stebėtojų yra daug, pavyzdžiui, aš :)

Slenku rytiniame kamštyje atsipalaidavusi ir stebiu žmones per galinio vaizdo veidrodėlį. Simpatiška mergina ilgais nagais krapštė nosį. Pagyvenęs vyriškis pleistrais užklijuota akimi labai plačiai žiovavo. Moteris šalia jo – be emocijų. Vaikinas su akinukais visą laiką reguliavo grotuvą. Porelė juodame automobilyje juokėsi. Vaikinas kvatojosi užvertęs galvą, mergina elgėsi kukliau. Gal todėl, kad vairavo.

Darbuotojai firmų automobiliuose (škodos, opeliai, volkswagenai) krapšto ausis į nosį. Po to būtinai apžiūri turinį. Kartais sukiša jį atgal :) Moteriškės džipuose sutartinai dažosi lūpas. Skustos galvos prabangiuose automobiliuose dažniausiai neveikia nieko. Gal irgi stebi kitus? Kuo prabangesnis automobilis, tuo didesnė tikimybė, kad vairuotojas kalbės mobiliuoju. Studentai dainuoja. Merginos trumpais plaukais vis tvarko šukuoseną – tai plaukas ne vietoje styro, tai už ausies sruoga nelenda. Porelės juokiasi, pykstasi arba bučiuojasi. Nespėję galvos išsiplauti pusamžiai vyrukai bando paspjaudę delną prilipinti styrančius plaukus ant pakaušio.

Žodžiu, visi tvarko rytinius reikalus. Arba linksminasi. Ką veikiu aš? Stebiu. Krapštausi rankinėje. Krapštausi dėtuvėje ieškodama akinių nuo saules. Sustojusi prie šviesoforo kartais rašau SMS’us arba fotografuoju. Burbu ant lochų. Negalvoju apie tai, kad mane stebi. Tegu. Jei visi automobiliuose elgtųsi taip, lyg juos kažkas stebėtų, nebūtų į ką žiūrėti kamščių metu. Ane? :)

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 4

cgedas

2009-04-20 15:19

Automobilis – beveik kaip blogas:) Hm, gal čia kaip su pasakymu “aš niekada nemeluoju”, bet man dabar atrodo, kad nelabai stebiu kitus automobilyje. Gal dėl to, kad netenka dažnai sėdėti ilguose kamščiuose, o gal, kad šiaip kažkuo kitu užsiimu:)

garbane

2009-04-20 17:36

As stebiu moteris vairuotojas kurios kamsty dazosi.. Stebiu ir neatsistebiu. Na niekaip nepavyktu man masinoj graziai pasidazyti :)

Dina

2009-04-21 10:15

O aš tai nestebiu nieko, nes nemoku įžūliai spoksoti, kažkaip nedrasu man. Tai tik pro tamsintus tamsintus langus galinius :)

Jolanta

2009-04-21 12:01

Kartais nori nenori tenka pamatyti, kaip barasi poros ir kokie pikti jų veidai (jei bučiuotųsi, būtų daug maloniau stebėti:) ). Tada su palaima pagalvoju: kaip gera, kad man mašinoje niekas nezyzia ar manęs neauklėja :)

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.