Balkanų šalys irgi moka dainuoti

2007-05-14

Eurovizijoje laimėjus serbams, visi ėmė eilinį kartą pykti, kad šį konkursą galima vadinti „Balkanovizija“. Na, iš tiesų – buvusios Jugoslavijos šalys aukščiausius balus skiria viena kitai, bet ar jų dainos tikrai blogesnės už mūsų?

Lietuviai tokie supykę, kad „4Fun“ liko 21 vietoje, taigi net nebandė suprasti, kad serbų „Molitva“ tikrai graži. Ji lėta ir rimta, tačiau turi energijos, ko pritrūko mūsų atstovams.

Ar pastebėjote, kad pastaraisiais metais laimi energingos, o ne melancholiškos dainos?

2004 m. – Ruslana „Wild Dances“ (Ukraina)
2005 m. – Helena Pararizou „My Number One“ (Graikija)
2006 m. – Lordi „Hard Rock Hallelujah“ (Suomija)

O latviai praeitais metais su tikrai gražia ir lyriška daina nepateko į finalą. Tokia muzika plaukia ir praplaukia. Arba ją reikia labai smarkiai reklamuoti, neužtenka kelių koncertų kaimyninėse šalyse ir ES senbuvėse.

Neturiu nieko prieš mūsų eurovizinę dainą, ji man graži ir pasirodymas buvo puikus. Bet bendrame kontekste kažko visgi trūko. Andriaus Mamontovo nuomonė, kad Eurovizijoje reikia „siųsti žinutę“ žiūrovams, šįkart nepasiteisino. Jei žinutė neturi „cinkelio“, ji paklius į šiukšlių dėžę. Svarbiausia – vidinė energija arba geras pokštas. Manau, „Mėsa“ šįkart būtų prajuokinusi europiečius ir sulaukusi aukštesnių balų.

Man labiausiai patiko suomiai, bulgarai ir gruzinai. Šeimininkai dėl to, kad priminė paauglystėje klausytus HIM’us, bulgarai – nes pasijaučiau kaip klube, o gruzinams mes juk ne veltui davėme 12 balų.

Kategorija: Muzika | Komentarų: 4

Jolanta

2007-05-14 16:37

O vengru daina? Puikus balsas, nenuvalkiota melodija..Bet cia sudetingos dainos “nepraeina”. Jei gruzinu daina butu atlikusi kitos salies dainininke, gal butu labiau pastebeta.. Bet siemet, mano nuomone, bent jau buvo ko pasiklausyti!

Laura

2007-05-14 18:08

Na taip, vengru daina irgi nebloga :)

Wesleylew

2018-12-04 7:51

綠屋家居: GREEN HOUSE 北歐傢俱-台中家具 http://www.greenhouse.net.tw