Dar vienas žingsnis pilietinės žurnalistikos link

2007-12-07

Kasdien pereinu visus savo šaltinius ir tikrinu, ar atsirado kokių nors interneto naujienų. Jau nuo vasaros pabaigos beveik kasdien aplankau vieną svetainę: Gyvenu.plius.lt. Spausdavau nuorodą savo adresyne, tačiau pamatydavau vien tik logotipą. Ir pagaliau, praėjus daugiau nei 3 mėnesiams, atradau, kad svetainė jau veikia.

Kaip supratau, “Plius.lt” bando padaryti kažkokį superportalą, kuriame gyventų tikrižmonės: patys rašytų naujienas, diskutuotų apie jas, kurtų savotišką bendruomenę. Svetainėje atradau ir vietą blogams kurti, ir pažintis, kuriose nieko naujo – matyti tas pats “69.lt”.

Žinoma, idėja yra puiki. Seniai reikia Lietuvoje piliečių kuriamo naujienų portalo (jei šitą galima taip pavadinti). Tikiuosi, kad jis netaps žemo lygio gandų skleidimo svetaine, nes šiuo metu jame yra ir gerų straipsnelių. Gal tai dar vienas žingsnis piliečių kuriamos žiniasklaidos link? Būtų puiku, jei lietuviai įrodytų alfoms ir delfiams, kad vyksta ir kitokių dalykų nei kriminalai ar šou verslo skandalai.

Be to, tai vienas realiausių konkurentų “One.lt“, tik profesionalesnis. Juk “Gyvenu.plius.lt” save apibrėžia kaip socialinių tinklų projektą.

Pati gal neprisijungsiu – esu individualistė ir man reikia asmeninės erdvės rašymui. Tačiau visi mėgstantys didelius susibūrimus, čia turėtų jaustis puikiai. Kol kas visą vaizdą gadina tik svetainės dizainas: susigrūdusios naujienos, netelpantys pavadinimai, didžiulis tuščias plotas dešinėje. Kol kas svetainė su “beta” ženkliuku, taigi reikia tikėtis, kad su juo išnyks ir visos klaidos. Net ir rašytinės, kaip “visada galima užmėgsti diskusiją“.

Kategorija: Internetas | Komentarų: 6

Dalius

2007-12-07 14:40

Blogais aš ten nevadinčiau. Nėra esminio elemento – RSS. Kas kvepia vendor lock-in’u…

„apibrėžia kaip socialinių tinklų projektą“ ir „esu individualistė ir man reikia asmeninės erdvės rašymui“. O dabar man įrodyk, kad internetas nėra socialinis tinklas? Ir kodėl tinklaraščiai negali būti vadinami tuo naujienu portalu, kurį kuria žmonės. Galbūt ne jie tiesiogiai, bet vienotokio blogorama, tikten.lt, topix.lt, karabi.lt ir panašūs projektai yra, mano nuomone, geresnis kelias link pilietinės žurnalistikos. Šiuo atveju (bent jau kol nebus RSS ir kol projektas neatsivers blogams) tai yra žingsnis atgal, nes visuomenė yra skaldoma. Be to kiek patyriau individualistai kuria geresnį turinį ;)

Šiek tiek kitais aspektais apie tai rašiau http://blog.sandbox.lt/page/index/lt/Kod%C4%97l+a%C5%A1+nesinaudoju+socialiniais+tinklais

Dalius

2007-12-07 15:10

„visada galima užmėgsti diskusiją“ – man atrodo ši klaida ne atsitiktinė, jie vietoj atsakymo į mano kritiką (bent jau paštu, visgi pasirašiau savo vardu ir e-mail’u) tiesiog mano komentarą išcenzūravo :-) Matyt labai rimtai įžeidžiau jų savimeilę pareikšdamas, kad jų blogai rss’ų neturi …

Laura

2007-12-08 0:22

Sutinku, kad visi tinklaraščių projektai yra pilietinės žurnalistikos Lietuvoje pradžia. Tiesiog gyvenu.plius.lt tai bando daryti kitu būdu – užsiregistruoji, ateini, parašai, o ne dedi nuorodas. Man toks būdas nepriimtinas, tačiau tai vienas variantų skatinti žmones rašyti. Tiesiog būtų smagu, jei lietuviškuose socialiniuose tinkluose apsilankantys žmonės išmoktų pasakyti kažką daugiau nei “swejka, katytia”.
O RSS… na, svetainė dar beta, gal susitvarkys :) Bet gali būti teisus dėl lock-in’o.

Justinas Beinorius

2007-12-08 11:00

Kažkodėl niekad nejaučiau plius prekės ženklui simpatijų :-)

coconut oil why

2019-11-25 10:00

We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job
and our entire community will be grateful to you.

quest bars cheap

2019-12-02 10:07

My partner and I absolutely love your blog and
find almost all of your post’s to be just what I’m looking for.
Would you offer guest writers to write content for you?

I wouldn’t mind producing a post or elaborating on most of the subjects you write concerning here.
Again, awesome site!

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.