Jamie Ford “Keiko”

2012-12-28

Užpuolę buvo neskaitadieniai. Ką čia neskaitadieniai, kažkokios neskaitsavaitės. Taip sunkiai lipo visos knygos, tame tarpe ir “Keiko”. Negaliu sakyt, kad bloga, tiesiog nesiskaitė ir tiek.

Jamie Ford “Keiko”

Istorija. Labai mėgstu tokią grožinę literatūrą, iš kurios dar galiu ir kažką sužinoti, pvz., istorijos faktų. Net nebūčiau įsivaizdavusi, kad po Perl Harboro amerikiečiai šitaip pasielgė su jų šalyje gyvenančiais japonais. Net tais, kurie japoniškai nebekalba. Suvarė visus kaip gyvulius į stovyklą, atseit jų pačių saugumui. Pažiūrėkite nuorodą – nu gi gryni lageriai. Kai pagalvoji, kad visa JAV yra vien tik įvairių kartų imigrantai (išskyrus indėnus), tai šiek tiek keistoka.

Meilė. O vat meilės istorija man nelabai… Pagrindinis veikėjas kinas Henris, įsimylėjęs japoniukę Keiko, man pasirodė toks skystas, kad net nervino. Taip, jis kinas – japonai buvo jų priešai, taip – jis turėjo klausyti tėvų, taip – jam tik 12, bet vis tiek, galėjo gi ir nebūti toks mėmė. Sugadino knygą.

Detalės. Kažkodėl vis galvojau, kad rašytoja moteris ir tik pagooglinusi supratau, kad vyras. Bet gi visai logiška – moters parašytoje knygoje tikrai būtų buvę daugiau romantikos (o jos čia daugiau nė nereikėjo). Ir dar – lietuviškas viršelis visai nieko, bet originalus koks gražus!

Vertinu 7/10

Kategorija: Knygos | Komentarų: 2

jolanta

2012-12-28 20:26

Jei tai vadini neskaitsavaitėmis, tai kiti kaip turi vadinti – neskaitmėnesiais ar neskaitdešimtmečiais :) ?

Laura

2012-12-28 21:26

Kiti tiesiog neskaito :)