George R.R. Martin “Varnų puota”

2015-03-03

Supratau, kodėl be galo pradėjau tingėti aprašinėti knygas. Pati save įspraudžiau į tam tikrą formatą, o formatų aš iš tikrųjų nemėgstu :) Na, mėgstu, kai jų laikosi kiti, bet pačiai – neee. Neįdomu. Todėl nei knygas vertinsiu dešimtbalėje sistemoje, nei vienodos teksto struktūros laikysiuos :P

Taigi, tai jau ketvirtoji “Ledo ir ugnies giesmės” knyga lietuviškai. Pati neįdomiausia. Bet net ir žinodama iš kitų atsiliepimų, kad nebus labai jau WOW, galvojau, kad perskaičius vis tiek norėsis dar. Taip ir buvo. Skaičiau lėčiau nei įprastai, bet jau laukiu penktos išverstos knygos (būtų originalas vokiečių, jau būčiau suskaičiusi visas. Bet anglų… Gal tiek to.). O paskaičiusi apie ką ji bus, tai dar labiau laukiu.

Ketvirta ir penkta knygos iš pradžių buvo sumanytos kaip viena. Bet nuo tokio storio veikalo turbūt ir Halkui rankos nulinktų, taigi buvo padalinta į dvi. Pirma – neįdomioji, o antra – įdomioji (čia pagal mano supratimą taip). Tiesiog “Varnų puotoje” yra tie neįdomieji veikėjai. Tirionas, Daneiris, Snou – visi kažką veikia penktoje dalyje. Tik sužinosiu, aišku, viską anksčiau nei ją išleis. Serialas jau bus labai greitai, o jame veiksmas vystosi chronologiškai, o ne suskirstytas pagal veikėjus.

Ir dar apie serialą – jau aišku, kad jis baigsis anksčiau už knygas. Trupučiuką gaila, bet nu ką padarysi. G.R.R. Martinas niekur neskuba :)

Taigi, puikiai šios knygos nevertinu, bet vis tiek ji labai gera. Labai labai gera.

Kategorija: Knygos | Komentarų: 0