„28 savaitės po“

2007-06-20

Pažiūrėjusi „28 savaitės po“ nusprendžiau apie jį nerašyti. Bet atradau vieno blogerio įrašą, kad filmas jam buvo baisus. Šiaip aš nemėgstu siaubo filmų vien dėlto, kad pusę pražiūriu užsimerkusi, bet šįkart didelių baisumų nepastebėjau.

Žinoma, vietomis dar teko užsimerkti. Būtent tada, kai intensyvėdavo arba nutildavo muzika ir pagal visą siužetą turėdavo nutikti kažkas baisaus. Galbūt todėl vienu metu, kai šoktelėjo visa salė, aš sėdėjau rami ir patenkinta.

Filmas buvo ne tiek baisus, kiek šlykštus. Baisūs filmai man yra tie, kur nuolat jaučiama įtampa. Ji kyla nebūtinai dėl kažkokio staigaus veiksmo, klyksmo ar panašiai. O šlykštūs filmai – tie, kur taškosi kraujai. Būtent šiame filme jų netrūko.

Žinau, kad siaubo filmuose idėjų nereikia ieškoti, taigi ir neieškojau. „28 savaitės po“ atitinka visus Holivudo industrijos normatyvus – epidemija (ta pati iš „28 dienos po“) vėl pratrūko, visą filmą herojai bėgo, slėpėsi, į juos šaudė ir t.t. Kaip niekad pritrūko filmo pabaigos. Suprantu, kad reikės kurti filmus „28 mėnesiai po“, kai epidemija apims visą pasaulį, ir „28 metai po“, kai gelbėti Žemės atskris ateiviai… Na, bet juk galėjo ir parodyti, ką darė su ligai imunitetą turinčiais vaikais. Tai turbūt pagrindinis filmo skirtumas nuo ankstesnio, o nieko neišvystyta.

Beje, filmo anonsai kaip visuomet „teisingi“. Tačiau niekas nežino, kad vieno iš sugrįžtančiųjų organizme tūno mutavęs virusas. Dar galingesnis, dar klastingesnis ir pragaištingesnis – viso to nebuvo. Nei tas virusas mutavęs, nei jis vieno iš sugrįžtančiųjų organizme slepiasi. Ar tie, kurie anonsus rašo, filmo nežiūri? Ar tiesiog verčia iš anglų kalbos ją nelabai mokėdami? Jau ne pirmą kartą tenka pastebėti visiškai filmo neatitinkantį aprašymą.

Tiesa, filmo garso efektai buvo geri. Vos ausų būgneliai nesuplyšo. Ir spardymo į kėdę efektai buvo geri. Tokie, kad sėdinčius už nugaros teko raminti du kartus. Išsiviepusi porelė pareiškė, kad esą mums „vaidenasi“, bet po to nurimo.

O šiaip siaubo filmai man nepatinka. Nes po „Pagiežos“ visą mėnesį sunkiai miegojau. Antros dalies stengiausi net anonsų nežiūrėti…

Kategorija: Ekranas | Komentarų: 4

Tio

2007-06-20 13:27

pritariu… nelabai galeciau “28 savaites po” pavadinti siaubo filmu… vienintelis filmas, kuris tikrai buvo siaubo filmas – Pagieza…

gabre

2007-06-26 17:06

ejk tu naa … pagieza totalus sh… jau blogesniu neydomesniu ir nuobodesniu ir t.t. filmu neesu macius … o 28 savajtes po tj jega:) kajkur linxmu vieteliu buwo :))

Tio

2007-06-27 16:33

nu cia kaip kam… kai kas nori kraujo, kai kas itampos… kaip sakoma, del skonio nesigincijama…

THS

2008-08-11 0:09

Šį filmą kuriant siaubas liko antrame plane, juk šis filmas buvo kurtas kaip drama o ne kaip siaubo, bet geras filmas, žinoma pirmoji dalis buvo daug geresinė nors tarp kitko visad pirma dalis buna originalesinė ir idomesinė.. Šiek tiek nesutinku su nuomone, kad čia eilinis amerikietiškas filmas kur šaudo, gaudo.. Na antra dalis galbut ir labiau nuvalkiota, bet pirmoji dalis buvo tikras filmų šedevras, modernioji siaubo klasika

Komentavimas leidžiamas tik registruotiems vartotojams.