Apie teises ir nuogybes

2011-07-26

Kilo čia toks skandaliukas dėl Vilniuje esančios dažų parduotuvės, kurioje pirkėjus aptarnauja dvi baisiai, nu neišpasakytai baisiai išsiplikinusios mergos :) Jau anksčiau pastebėjau straipsnį, kuriame dažų parduotuvės savininkas dar tik planavo vyrukams tokią atrakciją ir galvojau, nu negi tikrai bus pasipiktinusių? Pasirodo, yra :)

Ypač juokingas A. Burnikienės teiginys, kad čia kažkur slypi pažeidimai. Man kyla klausimas, o tai kas čia yra pažeidžiama? Teisės kažkieno? Mano teisių niekas čia nepažeidžia, aš žinau, kaip moters kūnas atrodo. Dėl manęs tai gali nuogos dirbti (tik va viešoj vietoj nuogam įstatymai draudžia rodytis). Ir mano vyro teisių niekas nepažeidžia, jis irgi dar ne to matęs :) O jei pažiūrės, tai kas atsitiks? Akys iškris?

Ir mano vaiko teisių čia niekas nepažeidžia, nes paplūdimyje, baseine, vandens parke dar ne tokių plikšių pamatyti galima. Guli sau prie jūros be liemenėlių, su stringais ir be jokių permatomų suknelių. Tai dabar man nevesti vaiko į paplūdimį, nes jo teises ten kažkas pažeidžia? Juk braziliško tipo bikiniai ne ką daugiau ten dengia :) O baseinai ir pakrantės irgi viešos vietos, negi dabar liepti mergoms su sukniom iki žemės degintis ir maudytis? Jei keli paaugliai atbėgs pažiūrėti į merginas, tai ką jie ten pamatys blogesnio nei mato olialia kalendoriuose, ant Cosmo žurnalų viršelių, per TV ar internete? :)

Tuo labiau, niekas nepažeidžia merginų teisių. Juk jų niekas neprivertė tokio darbo dirbti. O jau ką pagalvos jų šeimos, tai čia jų pačių reikalas, tegu tarpusavyje ir aiškinasi savo teises. Jau net ne Marijos žemėj pasijaučiau, o kaip kokio radikalaus islamistinio režimo šalyje. Uch :)

P.S. Jei uždraus tokia apranga dirbti, tegu uždraudžia vyrukams vienomis plafkėmis (net ne šortais) ir šliopkėmis vasarą po kiemus trainiotis ir iki artimiausios parduotuvės alaus taip apsirengus šlepsėti. Arba bent jau tegu liepia jiems gražiai atrodyti, nes jie pažeidžia mano teises į estetišką vaizdą.

Kategorija: Uncategorized | Komentarų: 17

Vidmantas

2011-07-26 15:23

Tikrai, juokinga :) Įdomu tai, kad tautiečiai niekada nesipiktina tikrai skaudžiais klausimais, bet visada ras progos paišlaudauti žodžiais, kai kas nors liečia jų ribotą “krikščioniškos moralės” suvokimą ;-)

Ovidijus

2011-07-26 17:03

Labiausiai patiko paskutinis sakinys. Labai dažnai pažeidžiama teisė į estetinį vaizdą. Kaip gaila, kad tuo niekas nesirūpina. Ech…

buržujus

2011-07-26 17:07

10 balų įrašas, man irgi tas straipsnis juoką sukėlė :)
O dažų pardavėjas – puikiai sukasi, pardavimai turėtų nors šiek tiek šoktelėti :)

Laura

2011-07-26 17:28

Jo, pardavėjas žino, ką daro :)

Tio

2011-07-26 19:46

nu bet vistiek buržujaus avataras man patinka :)

buržujus

2011-07-26 20:57

Stengiuosi :))
Kiti tai priekaištauja, piktai visaip vadina…

Tio

2011-07-26 21:11

tai kitiems, kaip matai, ir moters kūnas negražus :)

Salomėja

2011-07-26 21:39

buržujau, tai kaip save pateiki taip ir vadina. Maždaug, nakaipgitas blogeris, nutasgikur b… :)
Man tai fainos tos pardavėjos. Įtariu ir nuotaika parduotuvėje smagi, žaisminga :)

Ziu

2011-07-27 12:30

Pazeidziama dar ir kaip. Visu pirma, moteris toje parduotuveje yra traktuojama / pateikiama, kaip objektas. Jos kunas, o ne sugebejimas parduoti ar dazu ismanynas, naudojami kaip pardavimo irankis. Ar tai butina? Ne. Ar tame yra kas nors gero? Ne. Koki poziuri i moteris per se parodo tokia ‘rinkodara’? Koks supratimas apie moteri formuojamas tai matanciu vaiku galvelese?

Esme ne konkreciame nuogumo fakte. Esme, kad moteris pirmiausia yra KUNAS, o tada visa kita.

Laura

2011-07-27 12:49

Bet tai tada teises pažeidžia ir žurnalų viršeliai. Moterys su maudymosi kostiumėliais ten irgi dažniausiai tik kūnas. Juk neparodo nei jų proto, nei dar ko nors. Taip pat ir Olialia kalendoriai. Vaikai stotelėse gali matyti “Playboy” reklamas ir kas jas jie pamatys, garantuota beveik 100 proc., o į dažų parduotuvę tai vargu ar užsuks. Galų gale kiaurą dieną jie gali žiūrėti MTV – ten irgi moterys klipuose yra kūnas, o ne balsas. Nesuprantu, kodėl vienur moteris gali būti objektas ir tai yra normalu, o kitur staiga pasidaro nenormalu.

Ziu

2011-07-27 16:53

Ar as kur nors sakiau, kad tavo isvardinti dalykai yra normalu? Nera. Tikrai nera. Bet kiek suprantu tau ir (numanau) didziajai daliai zmoniu atrodo – kas gi cia tokio? Va cia ir beda.

Neseku lietuviskos spaudos, bet kiek praverciu atostogu metu bado akis, net labai. Atkreipk demesi, kaip daznai straipsnyje apie daug pasiekusia sportininke / verslininke / politike / akademike akcentuojama jos isvaizda ‘rusvu kostiumeliu… jaunatviskos isvaizdos.. lengvas makiazas’. Taigi, nepriklausomai nuo pasiekimu, ji zurnalistei(ui), redaktorei(iui) pradzioje KUNAS, o tada jau visa kita.. Ar taip pat demesio skiriama vyrisku pasniakovu isvaizdom? Ne. Teisinga? Lygu? Gerai?

Smulkmena, pasakysi, bet anaiptol. Is tokiu laipteliu susideda bendras MOTERS konstruktas, pagal kuri gyvename – tu ir as; ir kuris sniego gniuztes efektu nulemia gerokai mazesnius atlyginimus, diskriminacija priimant i darba, seksualini priekabiavima, smurta seimoje, policininku pasaipas isprievartautoms moterims, etc, etc.

Ziu

2011-07-27 16:59

Tarp kitko, cia akmuo ne vien i Lietuvos darza. Ir cia to pilna, visgi renkantis rimtesnius zurnalus bei laikrascius maziau akis badanciu nuotrauku / straipsniu. Lietuvoje, gi, moters objektizavimu persmelktos kone visos ziniasklaidos priemones bei rinkodara. Tai ‘normalu’ ir nekvestionuojama, kodel?

Netgi blogo sita tematika nera, jau nekalbant apie straipnius, diskusijas spaudoje. Didziule spraga.

Salomėja

2011-07-27 17:36

Bet tai kaip dar visi atsilikę. Erotika matote yra daiktas. Man pavyzdžiui net mintis nekyla žmones skirstyti į mėsgalius, į žmones tik pagal tai ką apsirengę. Apsivelka suknelę ir tampa moterimi, nusivelka – mėsa. Mėsa-moteris-mėsa-moteris. Būtent tokie žmonės, kaip Ziu bado pirštais ir rėkia mėsa mėsa mėsa, kai tuo tarpu visi kiti sau perkasi dažus ir linksmai bei laimingai gyvena. Ir nereikia sakyti, kad į vyrus žiūrima labiau teigiamai, laisviau. Jei pvz., sarmoje kokioje taip pasirodytų vyrukas tai dar ne toks skandalas kiltų.

Ziu

2011-07-27 17:59

Ne, Salomeja, mesa moteris laiko tos parduotuves savininkas. Ir idomu butu padiskutuoti, kuo jis laiko esamus (potencialius?) klietus (suponuoju, kad vyrus).

Nezinau tycia ar netycia, bet neperskaitei, apie ka as.

Salomėja

2011-07-27 18:47

Ziu, ar jūs esate parduotuvės savininkas, kad žinote ką ir kuo jis laiko? Aš tai nežinau, nepažįstu, apskritai gal koks soc. eksperimentas. O va jūs ir visi kiti žino. Kaip čia taip?

Jolanta

2011-07-28 12:18

:))) Labai pralinksmino diskusija! Manau, jog parduotuvės savininkas ar rinkodaros specialistas moteris (pardavėjas) šiuo atveju tikrai naudoja kaip “mėsą” pritraukti klientams vyrams, kuriems to reikia.Pritariu Ziu, kad toks pažiūris i moterį skatina daug negatyvių pasekmių. Bet šiuokart diskusija juk prasidėjo nuo to,ar taip “galima”? Juk yra ir padavėjų pusnuogių ir žurnalai pilni “vaizdelių”, bet moralės sergėtojai apie tai kažkaip nekalba. Būtų įdomu apklausti vyrus, ką jie apie tai mano. Na, pavyzdžiui, jei jų dukros ar draugės dirbtų tomis pardavėjomis :)

DNR

2011-07-29 14:57

Manau, būtų visiems ramiau, jei klientai būtų iš anksto informuojami, kad parduotuvėje aptarnaus taip apsirengusios pardavėjos (gal taip ir daroma?). Asmeniškai man nepatiktų toks aptarnavimas.