Jean M. Auel “Pirmykštė moteris: Mamutų medžiotojai”

2014-01-21

Labai laukiu naujų šios serijos knygų. Nors tingėjau skaityti (ir rašyti), tie 750 puslapių susiskaitė puikiai. Aš vis neatsistebiu rašytojos talentu. Rašyti pradėjo būdama jau nebe pirmos jaunystės, o ir neparašė daugiau nieko, tik “Žemės vaikų” seriją – iš viso šešias knygas. Užtat kokios jos geros! Labai ilgai skaičiau trečią dalį, bet nei trupučio nenusibodo, o užvertus paskutinį puslapį iškart pradėjau laukti ketvirtos knygos.

Jean M. Auel “Pirmykštė moteris: Mamutų medžiotojai”

Meilė. Skaičiau, kad daug kas kritikuoja šią dalį kaip per daug panašią į muilo operą. Tiesos tame yra – labai daug kalbama apie jausmus, Aila myli Jondalarą, bet į lovą einą su kitu, Jondalaras myli Ailą, bet nusprendžia, kad yra jos nevertas ir atsitraukia… Žodžiu, taip ir tąsosi abu visus 750 puslapių. Pripažinsiu, vietomis tie pasvarstymai jau buvo pradėję atsibosti, bet tada rašytoja iškart pradėdavo pasakoti ką nors įdomaus apie tų laikų buitį ir nuobodulio kaip nebūta.

Išradimai. Suprantu, kad norėta pavaizduoti kiek įmanoma daugiau, tad Aila knygose tiesiog anų laikų superherojė – ir arklius prisijaukino, ir liūtą, ir ugnį išmoko įskelti su titnagu, ir gydytoja nuostabi, ir poliglotė pasidarė, o dabar dar ir adatą išrado, prisijaukino vilką ir suprato, kad vaikus į moters kūną ne dvasios patalpina. Trupučiuką juokinga, na, bet ką jau padarysi. Užtat skaityti įdomu :)

Vertinu: 10/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

Jolanta

2014-01-22 0:39

Kad skaityti šią knygą lengva ir įdomu – tai tikrai. Laukiu vakaro – oficialaus skaitymo meto :)

Jolanta

2014-02-03 13:12

Perskaičiau trečią knygą apie pirmykštę moterį. Ši dalis visgi pasirodė silpniausia. Ir būtent dėl to muilo operos siužeto :) Bet skaityti buvo įdomu ir lengva :)