Būtini daiktai?

2012-11-14

Suprantu, kad yra žmonių, kurie vargingai gyvena ne savo noru. Pasakysite, kad savo noru niekas biednas nebūna? Manau, kad alkoholikai, vaikų fabrikai ir tyčiniai bedarbiai tokie yra savo noru. Jiems patinka. Greičiausiai jie neturėtų nė menkiausio suvokimo, kaip elgtis su pinigais jų gavus.

Žinau gerą pavyzdį, kaip į vieną Lietuvos miestukų iš Rusijos atsikraustę žmonės (tokie jau socialiai remtini) laimėjo loterijoje nemažą sumą. Nusipirko prabangų automobilį, butą didesniame mieste, žodžiu, taškėsi kaip papuolė. Bet mašiną sudaužė, o butą prarado dėl skolų (nes pinigai baigiasi, bet reikia DAR), o po to dar likusius bandė vežt nedeklaravę per sieną į Rusiją, tai prarado ir tuos. Sakau, yra tokių žmonių – varguolių savo noru.

Bet aš ne apie tuos. Aš apie vienišas mamas, apie tuos, kurie prispausti ligų, bėdų, kuriems niekas nepadeda, o pagalbos jie nedrįsta prašyti. Jie galbūt negabūs ir neryžtingi, neranda darbo. Ir žinoma, turi vaikų. Galbūt prisidarė jų būdami jauni ir nemąstantys, tik turėjo proto neatiduoti į vaikus namus. Jie pinigų turi tik pavalgymui, mokesčiams ir drabužiams, ir tai neužtenka. Štai tokiems dažnai internetu renkama parama.

Aš vis paskaitau, ko reikia tiems žmonėms, kokios yra jiems būtinos prekės. Reikia lovų, kėdžių, stalų, rašymo įrankių, patalynės, indų. Suprantu visa tai. Tada reikia kompiuterio, tą irgi suprantu. Taip ir darbą rasti, ir socializuotis, ir mokytis lengviau. Sutinku. Buitinė technika kaip viryklė, šaldytuvas, skalbimo mašina… Dar reikia televizoriaus… ir čia aš susiraukiu. O kam? Kas iš to televizoriaus? T.y., kam gi jis būtinas?

Dar esu mačiusi, kad reikia karaokės grotuvo ir pritrūkau žodžių.

Vaikams reikia vaikštynių ir maniežų. Neturėjom nei vieno, nei kito ir visai nereikėjo. Daugumai mano pažįstamų nereikėjo. Tai kokia gi čia būtinybė – vaikštynė? Ji ne būtina, ja medikai apskritai nerekomenduoja naudotis. Vaikai puikiai išmoksta vaikščioti ir be vaikštynių. O maniežą galima suręsti iš namie turimų daiktų, bet šiaip ir jis nebūtinas.

Pagalvoju vis, kad kiekvienam būtini daiktai yra skirtingi. Aš norėčiau būti pavalgiusi, nesušalusi, išsimiegojusi ir apsirengusi, švari bei turėti darbą. Na, ir kad mano vaikas turėtų sąlygas lavintis. Tam man nereikia nei televizoriaus, nei vaikštynės ar karaokės grotuvo. Dabar mūsų šeima sau gali šį bei tą leisti netaupydama (bet mes, pvz., neturim prabangių automobilių, kurių mums nereikia), bet buvo laikas, kai nuomojomės vieno kambario butą ir neturėjom skalbimo mašinos. Ir nieko neatsitiko! Į būtinos pagalbos gavėjų sąrašus neįsirašėm, vaikų šiukštu saugojomės (nes žinojom, kad sąlygų nėra), dirbom, mokėmės ir taupėm.

O visu šituo minčių srautu aš noriu pasakyti tai, kad net ir tie, kuriems gyvenimas pagailėjo sėkmės, kartais persistengia prašydami.

Kategorija: Visko po truputį | Komentarų: 7

Egle

2012-11-14 17:40

kartą prieš vienas kalėdas, tuo metu neblogai sekėsi ir pagalvojau, kad galėčiau savo sėkme pasidalinti, užėjau į tokį pagalbą renkantį internetinį puslapį, buvau apstulbinta norų gausos – kompiuteriai, televizoriai ir kiti tikrai ne pirmos butinybės daiktai. Beje kartais pagalba padaro tokiems žmonėms meškos paslaugą, jie nesistengia gyventi geriau, žinau šeimą kuri gaudavo jiems reikalingų drabužių, tai jie jų net neskalbdavo, supurvino ir išmetė, nes dar gausim.

Dieter

2012-11-14 18:18

Tiesa, daug žmonių pripranta gauti ir nesupranta kaip gali būti kitaip, bei patys nesistengia, kad būtų kitaip.

skaitytoja

2012-11-15 10:49

Kartą ir aš sugalvojau išpildyti kokį vaikišką norą, kokį nors, pagal savo jėgas. Norai mane nustebino. Kad vaikas nori kompiuterio ar suprantu, televizoriaus – suprantu, nors nemanau kad jis būtinas. Bet kai paskaičiau kad nori virtuvės komplekto – praradau norą pildyti norus.

Donatas Noreika

2012-11-15 15:43

Įdomu. Aš negaliu gyventi be gitaros ar kito muzikos instrumento. Geriau tada jau be drabužių likt.

Laura

2012-11-15 21:10

Donatai, juk jei vaikai nebeturėtų ką valgyti, turbūt gitarą parduotum?

Salomėja

2012-11-18 18:58

Tikiuosi neparduotų. Nes kuriam laikui užtektų pinigų už gitarą? O po to? Turint gitarą galima susirinkti centų gatvėje. O centas prie cento, tai jau ir batonas.

Lukrecija

2015-04-22 13:59

Aš manau,kad tokia buitinė technika kaip šaldytuvas, viryklė, sklabimo mašina yra būtinos kiekvienai šeimai, bet kai vargingai gyvenenačios šeimos prašo padovanoti karaoke, tai ir man atrodo keista ir nebūtina. Tada susimąstau, kad gal ne taip ir vargingai gyvena, jei vienintelis trūkstamas daiktas yra karaokė :) Šiaip labai teisingos Jūsų mintys ir su jomis visiškai sutinku :)