Garsai garsiukai

2009-09-29

Kodėl lengviausia užmigti tada, kai lyja? Nes jauku, nes lauke šalta ir šlapia, o lovoje šilta ir gera. Nes ramina lietaus lašų šniokštimas. Kiti bijo griaustinio. Man atvirkščiai – kuo smarkiau ir su žaibais ar griaustiniu lyja, tuo jaukiau ir geriau. Net lašų barbenimas į palangę netrukdo.

Jei lieptų rinktis iš dviejų: visam gyvenimui atsisakyti muzikos arba visam gyvenimui atsisakyti gamtos garsų, turbūt paaukočiau muziką.

Ir dabar bute čiulba paukščiai. Arba jūra banguoja. Ir vėjas medžių viršūnėse ošia, nors medžiai nuo namo gan toli. Man taip reikia tų garsų, kad prisisiunčiau jų tonas ir klausau klausau klausau… “Pirties muzika” juokais vadinu. Bet šitie tai visai be muzikos. Tik garsai. Užsidarius langus nelieka mašinų, vaikų, statybų, kaimynų, tik lietus, kalnų upeliai, vėjai, paukščiai, traškančios šakelės.

Darbe irgi tinka. Jei dar saulutė pro langą šviečia, visai galima pamiršti, kad ne pievutėje sėdi.
-Ar aš gerai girdžiu, kas pas tave ten per garsai ausinėse?
-O ką girdi?
-Svirpliai kažkokie…
-Gerai girdi.
-Duok ir man.

Moralo nebus. Pievų ir miškų vaikas aš ir tiek.

Kategorija: Muzika | Komentarų: 7

scania

2009-09-29 21:12

Kas kuom gydosi ;)
Mėgstu laikrodžių tiksėjimą. Kiekviename kambaryje po mažiausiai po vieną laikrodį. Naktimis, kai tylu, girdisi, kaip jie duetu, ar didesniais ansambliais, muša keistus ritmus.
Lietus, jūra, miškas – geriau, bet ir laikrodžiai tinka ;)

Laura

2009-09-29 21:41

Keista, aš kaip tik labai laikrodžių tiksėjimo nemėgstu. Ir vyras irgi :) Todėl namie visur elektroniniai, išskyrus vienintelį, kuris tiksi tyliai ir miegant jo nesigirdi :)

Geriau pagalvojus, gal jų duetas ar daugiau netrukdytų, bet vienas ritmiškas tiksėjimas man po kurio laiko smegenyse pradeda aidėti :)

scania

2009-09-29 22:15

Na, didžioji dalis pažįstamų – kaip tik vengia garsiai tiksinčių :)
Hmm, gal todėl uošvis besisvečiuodamas vis degtinėlės paima?! :D
O gal žmonės laikrodį supranta kaip patį laiką? Tipo – tiksi, reiškia, laikas eina… Man laikrodis – tik gražus ir tikslus mechanizmas, kurio tiksėjimas reiškia mechanizmo sveikatą :D
Tiesa, tarp gerų gamtos garsų nepaminėjai upės čiurlenimo, ar slenksčių triukšmo. Toli nuo upės gyveni?

Laura

2009-09-29 22:27

Visada toli gyvenau ir visada svajojau gyventi šalia upės, bet taip ir neteko. Bet tai irgi gėris :) Man visi gamtos garsai patinka… nes jie natūralūs :)

Jolanta

2009-09-30 13:31

Puiki terapija nuo streso. Net pavydas suėmė :) Man lietaus garsai taip pat patinka, jei žinau, kad pet tą lietų niekur nereiks eiti . Susisupi i minkštą vilnelę ir skaitai skaitai…
Na štai, beveik lietuviška idilija :)

Vaida

2010-05-14 23:52

Puiku :-) kaip tik klausau lietaus laseliu..ir atradau sia istorija! Jauku..ramu..silta.. P.s.man lietus patinka ne tik namie sedint,bet ir lauke bunant,o dar jei kaime ir basomis…be skecio mmmmmm:)

curry 4

2019-11-15 0:51

It抯 laborious to search out knowledgeable individuals on this subject, but you sound like you realize what you抮e speaking about! Thanks